میم‌کوین‌هایی با نام‌های عجیب!

میم‌کوین‌هایی با نام‌های عجیب!

بهترین راه فراموش‌کردن مشکلات، خندیدن به آن‌هاست. یکی از راه‌های فراموش‌کردن کندل‌های قرمز و ضررهایمان در این بازار نزولی، بررسی و نگاهی به برخی از میم‌کوین‌های عجیب و مضحک بازار و تخیلات سازندگان آن‌هاست.

با نگاهی به رتبه‌بندی ارزهای دیجیتال، ۸ نام خنده‌دار را در میان میم‌کوین‌ها پیدا کرده‌ایم. این ۸ میم‌کوین هرچیزی که طرفداران شت‌کوین به‌دنبالش هستند، در خود دارند. این توکن‌ها با شباهتی به شیبااینو، کمی چاشنی دوج‌کوین، ردپایی از شخصیت‌های سیاسی و یادی از ایلان ماسک، به عجیب‌وغریب‌ترین ارزهای دیجیتالی تبدیل شده‌اند. اگر شما هم دوست دارید با نام این دارایی‌های دیجیتال آشنا شوید، ما را تا انتهای این مقاله همراهی کنید.

هری پاتر اوباما سونیک اینو (بیت کوین)

نام عجیب این میم‌کوین از یک کوله‌پشتی تقلبی الهام گرفته شده است. طراح این کوله‌پشتی نام هری‌ پاتر و اوباما را روی کوله‌پشتی نوشته است و تصویری از شخصیت کارتونی و محبوب باز‌ی‌های کامپیوتری سونیک (Sonic) را طراحی کرده که شماره ۱۰ روی لباس او نقش بسته است. احتمالاً طراح این کوله‌پشتی قصد داشته است با درج نام‌ها و تصویر شخصیت‌هایی که هیچ ارتباطی با‌هم ندارند، رضایت طرفداران و مشتریان بیشتری را جلب کند.

میم‌کوین‌هایی با نام‌های عجیب!

ظاهراً بنیان‌گذار این میم‌کوین نیز از ایده خلاقانه طراح این کوله‌پشتی به‌وجد آمده است و این نام را از همان ناکجایی که طراح کیف آن را یافته بود، استفاده کرده است. البته خالق این میم‌کوین فقط به ایده کوله‌پشتی اکتفا نکرده و نام اینو (Inu) را نیز به آن اضافه کرده است. احتمالاً او عقیده داشته است که نام این سگ‌های ژاپنی در دنیای ارزهای دیجیتال خوب کار می‌کند و قدرتی بیشتر به مجموعه او می‌بخشد.

داستان این میم‌کوین هنوز تمام نشده است؛ چراکه مضحک‌ترین بخشش نماد آن است. نماد هر ارز دیجیتال نکته مهمی است و در انتخاب آن بسیار دقت می‌شود. برای مثال، نماد اتریوم ETH و نماد بیت کوین BTC و نماد هری پاتر اوباما سونیک اینو، بیت کوین است! بله، درست خواندید: بیت کوین! چه کسی بابت این سرقت نام از آن‌ها شکایت خواهد کرد؟ ساتوشی ناکاموتو؟

باوجوداین، گیج‌کننده‌ترین نکته درباره این کوین نامش نیست؛ بلکه تبلیغ‌کننده آن و رویکرد عجیب اوست. یونمی پارک (Yeonmi Park)، یکی از فراری‌های کره‌شمالی، در یوتیوب این کوین را تبلیغ می‌کند. او در تبلیغش می‌گوید:

بیایید رژیم کیم جونگ اون را به‌لطف هری پاتر اوباما سونیک اینو بی‌ثبات کنیم!

به‌نظر می‌رسد فراریان کره‌شمالی معتقدند این میم‌کوین می‌تواند در نبرد با بیت کوین برای ذخیره ارزش پیروز شود؛ اما با عرضه کل ۱,۰۰۰,۰۰۰,۰۰۰,۰۰۰ هری پاتر اوباما سونیک اینو، نبرد سختی با بیت کوین در پیش خواهد بود.

شَمَن کینگ اینو (شمن)

نام شَمَن کینگ اینو (Shaman King Inu) از باورهای دینی گروهی خاص موسوم به شَمَن‌ها الهام گرفته شده است. شَمَن‌باوری یا شَمَنیسم (Shamanism) نام رشته‌باورهایی سنتی در برخی اقوام است که از دوران پیش از تاریخ در سراسر جهان وجود داشته‌ است. شَمَن‌باوران معتقدند که ازطریق تماس با ارواح می‌توان بیماری و رنج افراد را تشخیص داد و درمان کرد یا در افراد ایجاد بیماری و رنج کرد. بزرگان دینی که سنت‌های شَمَن‌باورانه را می‌شناسند و اجرا می‌کنند، شَمَن نامیده می‌شوند.

میم‌کوین‌هایی با نام‌های عجیب!

شَمَن‌ها مدعی‌اند که می‌توانند با روح خود به جهان‌های دیگری سفر کنند و با دیگر ارواح تماس بگیرند. در وب‌سایت شَمَن کیگ اینو، نیز اشاره شده است که شَمَن‌ها از زمین محافظت می‌کردند؛ بنابراین، باید کسی وجود داشته باشد که از بازار ارزهای دیجیتال نیز محافظت کند، درست است؟ شاید آنچه این گروه وعده داده‌ است، بتواند همه‌چیز را در بازار ارزهای دیجیتال درست کند، چه‌ کسی می‌داند؟ چراکه با عرضه ۵۰٬۰۰۰٬۰۰۰٬۰۰۰٬۰۰۰٬۰۰۰ شَمَن در بازار، به‌ازای هر کاربر ارز دیجیتال چندین خدای بازار ارز دیجیتال وجود خواهد داشت!

وب ۳.۰ اینو (وب ۳.۰)

توکن وب ۳.۰ اینو (Web3 Inu) در اقدامی خارق‌العاده، مفهوم کسب درآمد را به سطوح جدیدی منتقل کرده است. ما این‌جا نه درباره بازی برای کسب درآمد صحبت می‌کنیم و نه کسب درآمد از تحرک، بلکه بحث بر سر اجاره‌کردن برای کسب درآمد است. بله، ما در وب ۳.۰ اینو هم اجاره می‌کنیم و هم درآمد به‌دست می‌آوریم!

بیشتر بخوانید: کسب درآمد از تحرک (Move to Earn) چیست؟

بعید است تا‌به‌حال چنین چیزی به ذهنتان خطور کرده باشد! اینکه هر فردی با اجاره‌کردن چیزی به‌جای اجاره پولی نیز دریافت کند، موضوعی رؤیایی و دور از تصور است؛ اما به‌نظر می‌رسد وب ۳.۰ اینو قصد دارد رؤیا و حد تصورات افراد از دنیای واقعی را به سطح جدیدی برساند! جدول زیر ویژگی‌های این پروژه و ارز دیجیتالی است.

میم‌کوین‌هایی با نام‌های عجیب!

تاکنون، چنین پروژه‌ای به این دقت و با این تعداد ایده‌های عجیب و آرمانی دیده‌اید؟ چرا این‌ها به ذهن تحلیلگران پلتفرم‌های برتر نرسیده بود؟

مافیا دوج (MDOGE)

بالاخره به نام یک کوین رسیدیم که نام اینو را به‌دنبال خود ندارد؛ اما درعوض نام دوج به آن اضافه شده است! اگر تا‌به‌حال در بازارهای ارزهای دیجیتال ضرر کرده‌اید و نمی‌توانید انتقامتان را بگیرید، مافیادوج (MDOGE) در خدمت شماست.

مافیادوج گنگستر دوج و یکی از اعضای خانواده گنگستری حماسی دوج در حوزه ارزهای دیجیتال است. مأموریت این کوین محافظت از بازار ارزهای دیجیتال و ایجاد صلح در بازار آلت‌کوین‌ها و میم‌کوین‌هاست. هرکسی که خانواده دوج یا حتی کل بازار ارز دیجیتال را تحت‌تأثیر قرار دهد، با مافیادوج مجازات خواهد شد.

مافیادوج علاوه‌‌بر‌اینکه انتقام شما را از بازار می‌گیرد، به‌عنوان پلیس در بازار ارز دیجیتال عمل می‌کند. مافیادوج با «ردیاب کلاه‌بردار»، کلاه‌برداران را در تمام بازار رسوا می‌کند. مافیا دوج با رتبه ۹,۸۶۴ در بازار ارز دیجیتال آمده است تا حقوق همه ما در این بازار را احیا کند. فقط سؤال این است که با این قدرت چرا هنوز نتوانسته خودش را در بازار حفظ کند؟!

توتالی راگ‌پول (TARP)

اگر با تعریف و مفهوم راگ‌پول در ارزهای دیجیتال آشنا باشید، حتماً از شنیدن نام ارز بعدی که قصد داریم معرفی‌اش کنیم، متعجب خواهید شد. تاکنون، کلاه‌برداری را دیده‌اید که بگوید من را با نام مستعار آقا/خانم کلاه‌بردار صدا کنید؟ راگ‌پول هم نوعی کلاه‌برداری است؛ اما نکته این است که پروژه توتالی راگ‌پول که به‌معنی راگ‌پول تمام‌و‌کمال است، واقعاً راگ‌پول نیست. این پروژه تقریباً پروژه‌ای جدی است که از‌طریق خواندن قرارداد هوشمند به سرمایه‌گذار کمک می‌کند که با خطرهای آن آشنا شود. در‌حقیقت، آن‌ها قصد دارند راگ‌پول را شناسایی کنند؛ اما نامی کاملاً اشتباه را انتخاب کرده‌اند!

بیشتر بخوانید: چطور پروژه‌های راگ پول (RugPull) را شناسایی کنیم؟

هدف این پروژه اطمینان از ایمنی سرمایه‌گذاران ارزهای دیجیتال با ایجاد برنامه‌ای است که به‌طور‌خودکار با وارد‌کردن آدرس قرارداد هوشمند، نکات مهم را بررسی می‌کند! آن‌ها قصد دارند با امتیازدهی به هر قرارداد هوشمند، میزان امنیت آن‌ها را برای سرمایه‌گذاران مشخص کنند. هنگامی‌که برنامه ارزیابی خودکار برای قراردادی انجام شد، یک امتیاز TARP ایجاد می‌کند که از ۰ (بد) تا ۱۰۰ (خوب) متغیر است و خطر یا ایمنی نسبی توکن را تعیین می‌کند.

میم‌کوین‌هایی با نام‌های عجیب!

آیا این برنامه در‌نهایت پیاده‌سازی و اجرایی خواهد شد؟ چه کسی می‌داند، فعلاً فقط آثار هنری این پروژه، تنها چیزی است که در‌اختیار کاربران قرار گرفته است!

توییلان (TWEELON)

هیچ میم‌کوینی بدون بهره‌گیری از ایلان ماسک احساس تکامل نمی‌کند. علاوه‌بر توییت‌های ایلان ماسک، افراد حتی از سر و موی ایلان ماسک نیز غافل نمی‌شوند و میم‌کوین‌هایی با نام آن‌ها ایجاد می‌کنند. توییلان (توییت+ایلان) نیز یکی از میم‌کوین‌های طرفدار ایلان ماسک است که با آثار هنری جالبی همراه است.

میم‌کوین‌هایی با نام‌های عجیب!

به‌نظر می‌رسد بنیان‌گذار این میم‌کوین به عبارت زیبایی در سادگی است، اعتقاد عمیقی دارد؛ چراکه میزان ارزش و سادگی آن در این جمله زیبا که به‌عنوان معرفی توییلان منتشر کرده، مشخص است:

وقتی ایلان توییت می‌کند، ما می‌سوزانیم!

با همین جمله، شت‌کوین‌بودن این توکن را به همه اعلام کرده‌اند. منظور آن‌ها این است که تنها کاری که سیستم مذکور انجام می‌دهد، این است که با هر توییتی که ایلان ماسک منتشر می‌کند، آن‌ها رویداد سوزاندن توکن خود را برگزار می‌کنند. با این تفاسیر، اگر ماسک فرایند خرید توییتر را به‌پایان برساند، احتمالاً این پروژه کلاً جمع می‌شود.

استاپ‌ایلان (STOPELON)

استاپ‌ایلان همان‌طور‌که از نامش پیداست،‌ برای مقابله با دست‌کاری‌های ایلان ماسک در بازار ارزهای دیجیتال پدیدار شده است. استاپ‌ایلان خود را «اولین ارز دیجیتال محافظت‌کننده از دست‌کاری بازار و مقابله با کلاه‌برداری در جهان» نامیده است. به‌زبان ساده‌تر، مانند همه میم‌کوین‌ها با اهداف کاملاً غیرواقعی و تخیلی ساخته شده است.

میم‌کوین‌هایی با نام‌های عجیب!

استاپ‌ایلان در‌واقع به کارخانه تسلا اعتراض کرده است. این اعتراض‌ها مدنظر برخی از رسانه‌های مهم مانند ام‌اس‌ان (MSN) و یاهوفایننس (Yahoo Finance) قرار گرفته است؛ اما به‌نظر شما پروژه‌ای با نام استاپ‌ایلان می‌تواند پروژه‌ای واقعی با اهداف مهم و تأثیرگذار باشد یا فقط کلاه‌برداری‌ای با سازمان‌دهی بهتر است؟

اسپیس‌کیم (SpaceKim)

آخرین ارزی که قصد داریم معرفی کنیم، باز‌هم به شرق آسیا مرتبط است. سازندگان اسپیس‌کیم ادعا می‌کنند که «برنامه‌ای فضایی برای کره‌شمالی» ایجاد کرده‌اند. هدف این میم‌کوین‌ ساخت موشکی فضایی است که کیم جونگ اون رهبر کره‌شمالی را به ماه برساند. او در آن زمان است که ماه را فتح خواهد کرد و حاکمیتش بر کره ماه را اعلام می‌کند.

میم‌کوین‌هایی با نام‌های عجیب!

برای دارندگان توکن KIM، این اتفاق بسیار مهمی محسوب می‌شود؛ چون هر یک توکن KIM برابر با یک کیلومتر‌مربع از ماه است! ناگفته نماند که پس از اعلام فتح موفقیت‌آمیز کره ماه، حاکمیت بر کره مریخ نیز در برنامه‌های این تیم وجود دارد. خوشبختانه این تیم باانگیزه مزایای این پروژه و نقشه‌راه مصوری را برای کاربران آماده کرده‌ است.

همان‌طور‌که در نقشه‌راه این پروژه مشاهده می‌کنید، تا سال ۲۰۸۴ کل کهکشان تحت حاکمیت کیم جونگ اون قرار خواهد گرفت.

میم‌کوین‌هایی با نام‌های عجیب!
guest

لطفا در صورت مشاهده دیدگاه‌های حاوی توهین و فحاشی یا خلاف عرف جامعه لطفا با گزارش سریع آن‌ها، به ما در حفظ سلامت بستر ارتباطی کاربران کمک کنید.

0 دیدگاه