atlasarzdigital

گزارش کمیسیون اقتصادی اوراسیا درباره قانون‌گذاری ارزهای دیجیتال

گزارش کمیسیون اقتصادی اوراسیا درباره قانون‌گذاری ارزهای دیجیتال

به گزارش خبرگزاری روسی TASS در روز دوشنبه 28 ژانویه (8 بهمن)، کمیسیون اقتصادی اوراسیا از اجزاء اجرایی اتحادیه اقتصادی اوراسیا (EAEU)، به منظور تنظیم قانونی حوزه ارز دیجیتال گزارشی آماده کرده است.

تاتیانا والوایا، وزیر همگرایی و اقتصاد کلان کمیسیون اقتصادی اوراسیا اظهار داشت که اتحادیه اقتصادی اوراسیا (EAEU) که یک اتحادیه اقتصادی و سیاسی بوده و معاهده تشکیل آن در سال 2014 توسط روسیه، قزاقستان، و بلاروس امضا شد، قصد دارد یک بازار مالی متمرکز را تا پیش از شروع سال 2025 ایجاد کند.

به گفته والوایا، از آنجایی که صنایع بلاک چین و ارز دیجیتال در حال قدرت گرفتن است، اتحادیه اقتصادی اوراسیا باید در این زمینه مطالعه داشته باشد.

بر اساس گزارش TASS، این کمیسیون با جذب متخصص از کشورهای عضو اتحادیه EAEU یک کارگروه را تشکیل داده است. در این گزارش تاکید بر روی تعریف ارزهای دیجیتال و همچنین تنظیم قانونی این حوزه در کشورهای مختلف قرار داده شده است. تاتیانا والوایا معتقد است که وجود یک چهارچوب قانونی برای حوزه ارز دیجیتال، کاملا ضروری است.

وزیر همگرایی و اقتصاد کلان کمیسیون اقتصادی اوراسیا در ادامه تاکید کرد که ارزهای دیجیتال دیر یا زود، ممکن است تاثیر بزرگی بر ثبات اقتصاد کلان داشته باشند.

گزارش کمیسیون اقتصادی اوراسیا درباره قانون‌گذاری ارزهای دیجیتال

تاتیانا والوایا

براساس گزارش قبلی کوین‌تلگراف، وزارت امور اقتصادی و دارایی در روسیه، راه اندازی یک ارز دیجیتال با پشتوانه کشورهای عضو EAEU را تا پیش از سال 2020 یا 2021 در نظر گرفته است.

با این حال، بعید است که در این پروژه از فناوری بلاک چین استفاده شود. طبق گفته مقامات روس، ممکن است این پروژه در عوض از واحد پول اروپایی که یک واحد پولی مورد پذیرش جوامع اروپایی پیش از انتخاب یورو در ژانویه 1999 بود، استفاده کند.

روز 28 ژانویه، بزرگ ترین بانک بلاروس اعلام کرد که احتمالا یک صرافی ارز دیجیتال راه اندازی و تا چند ماه دیگر کارت های اعتباری مجازی را جایگزین کارت های اعتباری فیزیکی خواهد کرد.

منبع: cointelegraph 
اشتراک
اطلاع از
guest
1 دیدگاه
جدیدترین
قدیمی‌ترین بیشترین امتیاز
بازخوردهای داخلی
مشاهده تمام دیدگاه‌ها
احسان نقدی
احسان نقدی
1 سال پیش

با سلام به نظر شما سایت بایننس برای نگهداری ارزها مناسب هست ؟

بازخورد
feedback
بازخورد شما درباره ارزدیجیتال

این بازخورد برای صفحه گزارش کمیسیون اقتصادی اوراسیا درباره قانون‌گذاری ارزهای دیجیتال ارسال خواهد شد.

گزارش خطا
  • گزارش خطا
  • انتقادات و پیشنهادات
  • نیاز به راهنمایی

ارزهای دیجیتاللیست کامل
اخبار و مقالاتاخبار و مقالات بیشتر
صرافی ارزهای دیجیتالصرافی های بیشتر
دستگاه ماینر ارزهای دیجیتالدستگاه های بیشتر
موردی یافت نشد.
1
0
دیدگاه خود را به اشتراک بگذاریدx
()
x