تعداد توسعه دهندگان فعال اتریوم بیش از دو برابر بیت کوین !

تعداد توسعه دهندگان فعال اتریوم بیش از دو برابر بیت کوین !

بر اساس گزارش شرکت مدیریت دارایی دیجیتال الکتریک کپیتال (Electric Capital) که در روز ۷ مارس (۱۶ اسفند) در مدیوم منتشر شده است، اتریوم در بین تمامی ارزهای دیجیتال بدون احتساب توسعه‌دهندگان جامعه محور پروژه دارای بیشترین تعداد توسعه‌دهندگانی است که بر روی پروتکل پایه و مرکزی کار می‌کنند.

طبق گزارش، این شرکت با بررسی بیش از ۲۰,۰۰۰ مخازن کد و ۱۶ میلیون کامیت به داده‌ها و اطلاعاتی دست پیدا کرده که نشان می‌دهد به طور متوسط هر ماه ۲۱۶ توسعه‌دهنده در کدنویسی مخازن اتریوم همکاری و مشارکت می‌کنند. این شرکت همچنین متذکر شد:

 این داده‌ها در واقع تعداد توسعه‌دهندگان اتریوم را کمتر از مقدار واقعی محاسبه می‌کند، چرا که ما پروژه‌های اکوسیستمی مانند ترافل (Truffle) را در نظر نگرفتیم.

بیت کوین، پادشاه ارزهای دیجیتال از نظر ارزش بازار، با داشتن میانگین بیش از ۵۰ توسعه‌دهنده در هر ماه، پایه توسعه سالمی دارد. این گزارش تصریح کرد که این داده‌ها و اطلاعات شامل پروژه‌های اکوسیستم نمی‌شود.

یک مجموعه اطلاعات محدودتر که فقط مشارکت‌ها در پروتکل مرکزی را در نظر گرفته و لحاظ می‌کند، نشان می‌دهد:

اتریوم با داشتن متوسط ۹۹ توسعه‌دهنده در ماه با اختلاف فعال‌ترین پروژه است.

از طرف دیگر، بیت کوین ماهانه ۴۷ توسعه‌دهنده هسته پروتکل دارد که سبب می‌شود در رده دوم فعال‌ترین‌ها قرار گیرد.

تعداد توسعه دهندگان فعال اتریوم بیش از دو برابر بیت کوین !

این داده‌ها همچنان نشان می‌دهد که پلتفرم‌های بزرگ دیگر مانند ایاس (EOS)، ترون (TRX) و کاردانو (ADA) به طور متوسط بیش از ۲۵ توسعه‌دهنده هسته پروتکل در ماه دارند.

نکته‌ی دیگری که در این گزارش ذکر شده این است که در حالی که بازار حدود ۸۰ درصد ارزش خود را نسبت به زمان اوجش از دست داده است، داده‌ها نشان دهنده افت ۴ درصدی توسعه‌دهندگان فعال ماهانه است.

همچنین بر اساس این گزارش، تعداد توسعه‌دهندگانی که بر روی مخازن کد سکه عمومی کار می‌کنند در طی دو سال گذشته دو برابر شده است.

با توجه به داده‌ها و اطلاعات جهانی شرکت، بیشتر از ۴,۰۰۰ توسعه‌دهنده در ماه در کد نویسی برای بیش از ۲,۸۰۰ ارز دیجیتال عمومی مشارکت می‌کنند.

همان‌طور که این مطالعه اشاره می‌کند، این داده‌ها بخش خصوصی، پروژه‌های هنوز راه‌اندازی نشده، پروژه‌های بدون سکه مانند شبکه لایتنینگ (Lightning Network) را در نظر نمی‌گیرند.

تعداد توسعه دهندگان فعال اتریوم بیش از دو برابر بیت کوین !

این گزارش همچنین اشاره می‌کند که بسیاری از پروژه‌هایی که توسط توسعه‌دهندگان کنار گذاشته و رها می‌شوند، فورک‌هایی از سکه‎‌های با ارزش بالای شبکه هستند.

به عنوان مثال دوج کوین (DOGE) برای چند ماه توسعه‌دهنده‌ای نداشته است، در حالی که پایه توسعه‌دهنده لایت کوین (LTC) از ۴۰ توسعه‌دهنده در ماه به تنها سه توسعه‌دهنده در سال گذشته رسیده است.

این گزارش همچنین یادآور می‌شود که بیت کوین دایمند (BCD) و بیت کوین گلد (BTG)، از اکتبر ۲۰۱۸ تاکنون کمتر از ۵ توسعه‌دهنده داشته‌اند که در کدنویسی مشارکت داشته‌اند.

ویتالیک بوترین (Vitalik Buterin)، بنیان‌گذار اتریوم اخیرا اظهار داشته است که برای حل عملکرد محدود بیت کوین با ایجاد و خلق اتریوم تلاش می‌کرده است.

از سوی دیگر، جک دورسی (Jack Dorsey)، مدیرعامل توییتر و اسکوئر به تازگی در پادکستی اظهار داشت که در طی یک هفته ۱۰ هزار دلار با بیت کوین خرج کرده است.

منبع: cointelegraph
ممکن است علاقه مند باشید
guest

لطفا در صورت مشاهده دیدگاه‌های حاوی توهین و فحاشی یا خلاف عرف جامعه لطفا با گزارش سریع آن‌ها، به ما در حفظ سلامت بستر ارتباطی کاربران کمک کنید.

0 دیدگاه