آیا بیت کوین یک آزمایش ساختگی توسط آژانس امنیت ملی آمریکا است؟

آیا بیت کوین یک آزمایش ساختگی توسط آژانس امنیت ملی آمریکا است؟

در این مقاله درباره یک‌سری از فرضیات خواهیم خواند. شواهد نشان می‌دهد که  آژانس امنیت ملی آمریکا (NSA)، پیش از آنکه یک ارزدیجیتال واحد در دنیا مطرح شود، بیت کوین را به عنوان یک عملیات روانشناسی (PSYOP) راه اندازی کرده است.

بر اساس شواهد موجود، ظاهرا NSA بیت کوین را به منظور یک آزمایش «نرمال سازی» طراحی کرده است تا آگاهی و اطلاعات بیشتری درباره ماهیت یک ارزدیجیتال به مردم داده شود. سپس، پولهای اعتباری طبق برنامه از رده خارج می شوند ( در ادامه مقاله بیشتر در این باره خواهیم خواند) و ارزدیجیتال جدیدی تحت نظارت دولت، جای آن را خواهد گرفت. بدین ترتیب، تمام معاملات و کیف پول های دیجیتال توسط سازمان های دولتی غرب؛ کنترل خواهند شد.

جزئیات «پول دیجیتال» از زبان ریاضیدانان NSA، در دو دهه قبل

چه شواهدی دال بر این ادعا وجود دارد؟ ابتدا نگاهی به گزارش «How to make a mint: The cryptography of anonymous electronic cash» که حدود ۲۰ سال از انتشار آن می گذرد بیاندازید. در این گزارش جزئیاتی از ساختار کلی و عملکرد ارزدیجیتال بیت کوین نوشته شده است.

چه کسی این گزارش را نوشته است؟ تعجب نکنید… اما گزارش در اصل به دست ریاضیدانان رمزنگاری نوشته شده است که در دپارتمان فناوری و پژوهش امنیت اطلاعات واقع در آژانس امنیت ملی کار می‌کردند.
به عبارتی دیگر، پیش از آنکه بیت کوین ساخته شود، این سازمان از جزئیات پروتکل آن و مسائلی نظیر  اصول اصالت سنجی امضا، حذف تقلب در کوین دیجیتال از طریق تصدیق تراکنش ها و ویژگی های متعدد دیگری که حاکی از ناشناس بودن و غیر قابل کشف بودن تراکنش ها هستند، صحبت کرده است. سند مذکور توضیحات گسترده ای در باب ریسک وقوع پول شویی از طریق ارزدیجیتال، ارائه داده است. همچنین، توصیفاتی درباره «هش کردن امن» به منظور «یک طرفه بودن و مقاومت در برابر تصادم» را نیز مطرح نموده است.

البته سیستم بیت کوین از آنچه که گفته شده پیشرفته تر است و مسائل دیگری به آن اضافه شده است. نظیر: ماینینگ، و سیستم احراز هویت تراکنشهایی که در بستر شبکه ی همتا به همتای بلاک چین صورت میگیرند. مشخص است که NSA پیش از آنکه اسم ارز دیجیتال به گوش کاربران حرفه ای امروز برسد، درباره آن تحقیق و پژوهش کرده است. به خاطر داشته باشید که مخترع بیت کوین را با نام ساتوشی ناکاموتو میشناسیم. گفته شده که این فرد برای خودش یک میلیون بیت کوین کنار گذاشته است. در فضای مجازی مقالات و پست های زیادی هستند که درباره هویت احتمالی او نوشته شده اند. مقالات بسیار دیگری نیز درباره این نوشته شده است که NSA ساتوشی را شناسایی کرده است. البته، امکان این نیز وجود دارد که ساتوشی خود NSA باشد! یعنی یا برای این سازمان کار میکند، و یا اینکه کلا یک شخصیت ساختگی است که NSA به منظور انجام این آزمایش بزرگ به وجود آورده است.

همچنین، NSA برای بیت کوین هش رمزپایه ای را طراحی کرده است تا تمام تراکنش های آن امن باشند.

سالها پیش از آنکه بیت کوین پا به دنیای دیجیتال بگذارد، NSA مقاله ای در باب جزئیات پروتکل آن منتشر کرده است. مهم تر از همه اینکه، دلیل دیگری برای اثبات مدعی مذکور وجود دارد: هش SHA-۲۵۶ که تمام تراکنشهای بیت کوین در بستر آن صورت میگیرند، توسط این آژانس طراحی شده است. NSA این هش را طراحی و مؤسسه ملی فناوری و استانداردها آن را منتشر نموده است.

خبرگزاری هکر نیوز هم به نقل از محقق علوم رمز پایه ای به نام متیو گرین از دانشگاه هاپکینز اعلام کرده است:

فرض بر اینکه NSA به نوعی در این هش دست برده و تحقیقات میدانی متوجه آن نشده باشند. بنابرین، با انجام فعالیتی قابل کشف و موثق، امکان جعل تراکنش ها وجود خواهد داشت. ترسناک تر اینکه، یک فرد به سرعت و به آسانی راهی برای شناسایی تصادم در این هش پیدا میکند و کنترل کل شبکه را در دست میگیرد.

به عبارت دیگر، چنانچه هش SHA-256، که توسط NSA ایجاد شده است، از یک روش بک‌دور برای شکستن رمزگذاری موجود برخوردار باشد، این آژانس مختار است هر زمان که بخواهد بیت کوین ها را به سرقت ببرد. اسم آن روز را «روز صفرها» میگذاریم!

در انتهای مقاله موهیت کومار به طرز مرموزی نوشته شده است:

هنوز برای نتیجه گیری درباره بیت کوین زود است. احتمالا این ارز از ابتدا به این منظور طراحی شده که به عنوان ابزاری برای کنترل ذخیره های پولی در جهان مورد استفاده قرار بگیرد.

هدف کومار از گفتن این جمله اشاره به یک هدف بزرگتر بوده است:

اعمال نظارت و کنترل قانونی بر روی ذخیره های پولی در جهان، پس از سقوط سیستم پول اعتباری و جایگزینی آن با یک ارز دیجیتال کنترل شده و واحد.

اگر فکر می‌کنید ارزدیجیتال ضد گلوله است، دوباره فکر کنید!

اگر تصور میکنید که رمزنگاری ارزهای دیجیتال امن و ضدگلوله است، نگاهی به مقاله (Researchers Crack 1024-bit RSA Encryption in GnuPG Crypto Library) در هکرنیوز بیاندازید. در این مقاله نوشته شده که از طریق تجزیه و تحلیل الگوی استفاده از حافظه و یا خروجی های الکترومغناطیسی که حین رمزگشایی متصاعد میشوند، امکان هک کلید رمزنگاری در یک سیستم وجود دارد. به این نکته مهم توجه کنید که سیستم رمزنگاری مذکور ۱۰۲۴ بیتی بوده است. گفته شده که یک سیستم ۲۰۴۸ بیتی را هم میتوان به همین روش کرک کرد. در حقیقت، هر روز لایه های رمزنگاری توسط هکرهای هوشمند شکسته میشوند. در حال حاضر برخی از این لایه ها توان ارزهای متعددی را تامین میکنند. فقط یک ریاضی دان فوق حرفه ای قادر به تشخیص این خواهد بود که آیا ارز دیجیتال حقیقتا امن و غیر قابل هک شدن است.

در واقع، هر ارز دیجیتالی با اختراع محاسبات کوانتومی در مقیاس بزرگتر منسوخ می شود. وقتی چین موفق به ساخت یک کامپیوتر کوانتومی ۲۵۶ بیتی بشود، می‌تواند تمام بیت کوین های دنیا را به سرقت ببرد! ( حتی میتواند اسرار ملی زیادی را کشف کند و خسارت های جهانی زیاد دیگری را به بار بیاورد)

ده گام «نقشه بزرگ» جهان‌گرایان (و چگونگی استفاده از بیت کوین در آن) :

به طور خلاصه، در ادامه طرح نقشه ای گفته شده که احتمالا جهان گرایان از آن برای اعمال کنترل و نظارت روی ذخایر پولی جهان، پس اندازها و تراکنش های مالی، و اعمال سلطه تمام و کمال بر بشریت استفاده خواهند کرد. (این نقشه با بیت کوین شروع میشود:)

۱- بیت کوین ایجاد شده توسط NSA را گسترش میدهیم تا مردم به استفاده از این ارزدیجیتال ترغیب شوند.

۲- بی سر و صدا یک ارزدیجیتال کنترل شده میسازیم که بعدا جایگزین آن کنیم. ( مثل جی‌پی‌مورگان )

۳- یک عملیات ساختگی و بزرگ در سطح جهانی راه می اندازیم که طی آن بازارهای سهام مشکل جدی پیدا کنند و پول اعتباری به آتش کشیده شود. ( مثلا حمله فضایی ها، بمب الکترومغناطیسی کره شمالی، یا شبکه الکتریکی بزرگ و توزیع شده تروریسی، یا هر چیز ساختگی دیگری)

۴- همه چیز را تقصیر دشمنی می‌اندازیم که از لحاظ سیاسی قابل قبول باشد. (کره شمالی، روسیه، و…)

۵- اجازه میدهیم هرم پول دیجیتال از هم بپاشد تا مردم از آن پراکنده شوند. ( مثل مشکلات اجتماعی در ونزوئلا که باعث شد مردم در میان زباله ها به دنبال غذا بگردند.)

۶- بعد یک نمایش بزرگ راه بیاندازیم و یک ارز دولتی جایگزین را معرفی کنیم تا همه بفهمند که با این کار از بشریت پشتیبانی کرده ایم. سپس، منتظر میمانیم تا سرمایه گذاران ناامید، تمام پول اعتباریشان را به ارز دیجیتال رسمی که به آنها معرفی شده است، تبدیل کنند.

۷- پول نقد را ممنوع میکنیم و کاری میکنیم داشتن طلا و نقره جرم محسوب شود. و همه این کارها را البته به اسم حفظ «امنیت» جامعه خواهیم کرد.

۸- در اختیار داشتن تمام ارزهای دیجیتال غیر رسمی نظیر بیت کوین را غیر قانونی میکنیم. و ارزش این ارزها را تقریبا یک شبه به صفر میرسانیم تا همه به ارز جدیدی روی بیاورند که NSA بلاک چین آن را کنترل میکند.

۹- بازشناسی با امواج رادیویی (RFID) و یا بازخوان های بیومتریک را برای همه تراکنش ها اجباری میکنیم تا فعالیتهای ارز دیجیتال جدید در سطح جهانی تایید شوند. بدین ترتیب مو به موی فعالیت ها را زیر نظر خواهیم داشت.

۱۰- بعد از اعمال یک نظارت به تمام معنا، از این بلاک چین برای کنترل و ردیابی تمام معاملات، سرمایه گذاری ها و فعالیت های تجاری استفاده میکنیم. بخشي از آن را نیز به «کسر اتوماتیک مالیات» اختصاص میدهیم. در مواقع ضروری نیز، سازمان های دولتی مختار هستند نرخ بهره منفی را تعیین کنند و بدین ترتیب هر روز به صورت خودکار از میزان دارایی افراد کاسته شود.

با همۀ این کارها، جهان‌گرایان میتوانند دسترسی مالی افرادی که از دولت انتقاد می کنند را کاملا غیر ممکن سازند و کلیه جوانب زندگیشان را تحت نظارت بگیرند. می‌توانند در ازای تخلفات راهنمایی رانندگی، مالیات پلاک وسایل نقلیه، اینترنت و هزار و یک نوع مالیات اجباری و دیوان سالار دیگر به صورت خودکار پول برداشت کنند. بنابرین افراد دیگر هیچ گونه کنترلی روی سرمایه خود نخواهند داشت.

منبع: naturalnews
اینک لازم است موضوعی را در مورد این مقاله با شما همراهان گرامی سایت ارزدیجیتال در میان بگذاریم ، همیشه بحث و تفاوت دیدگاه در بسیاری زمینه ها وجود داشته و مخالف و موافقینی پیوسته در حال نزاع بر سر مزیتها و معایب یک تکنولوژی ، حرکت اجتماعی و یا هر نوع دیدگاه فلسفی میتواند وجود داشته باشد ، گاهی هم مخالفین پا را فراتر گذاشته و تئوری هایی مطرح میکنند که میتواند بیشتر توهم توطئه باشد ، اما بد نیست آنها را نیز مطالعه نماییم ، از این رو یکی از مثال های بسیار معروف ، ادعای جعلی بودن فرود بر ماه(به انگلیسیMoon landing conspiracy theories) ادعایی است که بیان می‌کند همه یا برخی از سری ماموریتهایی که در بین سالهای ۱۹۶۹ تا ۱۹۷۲ میلادی به عنوان پروژه آپولو شناخته می‌شوند وجود خارجی ندارند و ساختگی هستند. حتی بر طبق برخی از این ادعاها ناسا متهم شده بود که همه فیلم‌های فرود بر روی ماه و همین‌طور سنگ‌هایی که منسوب به کره ماه است ساختگی هستند. برخی از مخالفان در مورد صحت وجود ایستگاه فضایی نیز تردید داشتند ، این تئوری از تردیدها، رصدها و فرضیه‌هایی گرفته شده‌است که در طول ماموریتهای آپولو ارائه شده بودند. منشأ نظریهٔ جعلی بودن فرود بر روی ماه در کتاب “ویلیام چارلز کایسینگ” نویسنده آمریکایی مطرح شده‌است. این نویسنده در کتاب خود با عنوان “ما هرگز به ماه نرفتیم” که در سال ۱۹۷۶ منتشر کرد این تئوری را ارائه کرد. همچنین “اندرو چاکین” در کتابی با عنوان “یک بشر روی ماه” که در سال ۱۹۹۴ منتشر شد بر این باور است که در زمان مأموریت آپولو ۸ در دسامبر ۱۹۶۸ نیز این انگاره‌های جعلی بودن این مأموریت عنوان شد.با اینکه مدارک و شواهد زیادی از طرف گروه ثالث (نه از طرف ناسا یا دولت آمریکا پشتیبانی شده باشند و نه گروه معتقد به تئوری توطئه یعنی گروه دوم) دال بر فرود ناسا بر ماه ارائه شده‌اند ولی همچنان نظرسنجی نشان می‌دهد که بین ۶ تا ۲۰٪از آمریکاییها و ۲۸٪ از مردم روسیه باور دارند که فرود بر سطح ماه ساختگی است. در همین راستا میتوان مقالات زیادی را به زبان فارسی در زمینه اثبات رد این مدعا یافت .
طبق این توضیحات میتوان مشاهده نمود چقدر میتوان دلیل و مدرک که منطقی نیز بنظر میرسند در قبال یک جریان شکل داد تا سایرین با پر و بال دادن به آن ، بیشتر آن را منطقی جلوه دهند ، در واقع : هرچقدر یک دروغ بزرگتر باشد ، راحت تر مورد پذیرش واقع خواهد شد ، از این رو شاید اثبات این مدعا کاری دشوار باشد که حقیقت چیست ، اما در آینده مقالات بیشتری در این زمینه منتشر خواهد شد  .
guest

استفاده از محتوای توهین‌آمیز، غیراخلاقی، دیدگاه‌های غیراقتصادی، تبلیغات و اطلاعات تماس یا لینک‌های نامرتبط ممنوع است.

نقض قوانین ممکن است منجر به عدم تأیید دیدگاه‌ها یا مسدودسازی حساب کاربران شود.

20 دیدگاه
مهدی بازرگان
مهدی بازرگان
5 سال قبل

با سلام. سوال من اینه که آیا نرم افزار استخراجی مثل کریپتوتب میتونه یک نرم افزار جاسوسی باشه؟یعنی با تصور کسب بیت کوین اطلاعات کامپیوتر مارو بدزده؟

ثریا نیل درار
ثریا نیل درار
5 سال قبل

سلام، اجرای هر افزونه نامطمئنی ممکنه منجر به سرقت اطلاعات شما نظیر پسوردهای سیو شده در مرورگر بشه

مهرداد یزدان
مهرداد یزدان
6 سال قبل

با تشکر فراوان از خانم نیل درار
مقاله ارزشمندی بود
هرچند ممکن است این فرضیات بی اساس باشد به همان اندازه هم میتواند امکانپذیر باشد
بهرصورت چیزی که نمیشه ازش اجتناب کرد اینه که ارزهای دیجیتالی خاصه بیت کوین در ابتدای راه هستند و اینجور مخالفت ها و ایراد گرفتن ها کاملا طبیعیه.
تنها یک چیز میتونه مسئله رو تا اندازه ای روشنه کنه و اون زمانه
باید دید در آینده و با شیوه برخورد ملتها و دولتها کار ارزهای دیجیتالی به کجا میکشه

علیرضا
علیرضا
6 سال قبل

از این آمریکا همه چیز بر میاد. اینا خیلی آینده نگرن. یادمه یه استاد دانشگاه برامون از فرودگاهی که 20 سال قبل توی عراق توسط آمریکایی ها ساختن میگفت. اون فرودگاه نظامی هیچ وقت بطور استفاده بهینه نشد ازش، تا اینکه توی جنگ عراق برای حمله استفاده کردن ازش. ینی 20 سال قبل ی فرودگاه ساختن و میدونستن 20 سال بعد باید ازش چ استفاده ای بکنن

میلاد
میلاد
6 سال قبل

یک چیزی بگم:
این دیدگاه توسط David Icke منتشر شده
ایشون بشدت توهم توطئه دارن، حتی یکی از نظریاتشون با عنوان Gizzard اعتقاد دارن سیاست مدارا از گونه‌ی انسان نیستن
ولی یک سری حرفای جالب هم زدن
مثلا حمله تروریسیتی 11 سپتامبر و حمله به عراق افغانستان رو پیش بینی کرده بودن

مهرداد یزدان
مهرداد یزدان
6 سال قبل
پاسخ  میلاد

جدا؟!
شما نویسنده رو میشناسید؟
اینجور بیوگرافی دادن از نویسنده ها به درک موضوع بیشتر کمک میکنه
بهتر بود سایت ارز دیجیتال هم یه اشاره ای به نویسنده میکردن

آبدارچی
آبدارچی
6 سال قبل

سلام
منم از وقتی ترید میکردم این تصور در ذهنم بود.
و ترسم از نابودیش بیشتر شد ?
اول اینکه ممکنه اینم یک پروژه امریکا باشه که در اخر پول برای جنگ در بیاره و کشورها و کمپانی هایی که از کریپتوکارنسی استفاده کردن رو نابود کنه.
بدترین مورد برای بیت کوین ناشناس بکد ساتوشی هست ،مخترع اش.
با تشکر از سایت خوبتون ، موفق و پیروز باشید/.

Mr mrz
Mr mrz
6 سال قبل

والا هنوز هم یه عده هستن که میگن زمین گرد نیست !!!

حسین
حسین
6 سال قبل

سلام
ممنون بخاطر درج این مقاله
اما بنظرم این تعبیر خیلی سطحی بود و پانویس مقاله و توضیحات شما به این حرف بنده کاملا صحه میزاره

معین
معین
6 سال قبل

"در واقع، هر ارز دیجیتالی با اختراع محاسبات کوانتومی در مقیاس بزرگتر منسوخ می شود"
تا جایی که من مطلع‌ام، این جمله غلطه. محاسبات کوانتمی الگوریتم‌هایی که پیچیدگی محاسباتیشون بر اساس برخی از عملیات‌های ریاضی مثل توان هست رو می‌شکونند (مثل RSA که اشاره شده)، ولی بیت‌کوین از رمزنگاری Elliptic Curve برای آدرس‌ها و تایید تراکنش‌ها استفاده می‌کنه که ذاتا کامپیوتر‌های کوانتمی هم امکان شکستن اون‌ها رو ندارد.

احسان پاشاپور
احسان پاشاپور
6 سال قبل

من نظرم مخالفه الان در حال حاضر دارند تحریم ها رو دور میزندد کشورهایی که قبلا با دلار مجبور به معامله بودند و این مخالف امنیت ملی آمریکاست تمام ارزهای دیگه که به اسم کشورها ساخته شده برای مقابله با بیتکوین به وجود اومده از جمله ریپل نیو و خیلی ارهای متمرکز دیگه فعلا که این سیستم به توزیع ثرت منجر شده من با قاطعیت میگم در آینده ارزی مثل بیت کوین و بایتکوین که به طریق مرموزی از فضای دارک وب سر درآوردن آینده دنیا خواهند بود

امیر حیدری
امیر حیدری
5 سال قبل

ریپل و سایر ارزهای و بیشتر اون هارو آمریکایی ها ساختن - برعکس بیت کوین سازنده اون ها مشخصه

میثم میقانی
میثم میقانی
6 سال قبل

این نظریه بیشتر شبیه داستانهای علمی تخلیی و آخرالزمانی هست و از لحاظ واقع بینی من فقط به دو مورد اشاره می کنم که فرسنگها با واقعیت در عمل فاصله خواهد داشت :
۳- یک عملیات ساختگی و بزرگ در سطح جهانی راه می اندازیم که طی آن بازارهای سهام مشکل جدی پیدا کنند و پول اعتباری به آتش کشیده شود. ( مثلا حمله فضایی ها، بمب الکترومغناطیسی کره شمالی، یا شبکه الکتریکی بزرگ و توزیع شده تروریسی، یا هر چیز ساختگی دیگری) : ایجاد عملیات روانی با این مقیاس با وجود آژانسهای خبری ، خبرگزاری های مستقل ، بنیادهای مردمی مثل ویکیلیکس و از همه مهمتر پدیده ای به نام اینترنت کاملا غیر ممکن است ، چرا که سرعت گردش اطلاعات در دنیای امروز مساوی با سرعت نور است و مردم در پذیرفتن پدیده های عادی با سند و مدرک فراوان دچار شک و شبهه هستند چه برسد به چنین ظاهر سازی دیوانه واری در این سطح.
۷- پول نقد را ممنوع میکنیم و کاری میکنیم داشتن طلا و نقره جرم محسوب شود. و همه این کارها را البته به اسم حفظ «امنیت» جامعه خواهیم کرد. : ممنوع کردن پول نقد مستلزم این است که در آن زمان 90% مردم دنیا از ارز دیجیتال استفاده کرده باشند و ارز فیات تنها در میان 10 درصد مردم ارزش داشته باشد ، در آن صورت یک مشکل دیگر بوجود می آید و آن هم این است که از بین بردن اعتبار ارزهای دیجیتال رایج در دنیا تقریبا غیر ممکن می شود ، در ضمن بر فرض محال که این اتفاق بیفتد و حتی در مرحلۀ بعد بخواهند طلا و نقره را جرم محسوب کنند اینجا جایی است که در قانون اساسی ایالات متحده پیش بینی شده و با شورش عمومی مواجه شده و پیش 500میلیون سلاح گرمی که در دست مردم امریکا موجود است برای براندازی نظام استفاده خواهد شد.