گزارش ویژه: برخلاف سقوط شدید، بالاترین حجم تراکنش‌های درون زنجیره‌ای اتریوم در دسامبر ۲۰۱۸ رخ داده است !

گزارش ویژه: برخلاف سقوط شدید، بالاترین حجم تراکنش‌های درون زنجیره‌ای اتریوم در دسامبر ۲۰۱۸ رخ داده است !

بر اساس گزارش شرکت تحلیلی Diar در تاریخ ۲۱ ژانویه سال ۲۰۱۹ (۱ بهمن) ارزش تراکنش‌های درون زنجیره‌ای اتریوم در دسامبر سال ۲۰۱۸ به بالاترین حد خود رسیده بود.

سطوح تراکنش درون زنجیره ای اتریوم -که در حال حاضر در جایگاه سومین ارز دیجیتال بزرگ دنیا قرار دارد- در ماه دسامبر سال ۲۰۱۸ به ۱۱۵ میلیون دلار رسید که به جز فعالیت های بعد از هاردفورک در سال ۲۰۱۶ (به دلیل هک DAO)، بالاترین میزان در تاریخ این ارز دیجیتال است. طبق تحقیق بنیاد Diar، «تعداد تراکنش های درون زنجیره ای اتریوم از ماه اکتبر تاکنون رقمی بالغ بر ۱۶ الی ۱۷ میلیون در هر ماه» بوده است.

گزارش ویژه: برخلاف سقوط شدید، بالاترین حجم تراکنش‌های درون زنجیره‌ای اتریوم در دسامبر 2018 رخ داده است !

تراکنش های درون زنجیره ای اتریوم – بر اساس آمار Diar

در مقابل، تراکنش های درون زنجیره ای اتریوم بر حسب ارزش دلاری به پایین ترین میزان ۲۲ ماه گذشته رسیده است. این رقم در سال ۲۰۱۸، از ۱.۱ میلیارد دلار در سال ۲۰۱۷ به ۸۱۵ میلیون دلار کاهش یافته است. Diar در ادامه نوشته است:

یک کاهش ۹۷ درصدی در تراکنش های درون زنجیره ای اتریوم از نقطه اوج خود در دسامبر ۲۰۱۸ تا ژانویه، تا حد زیادی به دلیل کاهش قیمت هشتاد درصدی اتریوم اتفاق افتاده است.

گزارش ویژه: برخلاف سقوط شدید، بالاترین حجم تراکنش‌های درون زنجیره‌ای اتریوم در دسامبر 2018 رخ داده است !

تراکنش‌های درون زنجیره‌ای اتریوم بر حسب ارزش دلاری

بنا بر نوشته شرکت تحلیلی Diar احتمال اینکه میزان کارمزد در رشد تراکنش های درون زنجیره‌ای اتریوم دخالتی داشته باشند کم است، چرا که این نوع تراکنش‌ها به نسبت کارمزد کمتری دارند.

پس از کشف یک آسیب پذیری امنیتی که امکان حمله بازدخولی (Reentrancy) را فراهم می کرد، اجرای هارد فورک قسطنطنیه (کُنستانتینوپول – Constantinople) اتریوم به تعویق افتاد.

براساس آمار شرکت تحقیقاتی قراردادهای هوشمند ChainSecurity که این حمله را کشف کرد، بروزرسانی قسطنطنیه برای برخی از فعالیت های درون شبکه اتریوم کارمزد تراکنش یا هزینه gas کمتری را به ارمغان می‌آورد.

طی حمله بازدخولی (reentrancy) هکرها می‌توانند یک تابع یکسان را بدون اطلاع کاربر چندین بار وارد کند. این کار به مهاجم تا ابد اجازه خروج دارایی‌ها را خواهد داد.

به دنبال راهکاری که توسط توسعه دهندگان ارائه شد، Diar عنوان کرد که بروزرسانی قسطنطنیه برای انواع خاصی از تراکنش ها کارمزد را کاهش می دهد، که این به استفاده بهتر از فضای ذخیره سازی کمک خواهد کرد.

منبع: cointelegraph
ممکن است علاقه مند باشید
guest

لطفا در صورت مشاهده دیدگاه‌های حاوی توهین و فحاشی یا خلاف عرف جامعه لطفا با گزارش سریع آن‌ها، به ما در حفظ سلامت بستر ارتباطی کاربران کمک کنید.

3 دیدگاه
محمد جواد نعمت پور
محمد جواد نعمت پور
۵ سال قبل

دوباره سلام دوستان نظراتونو راجب e2c میخواستم بدونم ممنون میشم کمکم کنید

محمد جواد نعمت پور
محمد جواد نعمت پور
۵ سال قبل

سلام اتریوم بعد ضروی به من زد ۲۱۵ دلار خریدم الان ۱۱۲ دلار است

احمدی
احمدی
۵ سال قبل

چون قیمتها توسط صرافی ها بصورت خیلی مشکوکی دستکاری شدن و این قیمت اصلا قیمت واقعی نیست و فقط برای دزدی بیشتر از مردم این قیمتها رو پایین آوردن. وگرنه که والهای بیتکوین در اوج قیمت بیتکوین هیچ کدوم نفروختن و از کجا این حجم از بازار اومده بیرون؟! به همین دلیل هستش که SEC به دلیل دستکاری قیمتها ETF رو قبول نمیکنه