تحلیل قیمت اتریوم؛ آیا احتمال رسیدن به ۳,۲۰۰ دلار وجود دارد؟

تحلیل قیمت اتریوم؛ آیا احتمال رسیدن به ۳,۲۰۰ دلار وجود دارد؟

با وجود رسیدن قیمت اتریوم به بالای ۳,۵۰۰ دلار، در تایم فریم چند ماهه شاهد ظهور چندین شاخص نزولی هستیم که از کاهش قدرت احتمالی روند صعودی خبر می‌دهند.

به گزارش کوین تلگراف، در حال حاضر اتریوم با خطر سقوط به زیر ۳,۲۰۰ دلار مواجه است. این در حالی است که اتریوم به مقاومت قدرتمند خود نزدیک می‌شود و ممکن است در صورتی که از این ناحیه عبور نکند، با کاهشی نسبتاً شدید همراه شود.

از ابتدای ماه جاری میلادی تا به حال، قیمت اتریوم، همزمان با رشد دیگر ارزهای دیجیتال بازار، ۲۲ درصد رشد کرده است. با ثبت این رشد، اتریوم از زیر ۳۰,۰۰۰ دلار تا اوج ۳,۶۵۰ دلاری پیش رفته است. شایان ذکر است که تنها ۹ روز از ماه اکتبر گذشته است و می‌توان انتظار رشد بیشتر این ارز دیجیتال را تا پایان ماه داشت.

دیوید گاکشتین (David Gokhshtein)، مدیرعامل شبکه پک پروتکل (PAC Protocol)، در توییتی، ضمن پیش‌بینی قیمت ۱۰,۰۰۰ دلاری برای اتریوم نوشت:

تنها چیزی که در موردش فکر می‌کنم، نوع واکنش بازار توکن‌های غیرمثلی به این اتفاق است.

کریپتو کاکتوس (Crypto Cactus)، تحلیل‌گر مطرح توییتری، در ارتباط با اتریوم نوشت:

۶ هزار دلار خیلی سریع به ما می‌رسد؛ داستان، رسیدن به ۱۰,۰۰۰ دلار است.

همان طور که گفتیم، شاهد تلاقی چندین شاخص نزولی روی نمودار هستیم که ممکن است روند صعودی قیمت اتریوم را تحت‌تأثیر خود قرار دهند.

دو ناحیه مقاومتی و کنج صعودی

نمودار قیمت اتریوم
نمودار قیمت اتریوم

تحلیل‌گران از کنج صعودی، مقاومت در خط روند نزولی و ناحیه مقاومتی موقت که در نمودار می‌بینیم، به‌عنوان عواملی یاد کرده‌اند که ممکن است به آغاز روند نزولی قیمت اتریوم و تغییر روند فعلی منجر شود.

پس از عبور اتریوم از سلسله‌ای از اوج‌های بالاتر و کف‌های پایین‌تر، کنج صعودی هم روی نمودار نمایان شد. در سوی دیگر، شاهد روند صعودی همزمان با کاهش حجم معاملات بودیم که بیانگر نبود قطعیت در میان معامله‌گران در ارتباط با صعودی‌بودن وضعیت بازار اتریوم است.

به‌علاوه، نقطه اوج این ساختار که محدوده تلاقی میان خطوط روند است، در نزدیکی دو منطقه مقاومتی تاریخی قرار دارد. اولین منطقه مقاومتی، ناحیه مقاومتی کوتاه‌مدت است که در پیش‌تر در ۳,۶۵۰ جلوی جهش بیشتر قیمت را گرفته بود.

نمودار قیمت اتریوم
نمودار قیمت اتریوم

دومین منطقه نیز خط روند نزولی است که در تایم فریم روزانه در محدوده ۳,۸۰۰ دلار به‌خوبی قابل‌مشاهده است.

نقطه اوج کنج صعودی و دو محدوده مقاومتی، احتمال تغییر روند و نزولی‌شدن بازار را بیشتر می‌کند. در این صورت، باید انتظار سقوط قیمت اتریوم را داشت. این سقوط ممکن است به اندازه اوج کنج و خط روندهای پایینی باشد؛ این یعنی سقوطی به زیر ۳,۲۰۰ دلار. این ناحیه نیمه اول ماه سپتامبر (شهریور) یک ناحیه تثبیت قیمت بوده است.

سر و شانه معکوس

سقوط به زیر ۳,۲۰۰ دلار، لزوماً به‌معنای شروع یک روند نزولی کامل نیست؛ یعنی این احتمال وجود دارد که این سقوط باعث شکل‌گیری یک الگوی سر و شانه معکوسِ صعودی شود.

نمودار قیمت اتریوم
نمودار قیمت اتریوم

اگر این الگو همان طور که انتظار می‌رود عمل کند، این احتمال وجود دارد که در نزدیکی ۳,۲۰۰ دلار شاهد جهش قیمت اتریوم باشیم. این جهش می‌تواند اتریوم را تا بالای گردن (در نمودار بالا) برساند. در این صورت، قیمت اتریوم به‌اندازه طول فاصله میان کف و گردن الگو نوسان خواهد کرد؛ این یعنی قیمت ممکن است تا ۴,۵۰۰ دلار بالا رود.

guest

لطفا در صورت مشاهده دیدگاه‌های حاوی توهین و فحاشی یا خلاف عرف جامعه لطفا با گزارش سریع آن‌ها، به ما در حفظ سلامت بستر ارتباطی کاربران کمک کنید.

0 دیدگاه