بنا به رأی‌ جامعه ترا، یک میلیارد توکن UST سوزانده می‌شود

بنا به رأی‌ جامعه ترا، یک میلیارد توکن UST سوزانده می‌شود

در ادامه تلاش‌های صورت گرفته برای احیای قیمت ارز دیجیتال ترا،‌ دارندگان این ارز دیجیتال رأی‌گیری‌ صورت دادند که نتیجه آن تصمیم برای سوزاندن مقدار زیادی استیبل کوین UST از استخرهای نقدینگی این ارز دیجیتال بود. جامعه ارز دیجیتال ترا امیدوارند با توکن‌سوزی مازاد عرضه، بار دیگر پیوند دلار و استیبل‌کوین UST برقرار شود.

به گزارش کوین تلگراف، اوایل ماه مه (اردیبهشت ماه) بود که دو کوان، بنیان‌گذار ترا، توضیح داد یک راه‌حل بالقوه برای جبران سقوط قیمت لونا، کاهش استیبل کوین‌های این ارز دیجیتال از طریق محدودکردن عرضه آن است. در پاسخ به دو کوان، جامعه این ارز دیجیتال پیشنهاد دادند یک میلیارد توکن UST ذخیره شده در استخر جامعه ترا سوزانده شده و در عوض توکن‌های UST میان زنجیره‌ای (cross-chain) که در بلاک چین اتریوم به کار رفته‌اند، باقی بمانند تا مشوق افراد برای استفاده از این ارز دیجیتال باشند.

همچنین بخوانید: تغییر نگاه‌ها به پیشنهاد دو کوان برای فورک لونا؛ حالا ۷۸ درصد شرکت‌کنندگان موافق طرح او هستند

در بخشی از متن این پیشنهاد آمده است که توکن‌سوزی، بدهی معوّق اقتصاد ترا را جبران خواهد کرد. جدا از آن، حذف مقدار زیادی از عرضه مازاد، تعادل را بین عرضه و تقاضا برقرار کرده و باعث برقراری مجدد پیوند دلار آمریکا و UST خواهد شد.

این پیشنهاد در تاریخ ۱۲ مه (۲۲ اردیبهشت) مطرح شد و انتظار می‌رفت که پس از ۷ روز نهایی شود، اما چون مقدار UST موجود در استخر ترا با میزان پیشنهادشده در این طرح مغایرت داشت، این پیشنهاد اجرا نشد. دلیل این فقدان موجودی این بود که طرح دیگری پیش از این اجرا شده و طی آن بخشی از وجوه ذخیره‌شده در این استخر نقدینگی مصرف شده بود.

با این حال پیشنهاد دیگری در ۲۰ مه (۳۰ اردیبهشت) برای توکن‌سوزی مطرح شد و پس از ۷ روز، سرانجام پیشنهاد توکن‌سوزی UST با ۱۵۳,۶۴۴,۸۵۲ رأی موافق به تصویب رسید.

جدا از تلاش جامعه این ارز دیجیتال برای حمایت از پروژه، صرافی ام‌ای‌ایکس‌سی گلوبال (MEXC Global) نیز متعهد شد تا با طرح بازخرید یک ماهه و توکن‌سوزی از لونا حمایت کند. این صرافی برای این منظور کارمزدهای معاملاتی کسب‌شده از جفت ارز لونا/ تتر را برای خرید لونا و ارسال آن به کیف پول توکن‌سوزی استفاده می‌کند.

حتی در این حال که آدرس کیف پول مخصوص توکن‌سوزی با کاربران به اشتراک گذاشته‌شده، هم‌چنان کوان از ایده توکن‌سوزی حمایت نمی‌کند. دو کوان که حال مغضوب خیلی از سرمایه‌داران این ارز دیجیتال قرار گرفته است، درباره توکن‌سوزی لونا موضع مخالف اتخاذ کرد. به‌گفته دو کوان، سوزاندن هیچ فایده‌ای ندارد. کوان به جامعه این ارز دیجیتال هشدار داد:

[پس از توکن‌سوزی] هیچ اتفاقی نمی‌افتد جز این‌که توکن‌های خود را از دست خواهید داد.

guest

استفاده از کلمات و محتوای توهین‌آمیز و غیراخلاقی به هر شکل و هر شخص ممنوع است.

انتشار هرگونه دیدگاه غیراقتصادی، تبلیغ سایت، تبلیغ صفحات شبکه‌های اجتماعی، قراردادن اطلاعات تماس و لینک‌های نامرتبط غیرمجاز است.

دیدگاه‌هایی که از قوانین فوق تخطی کرده باشند، تأیید نمی‌شوند و حساب کاربران خاطی ممکن است مسدود شود.

در صورت وقوع کلاهبرداری یا فریب، ارزدیجیتال این حق را دارد که از مراجع قضایی پیگیری کند یا با این نهادها همکاری داشته باشد.

1 دیدگاه
صابر نجفی
صابر نجفی
4 ماه پیش

چه زمانی این توکن سوزی انجام میشه ؟

ارزهای دیجیتاللیست کامل
اخبار و مقالاتاخبار و مقالات بیشتر
صرافی ارزهای دیجیتالصرافی های بیشتر
دستگاه ماینر ارزهای دیجیتالدستگاه های بیشتر
موردی یافت نشد.