تحلیل قیمت اتریوم: یک حمایت مهم که نباید از دست برود

تحلیل قیمت اتریوم: یک حمایت مهم که نباید از دست برود

قیمت اتریوم دو روز پیش به زیر سطح ۳,۲۵۰ دلار سقوط کرد و پیش از آنکه اصلاح صعودی در بازار آغاز شود، تا مرز ۳,۰۰۰ دلار هم پایین آمد.

به گزارش نیوز بی‌تی‌سی، پس از آنکه خریداران نتوانستند مقاومت ۳,۳۵۰ دلاری را پشت سر بگذارند، یک اصلاح نزولی دیگر در بازار آغاز شد. سقوط قیمت در ادامه شکسته‌شدن حمایت‌های ۳,۲۵۰ و ۳,۱۲۰ دلار عمیق‌تر شد.

قیمت اتریوم در مقطعی به محدوده ۳,۰۰۰ دلار رسید و حتی در برخی صرافی‌ها این سطح را هم پشت سر گذاشت. اخیراً قیمت تا حدودی به سمت بالا اصلاح شده و مقاومت‌های ۳,۱۲۰ و ۳,۱۵۰ دلاری را پشت سر گذاشته است. علاوه‌ بر این، خط روند نزولی روی نمودار ۱ ساعته هم مقاومتی را در سطح ۳,۱۰۰ دلار تشکیل داده بود که با جهش قیمت این سطح هم شکسته شد.

قیمت در ادامه به بالای ۳,۲۰۰ دلار رسید؛ اما پس از آن روند صعودی دیگر ادامه پیدا نکرد. در حال حاضر هم اتریوم زیر سطح ۳,۲۰۰ دلار نوسان می‌کند.

قیمت در حال حاضر پایین‌تر از سطح ۲۳.۶ درصد اصلاحی فیبوناچی قرار دارد و در صورت صعودی‌شدن بازار، نزدیک‌ترین مقاومت پیش روی قیمت همان سطح ۳,۲۰۰ دلار خواهد بود. گفتنی است در این تحلیل سطوح فیبوناچی بر اساس حرکت صعودی قیمت از ۳,۰۰۶ دلار تا اوج ۳,۲۰۹ دلاری تنظیم شده است. پس از آن هم ۳,۲۵۰ دلار و میانگین متحرک ساده (SMA) ۱۰۰ ساعته به‌عنوان مقاومت‌های کلیدی پیش روی قیمت عمل خواهند کرد.

تحلیل قیمت اتریوم: یک حمایت مهم که نباید از دست برود
نمودار قیمت اتریوم (برای مشاهده سایز اصلی روی تصویر کلیک کنید)

اصلی‌ترین مقاومت پیش روی قیمت در محدوده ۳,۳۰۰ دلار است. عبور و بسته‌شدن کندل قیمت بالای این سطح، می‌تواند جرقه‌ای برای بازیابی قیمت‌ها باشد. در ادامه هم سطح ۳,۴۵۰ دلار مانع بعدی پیش روی خریداران خواهد بود.

از طرفی، اگر اتریوم موفق نشود مقاومت ۳,۲۵۰ دلاری را پشت سر بگذارد، ممکن است روند نزولی ادامه پیدا کند. در صورت نزولی‌شدن بازار، نزدیک‌ترین حمایت پیش روی قیمت در ۳,۱۲۰ دلار خواهد بود.

اولین حمایت کلیدی پیش روی قیمت در محدوده ۳,۱۰۰ دلار و سطح ۵۰ درصد اصلاحی فیبوناچی شکل گرفته است. عبور و بسته‌شدن کندل قیمت زیر این سطح، می‌تواند قیمت را مجدداً در کوتاه‌مدت به حمایت مهم ۳,۰۰۰ دلاری برساند.

شاخص مکدی (MACD) در حال ورود به محدوده نزولی است و شاخص قدرت نسبی (RSI) هم بالای سطح ۵۰ قرار دارد.

همان‌ طور که گفته شد، ۳,۱۰۰ دلار حمایتی کلیدی برای اتریوم است و ۳,۳۰۰ دلار هم به‌عنوان مقاومت‌‌‌ پیش روی قیمت عمل می‌کند.

guest

لطفا در صورت مشاهده دیدگاه‌های حاوی توهین و فحاشی یا خلاف عرف جامعه لطفا با گزارش سریع آن‌ها، به ما در حفظ سلامت بستر ارتباطی کاربران کمک کنید.

3 دیدگاه
Armin
Armin
2 سال قبل

دادا شکست بدم شکسته....

مهدی حمیدی
مهدی حمیدی
2 سال قبل

داداش ریخت زیر ۳۰۰۰

حج اقا
حج اقا
2 سال قبل

بسیار عالی