تحلیل قیمت اتریوم: نشانه‌های صعودی روی نمودار

تحلیل قیمت اتریوم: نشانه‌های صعودی روی نمودار

قیمت اتریوم در ادامه روند صعودی روز گذشته خود به بالای مقاومت ۴,۳۵۰ دلاری رسیده است و اگر خریداران بتوانند قیمت را به بالای ۴,۵۰۰ دلار برسانند، احتمالاً شتاب حرکت صعودی بیشتر می‌شود.

به گزارش نیوز بی‌تی‌سی، اتریوم روز گذشته حرکت صعودی جدید را از بالای ۴,۳۵۰ دلار آغاز کرد و توانست این جهش را با عبور از ۴,۴۰۰ دلار گسترش دهد.

قیمت حتی در مقطعی مقاومت ۴,۵۰۰ دلاری را هم آزمایش کرد و اکنون بالاتر از میانگین متحرک نمایی (EMA) ۱۰۰ ساعته معامله می‌شود. اوج قیمتی در ۴,۵۰۶ دلار شکل گرفته است و اکنون بازار در حال اصلاح قیمت است. در جریان اصلاح اخیر قیمت، حمایت ۴,۴۵۰ دلاری و سطح ۲۳.۶ درصد اصلاحی فیبوناچی شکسته شد. گفتنی است در این تحلیل سطوح فیبوناچی بر اساس حرکت صعودی قیمت از ۴,۲۸۲ دلار تا اوج ۴,۵۰۶ دلاری تنظیم شده است.

در نمای ۱ ساعته بازار یک کانال صعودی، حمایتی را در نزدیکی ۴,۴۰۰ دلار شکل داده است. در صورت صعودی‌شدن قیمت نزدیک‌ترین مقاومت در سطح ۴,۴۸۰ دلار است و اولین مقاومت کلیدی در نزدیکی ۴,۵۰۰ دلار قرار دارد.

تحلیل قیمت اتریوم: نشانه‌های صعودی روی نمودار
نمودار قیمت اتریوم (برای مشاهده سایز اصلی روی تصویر کلیک کنید)

بسته‌شدن کندل قیمت بالای سطح ۴,۴۸۰ و ۴,۵۰۰ دلار می‌تواند آغازگر یک روند صعودی جدید در کوتاه‌مدت باشد. در چنین شرایطی شانس قیمت برای رسیدن به ۴,۶۵۰ دلار افزایش می‌یابد و ادامه روند صعودی می‌تواند قیمت را در کوتاه‌مدت به نزدیکی ۴,۸۰۰ دلار برساند.

از سوی دیگر، اگر قیمت نتواند حرکت صعودی جدیدی را از بالای ۴,۵۰۰ دلار آغاز کند، ممکن است بازار با اصلاح عمیق‌تری مواجه شود. اولین مقاومت کلیدی در نزدیکی ۴,۴۰۰ دلار شکل‌ گرفته است که تقریباً با سطح ۵۰ درصد اصلاحی فیبوناچی در یک ناحیه قرار دارد.

سقوط به زیر این محدوده می‌تواند باعث کاهش شدیدتر قیمت اتریوم شود و احتملاً پس از آن قیمت مجدداً به سطح ۴,۲۵۰ دلار و میانگین متحرک نمایی ۱۰۰ ساعته خواهد رسید.

شاخص مکدی (MACD) در حال خروج از محدوده صعودی است و شاخص قدرت نسبی (RSI) هم به سطح ۵۰ نزدیک‌تر می‌شود.

همان‌ طور که گفته شد، ۴,۴۰۰ دلار حمایت‌‌ کلیدی اتریوم است و ۴,۵۰۰ دلار هم به‌عنوان مقاومت‌‌‌ پیش روی قیمت عمل می‌کند.

اشتراک
اطلاع از
guest
2 دیدگاه
بازخوردهای داخلی
مشاهده تمام دیدگاه‌ها
پیمان
پیمان
1 ماه پیش

کجای کاری؟ 4700$ را هم گذروند!

دکتر جاوید
دکتر جاوید
1 ماه پیش

مقاومت رو پاره کرد به سوی 12 هزار دلار….

ارزهای دیجیتاللیست کامل
اخبار و مقالاتاخبار و مقالات بیشتر
صرافی ارزهای دیجیتالصرافی های بیشتر
دستگاه ماینر ارزهای دیجیتالدستگاه های بیشتر
موردی یافت نشد.
float
اطلس ارزدیجیتال پلاس
دوره‌ی جامع غیرحضوری صفر تا صد ارزهای دیجیتال،
آموزش تریدینگ، تحلیل تکنیکال و آشنایی با ماینینگ
۶,۰۰۰,۰۰۰
off
۳,۶۰۰,۰۰۰ تومان
+ ata ATA