ارتقای اتریوم که باعث کاهش عرضه می‌شود، وارد مراحل نهایی شد

ارتقای اتریوم که باعث کاهش عرضه می‌شود، وارد مراحل نهایی شد

طبق برنامه ریزی‌ها، هاردفورک لندن هفته جاری در شبکه‌های تستی اتریوم راه‌اندازی خواهد شد. این به‌روزرسانی شامل ۵ طرح بهبود اتریوم از جمله طرح پرحاشیه ۱۵۵۹ است.

به گزارش دیکریپت، تیم بیکو، از اعضای ارشد بنیاد اتریوم، چندی پیش اعلام کرد که هاردفورک لندن ۲۴ ژوئن (۳ تیر) در شبکه آزمایشی راپستن راه‌اندازی می‌شود. پس از راپستن به‌ترتیب در روزهای ۳۰ ژوئن (۹ تیر) و ۷ جولای (۱۶ تیر) این به‌روزرسانی در شبکه‌های گرلی (Goerli) و رینکبی (Rinkeby) هم انجام می‌شود. نباید فراموش کرد که این تاریخ‌ها تقریبی هستند و امکان تغییر آنها وجود دارد.

در بخشی از پست وبلاگ بنیاد اتریوم آمده است:

پس از فعالسازی موفقیت‌آمیز روی این شبکه‌ها، شماره بلاکی که لندن در شبکه اصلی اتریوم اجرا خواهد هم اعلام می‌شود.

در هاردفورک لندن شاهد اجرای ۵ طرح بهبود اتریوم (EIP) خواهیم بود. طرح‌های بهبود اتریوم شامل تغییراتی در کد بلاک چین هستند و پیش از اجرا باید در میان اعضای شبکه بلاک چین به رأی گذاشته شوند. اجرای آنها منوط به موافقت اکثریت اعضا است.

طرح بهبود ۱۵۵۹ اتریوم، پرحاشیه‌ترین و موردبحث‌ترین تغییری است که در بلاک چین اتریوم رخ می‌دهد. این طرح را ویتالیک بوترین، خالق اتریوم، ارائه کرده است و باعث کاهش چشمگیر کارمزدهای اتریوم می‌شود. از دیگر تغییراتی که در این طرح گنجانده شده است، کاهش درآمد ماینرها است.

در حال حاضر، هر بار که فردی روی شبکه اتریوم تراکنشی انجام می‌دهد یا با قراردادهای هوشمند شبکه اتریوم تعامل می‌کند، کارمزدی به ماینر تعلق می‌گیرد. برای اینکه تراکنش فرد موردنظر زودتر تأیید شود، او می‌تواند کارمزد بیشتری در نظر بگیرد. در این صورت ماینرهای مختلفی به قراردادن تراکنش او علاقه‌مند می‌شوند. در طرف دیگر، اگر کارمزد تراکنش، عمدی یا غیرعمدی، کمتر از حد معمول تعیین شود، احتمال تأییدنشدن یا تأیید با تأخیر آن وجود دارد. از سوی دیگر، سرعت در تراکنش‌های مبنی بر امور مالی غیرمتمرکز در شبکه اتریوم اهمیت زیادی دارد؛ به‌عنوان مثال، در صرافی غیرمتمرکز یونی سواپ، قیمت توکن‌ها به‌سرعت تغییر می‌کند و در صورت تعلل، معامله‌گر متضرر می‌شود.

طرح بهبود ۱۵۵۹ هم با افزایش ظرفیت بلاک‌ها، به‌دنبال رفع این مشکل است. شایان ذکر است که در صورت شلوغی بیش از حد شبکه، ساختار کارمزدها از ساختار فعلی استفاده خواهد کرد.

افزایش شفافیت و بهبود تجربه کاربری از دیگر تغییراتی است که در لندن شاهدش هستیم. این در حالی است که برخی از ماینرها ادعا می‌کنند که هاردفورک لندن به ضرر آنها است. پس از اجرای این به‌روزرسانی، برخی از اترهای موجود خواهند سوخت و این مسئله باعث ایجاد فشار ضدتورمی می‌شود؛ ماینرها با انتقاد از این مسئله، از کاهش درآمدهایشان گله‌مندند.

روی کاغذ، کاهش عرضه به نفع ماینرها است؛ چراکه تقاضا را بیشتر می‌کند و باعث نوسانات مثبت قیمت اتریوم می‌شود.

اسپارک پول (SparkPool)، بزرگترین استخر استخراج اتریوم، یکی از مخالفان اجرای این طرح بود. این استخر در ماه فوریه (بهمن ۹۹)، این طرح را توزیع دوباره ثروت از ماینرها به دارندگان اتر توصیف کرد. این استخر در ادامه نوشت:

به همین دلیل است که مردم از آن حمایت می‌کنند. اما در حقیقت این استبداد اکثریت به اسم تجربه کاربری بهتر است. این کار یعنی دزدی.

guest

استفاده از کلمات و محتوای توهین‌آمیز و غیراخلاقی به هر شکل و هر شخص ممنوع است.

انتشار هرگونه دیدگاه غیراقتصادی، تبلیغ سایت، تبلیغ صفحات شبکه‌های اجتماعی، قراردادن اطلاعات تماس و لینک‌های نامرتبط غیرمجاز است.

دیدگاه‌هایی که از قوانین فوق تخطی کرده باشند، تأیید نمی‌شوند و حساب کاربران خاطی ممکن است مسدود شود.

در صورت وقوع کلاهبرداری یا فریب، ارزدیجیتال این حق را دارد که از مراجع قضایی پیگیری کند یا با این نهادها همکاری داشته باشد.

7 دیدگاه
اکبرپور
اکبرپور
1 سال پیش

میزان کارمزد انتقال اتریوم به چه عواملی بستگی داره؟

Mahdi A2
Mahdi A2
1 سال پیش

دس خوش

نیما
نیما
1 سال پیش

پس دیگه استخراج اتریوم با کارت دیگه با صرفه نیست؟

BTT
BTT
1 سال پیش
پاسخ  نیما

نوچ!!!!!!!!

majid
majid
1 سال پیش
پاسخ  نیما

اگر قیمت رشد کنه باز هم بصرفه است

Sajjad
Sajjad
1 سال پیش
پاسخ  نیما

چرا دیگه نوشته به جاش قیمت خود اتر میره بالا

محمد آقا
محمد آقا
1 سال پیش

سلام
چه تغییری در ماین با کارت گرافیک به وجود میاد؟

ارزهای دیجیتاللیست کامل
اخبار و مقالاتاخبار و مقالات بیشتر
صرافی ارزهای دیجیتالصرافی های بیشتر
دستگاه ماینر ارزهای دیجیتالدستگاه های بیشتر
موردی یافت نشد.