احتمال سقوط قیمت اتریوم پس از عقب‌افتادن انتقال به اثبات سهام

احتمال سقوط قیمت اتریوم پس از عقب‌افتادن انتقال به اثبات سهام

اواخر هفته گذشته، تیم بیکو (Tim Beiko)، یکی از اعضای بنیاد اتریوم، اعلام کرد قرار نیست در ماه ژوئن (خرداد) سازوکار شبکه اتریوم از اثبات کار به اثبات سهام منتقل شود و به‌دنبال آن قیمت اتریوم با کاهش مواجه شد. اکنون برخی معتقدند تأخیر بیشتر در نهایی‌کردن این ارتقا ممکن است باز هم روی قیمت اتریوم تأثیر منفی بگذارد.

به گزارش کوین بریفینگ، به نظر می‌رسد قیمت اتریوم اکنون بالای مهم‌ترین حمایت موجود در روند خود قرار دارد. دومین ارز دیجیتال بزرگ جهان، در دو هفته گذشته حدود ۱۸ درصد از ارزش خود را از دست داده است و بعد از اینکه تیم بیکو اعلام کرد ارتقای شبکه این ارز دیجیتال به تأخیر خواهد افتاد، سقوط آن عمیق‌تر شد. گفتنی است تاریخ دقیق انتقال اتریوم به اثبات سهام هنوز مشخص نشده است؛ اما اعضای جامعه ارزهای دیجیتال برای مدت‌ها باور داشتند که ژوئن ۲۰۲۲ (خرداد) زمان اجرای آن خواهد بود.

بیکو روز سه‌شنبه در توییتر خود نوشت:

ارتقای اتریوم در ماه ژوئن (خرداد) انجام نخواهد شد؛ اما احتمالاً چند ماه بعد به اجرا در می‌آید. هنوز تاریخ دقیق آن مشخص نیست؛ اما مطمئناً سازوکار اثبات کار فعلی به روزهای پایانی خود رسیده است.

شبکه اتریوم همواره به سرعت پایینی که در روند توسعه خود دارد، مشهور بوده است. توسعه‌دهندگان اتریوم چندین سال است در حال برنامه‌ریزی ارتقای مذکور هستند؛ به‌طوری که ویتالیک بوترین، هم‌بنیان‌گذار این ارز دیجیتال، ابتدا گفته بود که این ارتقا در سال ۲۰۱۶ آماده خواهد شد. از طرفی، تأخیر بیشتر در نهایی‌کردن این ارتقا ممکن است باز هم روی قیمت اتریوم هم تأثیر بگذارد.

در پنج روز اخیر، قیمت اتریوم از میانگین متحرک ۵۰ روزه (MA ۵۰ – خط زرد در تصویر) خود به‌عنوان حمایت استفاده کرده است. با اینکه تاکنون تقاضا برای خرید این ارز دیجیتال در اطراف ناحیه مذکور همواره رشد کرده است، افزایش فشار فروش در سطوح فعلی می‌تواند عواقب بدی برای بازار داشته باشد. اگر اتریوم حمایت ۳,۰۰۰ دلاری خود را از دست بدهد، قیمت آن ممکن است تا محدوده ۲,۴۰۰ دلار کاهش یابد.

احتمال سقوط قیمت اتریوم پس از عقب‌افتادن انتقال به اثبات سهام
نمودار قیمت اتریوم به دلار در نمای ۱ روزه.

با وجود اینکه تحلیل‌های تکنیکال نشان می‌دهند در صورت شکست حمایت ۳,۰۰۰ دلاری، اتریوم سقوط می‌کند، عوامل فاندامنتال زیادی در جهت افزایش قیمت این ارز دیجیتال هستند. برای مثال، در حال حاضر بیش از ۱۱.۵ میلیون اتریوم در قرارداد سپرده اتریوم ۲.۰ سهام‌گذاری و تاکنون بیش از ۲.۱ میلیون واحد اتریوم در جریان طرح توکن‌سوزی «EIP ۱۵۵۹» سوزانده شده است. ضمن اینکه اکنون موجودی اتریوم صرافی‌های ارزهای دیجیتال به کمترین میزان خود در چهار سال گذشته، یعنی ۲۰.۶ میلیون واحد رسیده است.

همچنین بخوانید: اتریوم ۲.۰ چیست؟ هر آنچه باید بدانید

چنین داده‌هایی نشان می‌دهند فشار فروش اتریوم و عرضه بالقوه آن به‌طور قابل‌توجهی کاهش یافته است. اگر یکی از کندل‌های روزانه اتریوم بالاتر از میانگین متحرک ۲۰۰ روزه (MA ۲۰۰ – خط قرمز در نمودار) که روی ۳٬۵۰۰ دلار قرار دارد، بسته شود، قیمت این ارز دیجیتال می‌تواند مجدداً افزایش یابد و در این صورت اولین هدف اتریوم ۴,۱۲۰ دلار خواهد بود.

ممکن است علاقه مند باشید
guest

لطفا در صورت مشاهده دیدگاه‌های حاوی توهین و فحاشی یا خلاف عرف جامعه لطفا با گزارش سریع آن‌ها، به ما در حفظ سلامت بستر ارتباطی کاربران کمک کنید.

5 دیدگاه
محمد معین تاج الدینی
محمد معین تاج الدینی
2 سال قبل

سلام دوستان می ارزه الان یه ریگ ۵ ۶ کارته ببندی و درآمد به دست بیاری یا نه؟ اگه نه دلیلشو بگین

Omidete
Omidete
2 سال قبل

سلام نه چون تا دو سه ماه دیگه استخراج متوقف میشه

darya
darya
2 سال قبل

سلام.
اگر تصویب بشه تکلیف ماینر های اتریوم (ریگ و کارت گرافیک) چی میشه؟

Hamid
Hamid
2 سال قبل
پاسخ  darya

ارز جایگزین rvn
بهترین گزینه برای ماینر های کارت گرافیک 4 گیگ خواهد بود

Pedram
Pedram
2 سال قبل

اصللح تا ۲۶۰۰ خیلی منطقی تره بعد سعود تا کانال ۳۴۰۰ و دوباره ریزش تکنیکال که اینو میگه مونده فاندا و اخبار