توسعه‌دهنده اتریوم به خاطر کمک به کره شمالی دستگیر شد!

توسعه‌دهنده اتریوم به خاطر کمک به کره شمالی دستگیر شد!

«ویرجیل گریفیث» (Virgil Griffith) از توسعه‌دهندگان بنیاد اتریوم، به اتهام شرکت در کنفرانسی در کره شمالی و ارائه تجارب خود در زمینه ارزهای دیجیتال دستگیر شد.

به گزارش کوین‌دسک، دفتر دادستانی ایالات متحده در منطقه جنوبی نیویورک، روز جمعه اعلام کرد گریفیث در روز شکرگزاری در فرودگاه بین‌المللی لس آنجلس دستگیر شده است.

جان دیمر (John Demers)، معاون دادستان کل در اداره امنیت ملی در بیانیه‌ای گفت:

گریفیث علی‌رغم هشدارهای متعدد مبنی بر صرف‌نظر از سفر به کره شمالی که یکی از بزرگترین دشمنان آمریکاست، به این کشور سفر کرده و به آن‌ها یاد داده چگونه برای فرار از تحریم‌ها از فناوری بلاک‌ چین استفاده کنند.

این دادخواست به طور خاص به نقض قانون «اقدام بین‌المللی و اضطراری قدرت‌های اقتصادی» اشاره می‌کند. در بیانیه آمده است که گریفیث همان روز (۲۹ نوامبر، ۸ آذر) باید در دادگاهی در لس آنجلس حاضر شود.

کنفرانس بلاک چین و ارزهای دیجیتال در آوریل (اردیبهشت) در پیونگ یانگ کره شمالی برگزار شد. طبق دادخواست تنظیم شده علیه گریفیث، او به دنبال این بود که مجوز حضور در این کنفرانس را دریافت کند اما بعد از اینکه موفق به این کار نشد، به صورت غیرقانونی و از طریق چین وارد کره شمالی شد.

شکایت علیه گریفیث توسط یک مامور ویژه دفتر تحقیقات فدرال به نام برندن کاوانا (Brandon M. Cavanaugh) تنظیم شده است. کاوانا خاطر نشان کرد که هر دوی آن‌ها در ۲۲ می ۲۰۱۹ در ملاقاتی که این مامور ویژه از آن به عنوان «مصاحبه توافقی» یاد کرده، حضور داشته‌اند.

در دادخواست ادعا شده است در سمینار «ارزهای دیجیتال در جمهوری خلق دموکراتیک کره»، گریفیث و سایر شرکت‌کنندگان در مورد نحوه‌ی استفاده کره شمالی از فناوری بلاک چین و ارزهای دیجیتال برای پولشویی و دور زدن تحریم‌ها بحث کرده‌اند. همچنین در این کنفرانس در مورد کاربرد این تکنولوژی برای بی‌نیاز کردن کره شمالی از سیستم بانک‌داری جهانی بحث شده است.

در دادخواست، اسم هیچ ارز دیجیتال بخصوصی ذکر نشده است. فقط ادعا شده است گریفیث در مورد ارزی که از آن به عنوان «ارز دیجیتال-۱» یاد شده، تخصص دارد و بعد از سمینار ارزهای دیجیتال در کره شمالی، گریفیث شروع به تدوین برنامه‌هایی کرده است که مبادلات «ارز دیجیتال-۱» بین کره شمالی و کره جنوبی را تسهیل کند.

در بخشی از مصاحبه، گریفیث تصاویر و اسنادی از گردهمایی را به نماینده دادستان نشان داده و اذعان کرده دوست دارد وقتی سمینار دوباره در سال ۲۰۲۰ برگزار می‌شود در آن شرکت کند!

طبق اطلاعات صفحه لینکدین، گریفیث از اکتبر سال ۲۰۱۶ در بنیاد اتریوم کار کرده است. او مدیر بخش پروژه‌های ویژه بود. بنیاد اتریوم و وکیلِ گریفیث به استعلام کوین‌دسک در مورد این خبر پاسخی نداده‌اند.

در این دادخواست ادعا شده است گریفیث به دنبال اخذ تابعیت در کشور دیگری بود. صفحه لینکدین او نشان می‌دهد در حال حاضر به طور موقت مقیم سنگاپور است. اخیراً او روی تطبیق اتریوم با قوانین اسلامی کار می‌کرد.

این پرونده توسط واحد بین‌المللی مبازه با مواد مخدر و تروریسم، سازمان ضدجاسوسی و واحد کنترل صادرات بررسی می‌شود. کاوانا در این مورد نوشت:

از آنجا که این استشهادنامه با هدف محدود برای نشان دادن علت احتمالی ارائه می‌شود ، شامل تمام حقایقی نیست که من در طول تحقیقاتم به آن رسیده‌ام.

ممکن است علاقه مند باشید
guest

استفاده از محتوای توهین‌آمیز، غیراخلاقی، دیدگاه‌های غیراقتصادی، تبلیغات و اطلاعات تماس یا لینک‌های نامرتبط ممنوع است.

نقض قوانین ممکن است منجر به عدم تأیید دیدگاه‌ها یا مسدودسازی حساب کاربران شود.

1 دیدگاه
هادی
هادی
4 سال قبل

سلام،متاسفانه کشورمن هزارمدل اختلاصوتحمل میکنه،ولی 4تاازین هم اندیشی ها رو تاب نداره دیگه!!!!!واقعا مردم کره شمالی ازما با چه عنوانی یادمیکنند؟!؟!