تحلیل قیمت اتریوم: آماده چه اتفاقاتی باشیم؟

تحلیل قیمت اتریوم: آماده چه اتفاقاتی باشیم؟

اتریوم ماه جاری میلادی را در حالی آغاز کرد که در آستانه رسیدن به ۴۹۰ دلار بود. حالا و با گذشت سه هفته، روند قیمت اتریوم کم‌قوت بوده است.

به گزارش اف‌ایکس استریت، ۵ سپتامبر (۱۵ شهریور)، قیمت اتریوم پیش از آغاز روند احیای خود تا کف ۳۱۰ دلاری سقوط کرد. از سوی دیگر، ارز شماره دو بازار در این روند، چندین بار تا مرز ۳۹۰ دلار پیش رفت اما موفق به شکستن مقاومت ۴۰۰ دلاری خود نشد و این مقاومت با قدرت در مقابل روند صعودی این ارز دیجیتال ایستادگی کرد. حمایت در ۳۶۰ دلار نیز چندین بار لمس شد. با تمام این اوصاف، در حال حاضر هر واحد اتریوم در محدوده ۳۷۰ دلار معامله می‌شود.

نمودار قیمت اتریوم

آیا اتریوم ۲.۰ مشکلات مقیاس‌پذیری را حل می‌کند؟

طبق گزارش‌ها، اتریوم ۲.۰ در آینده‌ای نزدیک و تا پایان سال ۲۰۲۰ راه‌اندازی خواهد شد. گفته می‌شود با راه‌اندازی نسخه جدید شبکه اتریوم، عملکرد قراردادهای هوشمند این پلتفرم بهبود خواهد یافت و احتمال افزایش قیمت این ارز دیجیتال نیز وجود خواهد داشت. با این حال، برخی معتقدند که این به‌روزرسانی نمی‌تواند مشکلات شبکه را از نظر کارمزدهای بالای آن رفع کند.

در حال حاضر شبکه اتریوم بیش از هر زمان دیگری درگیر ازدحام است؛ حوزه امور مالی غیرمتمرکز (دیفای) روزبه‌روز در حال گسترش است و افزایش مداوم کارمزدها نیز گریبان شبکه را گرفته است. همین مسائل باعث شده است تا کاربران و سرمایه‌گذاران دیفای بی‌صبرانه منتظر راه‌اندازی اتریوم ۲.۰ باشند. آنها امیدوارند تا با عرضه نسخه جدید شبکه اتریوم، مشکل کارمزدهای بالا نیز از بین برود و شبکه ثبات بیشتری پیدا کند. طبق گفته الکس کروگر (Alex Kruger)، اقتصاددان و معامله‌گر، رشد حوزه دیفای به احتمال زیاد تأثیرات اتریوم ۲.۰ بر مقیاس‌پذیری شبکه را کمرنگ خواهد کرد. او در توییت خود می‌نویسد:

با فرض اینکه هر کاربر دیفای به‌طور میانگین ۴ آدرس داشته باشد (ممکن است بیشتر باشد)، در حال حاضر ۱۱۴,۰۰۰ کاربر در این حوزه فعالیت می‌کنند. عدد کوچکی است اما جای رشد فراوانی دارد. برای مقایسه باید گفت که کوین بیس ۳۲ میلیون کاربر دارد.

اما اتریوم [فعلی] از پس ۱۱۴,۰۰۰ کاربر بر نمی‌آید. آیا اتریوم ۲.۰ می‌تواند از پس میلیون‌ها کاربر بر بیاید؟

تحلیل قیمت اتریوم

مقاومت‌های پیش رو

قیمت اتریوم در محدوده یک مثلث صعودی در حرکت است. این نوسانات در حالی شکل گرفته است که هفته گذشته قیمت این ارز دیجیتال نتوانست مقاومت ۳۹۰ دلاری را بشکند. در سمت دیگر، حمایت ۳۶۰ دلاری قرار دارد که در هفته‌های گذشته با قدرت اجازه نداده است تا خرس‌ها کنترل بازار را به دست بگیرند. به نظر می‌رسد قیمت اتریوم وارد فاز تثبیت شده است. شاخص قدرت نسبی نیز در محدوده میانی قرار دارد و این مسئله را تأیید می‌کند.

تحلیل قیمت اتریوم
نمودار قیمت اتریوم

 همان طور که در نمودار می‌توان مشاهده کرد، ‌الگوی مثلث صعودی به‌سمت هدف ۴۵۰ دلار جهت‌گیری کرده است. باید به یاد داشت که ابتدا میانگین متحرک ساده ۵۰ دوره‌ای باید به یک سطح حمایتی تبدیل شود. این حرکت به خریداران بازار این امکان را می‌دهد تا بلافاصله تمرکز خود را به سطح ۴۰۰ دلاری معطوف کنند. با شکستن مقاومت سرسخت ۴۰۰ دلار، خریداران بیشتری برای خرید تشویق می‌شوند و با ایجاد حجم معاملات بیشتر، هدف‌های بعدی ۴۲۰ و ۴۵۰ دلار خواهد بود.

تحلیل‌های درون زنجیره‌ای

داده‌های درون زنجیره‌ای اینتودبلاک (IntoTheBlock) نشان می‌دهد که سخت‌ترین مقاومت در محدوده ۳۷۶ تا ۳۸۶ دلار است. این محدوده بیشترین میزان اتریوم را در خود جای داده است؛ چرا که چیزی در حدود ۱.۳۵ میلیون آدرس، در این محدوده ۱۳.۳۸ میلیون اتر خریده‌اند. اگر خریداران بتوانند این ناحیه را به حمایت تبدیل کنند، به‌ احتمال بسیار زیاد، شاهد رسیدن قیمت به ۴۰۰ دلار خواهیم بود. در این صورت هدف بعدی ۴۲۰ دلار است.

سوددهی آدرس‌های اتریوم
سوددهی آدرس‌های اتریوم

اصلی‌ترین حمایت در ناحیه ۳۶۳ تا ۳۷۴ دلار قرار دارد. در این ناحیه ۶۹۴,۳۳۰ آدرس، چیزی در حدود ۲.۶ میلیون اتر خریده‌اند. در صورت شکستن این حمایت، حمایت اصلی بعدی در ناحیه ۳۱۸ تا ۳۳۰ دلار قرار دارد. داده‌های اینتودبلاک نشان می‌دهد که آدرس‌های تازه در شبکه اتریوم، در حال افزایش است. افزایش این آدرس‌ها را می‌توان عاملی برای از سر گیری روند نزولی در آینده‌ای نزدیک به حساب آورد.

آدرس‌های جدید اتریوم
آدرس‌های جدید اتریوم

از سوی دیگر، داده‌های سنتیمنت (Santiment) نشان می‌دهد که نهنگ‌های اتریوم در حال انباشت اتریوم هستند. آدرس‌هایی که موجودی اتریوم آنها بین ۱۰۰,۰۰۰ تا ۱,۰۰۰,۰۰۰ واحد است، از ۱۱ سپتامبر (۲۱ شهریور) تا ۱۸ سپتامبر (۲۸ شهریور)، از ۱۵۷ آدرس به ۱۶۰ آدرس رسیده است. به عبارت دیگر، نهنگ‌های این ارز دیجیتال منتظر افزایش قیمت و جهش دوباره به ۴۰۰ دلار هستند.

توزیع آدرس‌های اتریوم
توزیع آدرس‌های اتریوم

برای جمع‌بندی می‌توان گفت که احتمال شکسته‌شدن مقاومت ۴۰۰ دلاری اتریوم و آغاز حرکت به‌سمت ۵۰۰ دلار وجود دارد. صد البته باید به یاد داشت که اگر ناحیه مقاومت ۳۷۶ تا ۳۸۶ دلار نشکند، کنترل بازار به دست خرس‌ها می‌افتد و خریداران به‌سختی خواهند توانست آن را بازپس گیرند. در سمت دیگر، کاهش قیمت و شکسته‌شدن حمایت ناحیه ۳۶۳ و ۳۶۴ دلار، می‌تواند قیمت اتریوم را تا بازه ۳۳۰ تا ۳۱۸ پایین بکشد.

guest

لطفا در صورت مشاهده دیدگاه‌های حاوی توهین و فحاشی یا خلاف عرف جامعه لطفا با گزارش سریع آن‌ها، به ما در حفظ سلامت بستر ارتباطی کاربران کمک کنید.

16 دیدگاه
مانی هخامنش
مانی هخامنش
3 سال قبل

مکانیزم ماشه فعال شد همه تحلیلامون پودر شد رفت هوا.حالا دوباره باید انتظار بکشیم تا ببینیم این شکی که وارد شده کی تموم میشه.یعنی هر اتفاقی که میوفته تاثیر پروانه ایی خودشو روی این بازار میزاره واسه همینه میگم هیچوقت نمیشه گفت چه اتفاقی میوفته.
پاینده ایران

میثم
میثم
3 سال قبل

عذر میخوام در اموزش دیجیتال پلاس شما تمام این تحلیل هارو اموزش میدید

بهزاد ناصرفلاح
بهزاد ناصرفلاح
3 سال قبل
پاسخ  میثم

سلام بله.

محسن
محسن
3 سال قبل

یک سوال؟ اینکه ماینر های اتریوم میتونن وقتی اتر۲ اومد اتر۲ استخراج کنن؟

بهزاد ناصرفلاح
بهزاد ناصرفلاح
3 سال قبل
پاسخ  محسن

سلام، با راه‌اندازی کامل اتریوم ۲، دیگر خبری از ماینرها نخواهد بود و پروتکل اجماع شبکه از اثبات کار به اثبات سهام تغییر خواهد کرد!

Amir MD
Amir MD
3 سال قبل
پاسخ  محسن

احتمالا بله
با اینحال فکر نمی‌کنم که خرید سخت افزار جدید به هدف استخراج اتریوم کار درستی باشه
https://arzdigital.com/coins/ethereum/#comment-438548

محسن
محسن
3 سال قبل

سایت بسیار عالی و کاربردی هست ولی مطالب قابل پسندی نبود❤

دینا
دینا
3 سال قبل

سلام برای وارد شدن چکار باید کرد ؟

فرشاد
فرشاد
3 سال قبل

ایا اتریم ۲ تاثیری بر روی ریگهای گرافیکی میزاره؟!یعنی از رده خارج میشن؟!

بهزاد ناصرفلاح
بهزاد ناصرفلاح
3 سال قبل
پاسخ  فرشاد

سلام، با تغییر اثبات کار به اثبات سهام، ماینینگ هم امکان‌پذیر نخواهد بود.

ناشناس
ناشناس
3 سال قبل

ظاهرا این دیفای کل بازار اتریوم رو به هم ریخت، ولی از اون ور بیت کوین ثبات بیشتری داشته.

مصطفی
مصطفی
3 سال قبل

من برای خرید 46 دلار لایتکوین در باینانس order گذاشته بودم، خوشبختانه آخرین لحظات رسیدم و دیدم قیمت مثل طیاره در حال سقوطه! فورا order رو کنسل و روی 44 دلار دستور خرید گذاشتم که همه رو خریدم. به نظرتون باز هم سقوط میکنه یا صعودی میشیم؟ تحلیلی از کاهش قیمت امروز بنویسید لطفا

shahab
shahab
3 سال قبل

اتریوم تا 250 دلار سقوط و پس از آن با قدرت بسیار بالایی به سمت 550 دلار حرکت خواهد کرد

مجتبی
مجتبی
3 سال قبل

منتظر قیمت زیر 300 دلار باشیم فعلا
تا بعد ببینیم چی میشه
پیشنهاد من به ارزدیجیتال اینه که تا روشن شدن تکلیف انتخابات آمریکا
تحلیل قیمت نذاره.
هرچند قبلا هم اکثر تحلیلا درست از آب در نمیومد ، ولی الان تقریبا قطعیه

ناشناس
ناشناس
3 سال قبل
پاسخ  مجتبی

البته این تحلیل ها کار ارزدیجیتال نیست، ترجمه شده سایت های تحلیل خارجی هستش. ولی کارشون قابل تقدیره که زحمت ترجمه رو میکشند.

حمید
حمید
3 سال قبل
پاسخ  مجتبی

چشم حتما بهشون میگیم به نظرت احترام بزارن و تحلیل نکنن،دیگه چی؟بیت رایگان نمیخوای داداش؟