مخترع اتریوم : ما در حباب ICO قرار داریم

مخترع اتریوم : ما در حباب ICO قرار داریم

ویتالیک بوترین، مخترع اتریوم، حرف های جالبی در مورد وضعیت فعلی ICO زد. او گفت که فروش زیاد توکن ها دیگر برای او قابل تحمل نیست.

او در گفتگو با روزنامه TheMarker درباره وضعیت فعلی ICO ها گفت:

“من فکر می کنم که پیچدگی زیادی در فناوری وجود دارد و گاهی اوقات حتی بین فناوری ها تضاد و نا هماهنگی وجود دارد. حتی قبل از بیت کوین تلاش هایی برای ایجاد تغییرات اجتماعی یا غیرمتمرکز سازی اینترنت صورت گرفت اما به نتیجه نرسید. بلاک چین یک پروژه غیر متمرکز است و همه را متعجب و هیجان زده کرده است. من فکر می کنم یکی از دلایل این امر این است که بلاک چین یک انقلاب اجتماعی پیچیده فکری است که می تواند مردم را ثروتمند کند. گاهی اوقات بعضی از افراد تلاش می کنند که بلاک چین را فقط یک ابزار سرمایه گذاری نشان دهند و این باعث تضاد و ناهماهنگی می شود.”

“نباید ارزش ICO را دست کم بگیریم یا بگوییم آن ها چیز بدی هستند. ICO ها جالب هستند زیرا آنها امکان کسب درآمد برای پروژه های متن باز را فراهم می کنند، چیزی که اغلب اتفاق نمی افتد. حتی خود من اتریوم را با ICO ایجاد کردم . مشکلی که اخیرا شاهد آن هستیم این است که مردم از این ایده بیش از حد استفاده می کنند و پروژه هایی وجود دارند که کوین ایجاد می کنند، نه به دلیل ماهیت اصلی کوین، بلکه فقط به این دلیل که آنها محصولی دارند که می توانند بفروشند و کسب درآمد کنند. این در حال حاضر باعث کم شدن انگیزه توسعه دهندگان مستعد شده است.”

“در واقع من فکر می کنم که ما در یک حباب قرار داریم چون ارزهای دیجیتال در حال افزایش هستند و مردم احساس می کنند که آن ها همیشه به افزایش ادامه می دهند . بسیاری از پروژه ها سرمایه بیشتری را نسبت به ارزش پروژه طلب می کنند و گاهی اوقات سرمایه جذب شده به توانمندی پروژه ارتباطی ندارد و سرمایه گذاری در بیشتر اوقات فقط به دلیل تبلیغات پروژه ها انجام می شود. به علاوه، این بازار هنوز جوان است و مردم هنوز نمی توانند پروژه های خوب و بلند مدت را از پروژه هایی که ممکن است نابود شوند، متمایز کنند. این یک مشکل درحال رشد است و کنترل آن خیلی سخت خواهد بود. مثلا، خود من در اکثر ICO ها شرکت نمی کنم، زیرا فکر می کنم آنها پول بیشتری نسبت به کارآمدی پروژه دریافت می کنند. ”

“وقتی اکثر ICO ها شکست خورده باشند، برای اتریوم هم خطرناک خواهد بود. مردم باید مراقبت تبلیغات باشند. بعضی از پروژه ها برای جذب مشتری خود را در نهاد ها و پروژه هایی دیگر مرتبط می خوانند. پروژه هایی وجود دارند که ادعا می کنند با گروه و شخص بنده در ارتباط هستند – درصورتی که من با خیلی از آن ها ارتباطی ندارم. در دراز مدت، بازار باید راهی برای قضاوت در مورد ارزش گذاری پروژه ها پیدا کند. معلوم نیست که در یکی دوسال گذشته این پروژه ها چگونه انقدر زیاد شده اند. پروژه های بدون ارزش باید از بازار خارج شوند. در نهایت این اتفاق خواهد افتاد و متاسفانه مردم زیادی ضرر خواهند کرد.”

guest

لطفا در صورت مشاهده دیدگاه‌های حاوی توهین و فحاشی یا خلاف عرف جامعه لطفا با گزارش سریع آن‌ها، به ما در حفظ سلامت بستر ارتباطی کاربران کمک کنید.

2 دیدگاه
سيد باقر ايرواني
سيد باقر ايرواني
6 سال قبل

سلام اقاي آذر نيوار ، چطوري ميشه با شما ارتباط داشت

الهام جون
الهام جون
6 سال قبل

باید از هفا خان رستم عبور کنید و مجوز های امنیتی رو بگیرید