گروهی از ماینرهای بزرگ اتریوم برای مخالفت با طرح کاهش کارمزدها جریان هش ریت خود را تغییر دادند

گروهی از ماینرهای بزرگ اتریوم برای مخالفت با طرح کاهش کارمزدها جریان هش ریت خود را تغییر دادند

عده‌ای از ماینرهای اتریوم که مخالف با اجرای طرح بهبود شماره ۱۵۵۹ اتریوم هستند، در اعتراض به این طرح قصد دارند جریان هش ریت خود را به‌سوی استخرهای مخالف با این طرح هدایت کنند.

به گزارش کوین تلگراف، این ماینرها، اقدام خود را «نمایش قدرت» نامیده‌اند و به‌دنبال مخالفت با اجرای طرح بهبود اتریوم شماره ۱۵۵۹ هستند.

طرح ۱۵۵۹ که توسعه‌دهندگان اصلی اتریوم پیشنهاد داده‌اند، به‌دنبال غلبه بر مشکل کارمزدهای روبه‌افزایش اتریوم است. طبق این طرح، بخشی از کارمزدهای تراکنش‌ها سوزانده خواهد شد و محاسبه نرخ کارمزد هم بر اساس الگویی ثابت خواهد بود.

طبق برنامه‌ریزی‌ها، این طرح ماه ژوییه (تیر و مرداد ۱۴۰۰) اجرایی خواهد شد. گفته می‌شود که طرح ۱۵۵۹ به‌شدت روی درآمد ماینرهای اتریوم تأثیر خواهد گذاشت. برخی از تحلیل‌گران هم پیش‌بینی می‌کنند که این طرح باعث کاهش ۵۰ درصدی درآمد ماینرها می‌شود.

برای مخالفت با این طرح، برخی از ماینرهای اتریوم به‌دنبال آن هستند که برای نمایش قدرت خود، به‌مدت ۵۱ ساعت، از ۱ آوریل ۲۰۲۱ (۱۲ فروردین)،‌ جریان هش ریت خود را به استخرهای مخالف با این طرح منتقل کنند. در این میان برخی امیدوارند هش ریت این استخرها به بیش از ۵۱ درصدِ هش ریت کل شبکه برسد.

در صورتی که این استخرها با موفقیت بتوانند ۵۱ درصد از توان استخراج شبکه را در اختیار بگیرند، قادر خواهند بود قدرت استخراج کافی را برای ایجاد تغییراتی یک‌طرفه در پروتکل شبکه اتریوم فراهم کنند.

بیتس بی تریپین (Bits Be Trippin)، یک یوتیوبر مشهور، روز سه‌شنبه در ویدیویی زنده در این باره صحبت کرد. به‌گفته وی، این حرکت ماینرها «نمایش قدرتی به‌صلاح شبکه» است. او در ادامه افزود:

خطری که در اینجا به آن اشاره شده است، برای حمله به شبکه نیست، [بلکه] نشان دادن این مسئله است که نمایش قدرت [در شبکه] ممکن است.

بسیاری معتقدند که صحبت‌های او به این معنی است که استخر استخراج اترماین (Ethermine) قرار نیست از این قدرت پردازش برای حمله به شبکه استفاده کند. به‌گفته وی، این استخر استخراج «انگیزه‌ای» برای انجام چنین حمله‌ای ندارد. او در ادامه گفت:

چیزی که در اینجا می‌بینیم این است که اگر اختلاف انگیزه داشته باشید، می‌توانید شبکه را به جایی برسانید که مهاجمان بالقوه می‌توانند وضعیتی ایجاد کنند که قیمت به‌ نسبت تقاضا بیشتر است. آنها می‌توانند پول بیشتری برای قدرت هش بپردازند و حالا که شرایطش پیش آمده، می‌توان حمله ۵۱ درصدی یا دوباره خرج‌کردن را اجرا کرد.

هفته گذشته، توسعه‌دهندگان اصلی اتریوم اعلام کردند که طرح بهبود اتریوم ۱۵۵۹ در تابستان سال ۲۰۲۱ اجرایی خواهد شد. این خبر باعث خوشحالی بسیاری از افرادی شد که ماینر اتریوم نبودند.

علاوه بر اینکه این طرح باعث کاهش کارمزدها می‌شود، می‌تواند عرضه اتریوم را هم کاهش دهد. ویتالیک بوترین، چندی پیش با حضور در پادکست تیم فریس (Tim Ferriss)، اعلام کرد که با اجرای طرح بهبود ۱۵۵۹، ممکن است تعداد اترهای تولیدشده کمتر از تعداد اتریوم‌های سوزانده‌شده شود و این مسئله می‌تواند باعث صعود قیمت اتریوم شود. او که یکی از پیشنهادکنندگان این طرح بهبود بود، در ادامه گفت:

اگر تقاضا برای اتریوم به‌اندازه‌کافی بیشتر شود، به پیشی‌گرفتن اتریوم‌های سوزانده‌شده از اتریوم‌های تولیدشده منجر خواهد شد. این را به‌شوخی بعضی وقت‌ها می‌گویم که اگر عرضه محدود [بیت کوین] آن را به یک پول «سالم» تبدیل کند، پس کاهش عرضه می‌تواند باعث شود یک پول «فوق سالم» باشد؟

طبق آمارها، اگر طرح بهبود اتریوم ۱۵۵۹ در همان زمان که مطرح شد، عملیاتی می‌شد، بین اکتبر ۲۰۱۹ تا اکتبر ۲۰۲۰، بیش از ۱ میلیون واحد اتر از چرخه خارج می‌شد که معادل ۱ درصد از چرخه در گردش این ارز دیجیتال است.

ممکن است علاقه مند باشید
guest

لطفا در صورت مشاهده دیدگاه‌های حاوی توهین و فحاشی یا خلاف عرف جامعه لطفا با گزارش سریع آن‌ها، به ما در حفظ سلامت بستر ارتباطی کاربران کمک کنید.

22 دیدگاه
unknown demon boy
unknown demon boy
3 سال قبل

آنچنان حمله ای بزنند که مدیر اتر تو خوابشم ندیده باشه :D

مانی هخامنش
مانی هخامنش
3 سال قبل

خطرناکترین کاری که ماینرا میتونن انجام بدن همین کاره اگر این اتفاق بیوفته خیلی راحت یک نفرم این وسط پیدا میشه که بخواد از این قدرت نمایی سواستفاده کنه و کل شبکه اتریوم رو حک کنه با قدرت 51درصدی.اتفاقی که توی هر شبکه ایی بیوفته میتونه اقدام به خرابکاری بزرگ بکنه.اتفاق بدیه امیدوارم این ماینرا از این کار پشیمون بشن چون میتونه مرگ شبکه اتریوم هم باشه.خطر بزرگ در کمین شبکه اتریوم و همین مسله امکان داره قیمت اتریوم رو خیلی پایین بیاره اگر هولدر اتریوم هستید خیلی باید هواستون جم باشه توی این مدت

ehsan
ehsan
3 سال قبل

آقای هخامنش واقعا انتظار شنیدن این حرف را از شما نداشتم.
من همیشه وقتی کامنت هارا می خوانم وقتی اسم شمارا می بینم انتظار شندن یک حرف دقیق و درست حسابی دارم.
این بار بدون اینکه به نام توجه کنم کامنت را خواندم و قتی اسم شمارا در این کامنت دیدم متعجب شدم.

hasan
hasan
3 سال قبل

بازم تو چرت و پرت هاتو شروع کری؟

جواهری
جواهری
3 سال قبل

یکم راجب بلاکچین مطالعه کن
اطلاعات عمومیت رو ببر بالا
بلاکچین و هک؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
برو مدرسه

محمد جواهری
محمد جواهری
3 سال قبل
پاسخ  جواهری

دقیقا درست میگه هخامنش وقتی قدرت 51 درصد هش دست یکی یا یک گروه باشه میشه هک کرد الگوریتم و امسال 3بار اتر کلاسیک همین بلا سرش اومد

Ahmad
Ahmad
3 سال قبل
پاسخ  جواهری

حک شد برو بخون تو همون بلاک چی اترویم کلاسیک حک شد گلم

علی
علی
3 سال قبل

آخه چرا وقتی سواد لازم رو تو موضوعی نداری اظهارنظر می کنی ؟ عزیز دل برادر !

Mohammad
Mohammad
3 سال قبل

يه سوال داشتم منظور از سوزانده شدن اتريوم چي هست؟
اتريوم هاي توليد شده منظورش هست يا اتريوم هايي كه بعد از آپديت توليد ميشه؟

Alireza
Alireza
3 سال قبل

بعد اتریوم ماینر ها هر ارزی رو مورد حمایت قرار بدن خودشو میکشه بالا

سعید
سعید
3 سال قبل

اتریوم در آینده میان مدت جای خود را به کاردانو پولکادات و bnb خواهد داد

@bir.coin
@bir.coin
3 سال قبل
پاسخ  سعید

بله..خصوصا bnn

اهورا
اهورا
3 سال قبل

باید هر چه زودتر اثبات سهام بشه

siavashnam
siavashnam
3 سال قبل

همینا بالاخره اتریوم را نابود و سپس bnb را آباد خاهند کرد قیمتش از 2000 هم بیشتر میشه

علیرضا
علیرضا
3 سال قبل
پاسخ  siavashnam

خبر امروز رو بخون.بوترین گفته اتریوم ۲رو درمقابل این مخالفت ماینرها زودتر راه اندازی میکنه.دیگه ماین تموم میشه.

pouria sarkhany
pouria sarkhany
3 سال قبل
پاسخ  siavashnam

<b>b:چرت و پرت ننویس<b> ، حتما چون فقط شت کوین بایننسو داری اینو میگی ؟!

حامد
حامد
3 سال قبل

شما سازنده اتریوم هستی که بهت اینجوری برخورده؟ بابا چه فرقی داره، BNB ETH یا غیره، اتریوم ی نقس مقیاس پذیری و هزینه بالا داره که بقیه کوین ها دارن از این تقس استفاده می کنن، این دیگه ناراحت شدن نداره والا

siavashnam
siavashnam
3 سال قبل

پسر خوب من ابدا طرفدار هچی نیستم حتی طفدار تیمایه فوتبالی هم نیستم چون سودی برام نداره
من فقط طرفدار پولمو بس حالا هرچیزی که باشه خودت یه فاندا bnb ببین اگر که ضریب هوشیت از پاتریک ستاره بیشتر باشه خودت میفهمی
البته اینم بگم برای باینانس یه مشکل حقوقی پیش اومده که باعث افت قیمتش میشه که امیدوارم این اتفاق بیفته که مایم مثل گربه ازش بخریم

امیریان
امیریان
3 سال قبل

اینجاست که میگن پادشاه ارزهای دیجیتال بیت کوین
واقعا دمت گرم ساتوشی چی ساختی که ارزی که چند سال بعد از تو ساخته شده به گرد پای ساخته ی تو هم نمیرسه👌

رضا رحیمی
رضا رحیمی
3 سال قبل
پاسخ  امیریان

بیت کوین هم وضعیت کارمزدهاش بهتر از اتریوم نیست، من همیشه برای نقل و انتقال از بیت کوین کش و دیجی بایت استفاده میکنم. کارمزد هم نزدیک صفر هست.

Reza
Reza
3 سال قبل
پاسخ  امیریان

بیت کوین شاید برای سال ها بیشترین مارکت گپ و بزرگترین بازار را داشته باشه ولی با این وضعیتی که داره هیچ وقت یک ارز مردمی نمیشه و همیشه به شکل یک دارایی (مثل خانه یا زمین) باقی می ماند که برای جابجایی اون باید هزینه زیادی کنی.
در حالی که پروژه های جدید که صد برابر مقیاس پذیر تر و کاربردی تر از بیت کوین اند (مثل اتریومو، کاردانو) در بین مردم محبوب می شوند و مردم برای اولین بار به صورت فراگیر از ارزهای جدید استفاده می کنند.

مرتضی
مرتضی
3 سال قبل
پاسخ  امیریان

معلومه فقط بیت کوین رو اسمش رو فهمیدی و اطلاعاتی از بلاکچین و ارزهای دیجیتال نداری چون بیت کوین اولین ارز دیجیتال بوده دلیل بر بهتر بودنش از بقیه ارزها نیست.