گزارش کمیسیون اقتصادی اوراسیا درباره قانون‌گذاری ارزهای دیجیتال

گزارش کمیسیون اقتصادی اوراسیا درباره قانون‌گذاری ارزهای دیجیتال

به گزارش خبرگزاری روسی TASS در روز دوشنبه ۲۸ ژانویه (۸ بهمن)، کمیسیون اقتصادی اوراسیا از اجزاء اجرایی اتحادیه اقتصادی اوراسیا (EAEU)، به منظور تنظیم قانونی حوزه ارز دیجیتال گزارشی آماده کرده است.

تاتیانا والوایا، وزیر همگرایی و اقتصاد کلان کمیسیون اقتصادی اوراسیا اظهار داشت که اتحادیه اقتصادی اوراسیا (EAEU) که یک اتحادیه اقتصادی و سیاسی بوده و معاهده تشکیل آن در سال ۲۰۱۴ توسط روسیه، قزاقستان، و بلاروس امضا شد، قصد دارد یک بازار مالی متمرکز را تا پیش از شروع سال ۲۰۲۵ ایجاد کند.

به گفته والوایا، از آنجایی که صنایع بلاک چین و ارز دیجیتال در حال قدرت گرفتن است، اتحادیه اقتصادی اوراسیا باید در این زمینه مطالعه داشته باشد.

بر اساس گزارش TASS، این کمیسیون با جذب متخصص از کشورهای عضو اتحادیه EAEU یک کارگروه را تشکیل داده است. در این گزارش تاکید بر روی تعریف ارزهای دیجیتال و همچنین تنظیم قانونی این حوزه در کشورهای مختلف قرار داده شده است. تاتیانا والوایا معتقد است که وجود یک چهارچوب قانونی برای حوزه ارز دیجیتال، کاملا ضروری است.

وزیر همگرایی و اقتصاد کلان کمیسیون اقتصادی اوراسیا در ادامه تاکید کرد که ارزهای دیجیتال دیر یا زود، ممکن است تاثیر بزرگی بر ثبات اقتصاد کلان داشته باشند.

گزارش کمیسیون اقتصادی اوراسیا درباره قانون‌گذاری ارزهای دیجیتال

تاتیانا والوایا

براساس گزارش قبلی کوین‌تلگراف، وزارت امور اقتصادی و دارایی در روسیه، راه اندازی یک ارز دیجیتال با پشتوانه کشورهای عضو EAEU را تا پیش از سال ۲۰۲۰ یا ۲۰۲۱ در نظر گرفته است.

با این حال، بعید است که در این پروژه از فناوری بلاک چین استفاده شود. طبق گفته مقامات روس، ممکن است این پروژه در عوض از واحد پول اروپایی که یک واحد پولی مورد پذیرش جوامع اروپایی پیش از انتخاب یورو در ژانویه ۱۹۹۹ بود، استفاده کند.

روز ۲۸ ژانویه، بزرگ ترین بانک بلاروس اعلام کرد که احتمالا یک صرافی ارز دیجیتال راه اندازی و تا چند ماه دیگر کارت های اعتباری مجازی را جایگزین کارت های اعتباری فیزیکی خواهد کرد.

منبع: cointelegraph 
اشتراک
اطلاع از
guest
1 دیدگاه
بازخوردهای داخلی
مشاهده تمام دیدگاه‌ها
احسان نقدی
احسان نقدی
2 سال پیش

با سلام به نظر شما سایت بایننس برای نگهداری ارزها مناسب هست ؟

ارزهای دیجیتاللیست کامل
اخبار و مقالاتاخبار و مقالات بیشتر
صرافی ارزهای دیجیتالصرافی های بیشتر
دستگاه ماینر ارزهای دیجیتالدستگاه های بیشتر
موردی یافت نشد.
float
اطلس ارزدیجیتال پلاس
دوره‌ی جامع غیرحضوری صفر تا صد ارزهای دیجیتال،
آموزش تریدینگ، تحلیل تکنیکال و آشنایی با ماینینگ
۴,۰۰۰,۰۰۰
off
۲,۴۰۰,۰۰۰ تومان
+ ata ATA
off