تعداد آدرس‌های فعال اتریوم به بالاترین حد خود در ۱۷ ماه گذشته رسیده است

تعداد آدرس‌های فعال اتریوم به بالاترین حد خود در ۱۷ ماه گذشته رسیده است

داده‌های آن‌چین نشان می‌دهند که شاخص آدرس‌های فعال روزانه اتریوم اکنون در بالاترین سطح از ماه مه ۲۰۲۱ (اردیبهشت ۱۴۰۰) قرار دارد؛ اما آیا پس از واکنش بازار به افزایش نرخ بهره، رشد این شاخص به‌تنهایی می‌تواند برای عبور از محدوده ۱٬۳۰۰ دلاری کافی باشد؟

رکود ۶۳۷٬۰۰۰ آدرس منحصربه‌فرد فعال روزانه

به گزارش نیوزبی‌تی‌سی، بررسی داده‌های شرکت تحلیل آن‌چین سنتیمنت نشان می‌دهد که در حال حاضر، اتریوم شاهد بیشترین سطح فعالیت شبکه خود در ۱۷ ماه گذشته است. آدرس‌های فعال روزانه، شاخصی است که تعداد کل آدرس‌هایی را که اندازه‌گیری می‌کند که هر روز اتریوم ارسال یا دریافت کرده‌اند.

رشد این شاخص آن‌چین، به این معناست که معامله‌گران در شبکه فعال هستند. در سوی مقابل، افت این شاخص به معنی کاهش فعالیت سرمایه‌گذاران در آن روز است.

نمودار زیر روند تعداد آدرس‌های فعال روزانه اتریوم در چند سال گذشته را نشان می‌دهد:

تعداد آدرس‌های فعال اتریوم به بالاترین حد خود در ۱۷ ماه گذشته رسیده است
تعداد آدرس‌های فعال اتریوم در ۱۲ دسامبر به بالاترین سطح خود در ۱۷ ماه گذشته رسید

همان طور که در نمودار بالا مشاهده می‌کنید، تعداد آدرس‌های فعال روزانه اتریوم در طول بیش از یک هفته گذشته افزایش یافته است. در این دوره از افزایش فعالیت، روزانه به‌طور متوسط ۶۳۷٬۰۰۰ آدرس اتریوم در جابه‌جایی سکه‌ها در شبکه نقش داشته‌اند. 

آخرین باری که این شبکه، شاهد چنین فعالیتی از سرمایه‌گذاران بود به ماه مه (اردیبهشت) سال گذشته باز می‌گردد؛ زمانی که قیمت اتریوم در طول بازار صعودی در نیمه اول سال ۲۰۲۱ به اوج تاریخی حدود ۴٬۳۰۰ دلار رسید.

معمولاً، افزایش آدرس‌های فعال روزانه به این معناست که در حال حاضر، سرمایه‌گذاران علاقه‌مند به معامله اتریوم هستند. بنابراین،‌ طبیعی است که در دوره‌های برداشت سود مانند اوج قیمت در ماه مه ۲۰۲۱ (اردیبهشت ۱۴۰۰) شاهد رشد عظیم فعالیت آدرس‌های شبکه باشیم؛ زیرا تعداد زیادی از سرمایه‌گذاران سکه‌های خود را با هدف فروش جابه‌جا می‌کنند.

در این صورت، افزایش فعالیت آدرس‌ها می‌تواند سیگنالی نزولی برای قیمت اتریوم باشد؛ اما این واقعیت را هم در نظر بگیرید که شروع هر روند صعودی نیاز به تعدادی زیادی از معامله‌گران دارد. روند رشد قیمت اتریوم در چند روز گذشته (البته پیش از سقوط قیمت پس از اعلام نرخ بهره در روز گذشته)، در حالی که تعداد آدرس‌های فعال شبکه بسیار زیاد بوده است، نشان می‌دهد که اکنون احتمالاً خریداران علاقه‌مند بسیاری در بازار وجود دارند. این اتفاق می‌تواند نشانه‌ای از این باشد که آخرین افزایش قیمت اتریوم از پشتوانه کافی برای ادامه روند برخوردا است؛ زیرا، در رالی‌های گذشته قیمت در این بازار نزولی، شاهد رشد این شاخص نبوده‌ایم.

در زمان نگارش این مقاله، قیمت اتریوم با وجود رشد ۴درصدی در هفته گذشته، در ۲۴ ساعت گذشته ۲.۷۵درصد کاهش یافته و در محدوده ۱٬۲۹۰ دلاری معامله می‌شود. به نظر می‌رسد، پس از واکنش بازار نسبت به افزایش نرخ بهره و تداوم سیاست‌های انقباضی فدرال رزرو، در روزهای آینده صرفاً شاهد افزایش نوسان دارایی‌های پرریسک مانند بیت کوین و اتریوم باشیم.

guest

استفاده از کلمات و محتوای توهین‌آمیز و غیراخلاقی به هر شکل و هر شخص ممنوع است.

انتشار هرگونه دیدگاه غیراقتصادی، تبلیغ سایت، تبلیغ صفحات شبکه‌های اجتماعی، قراردادن اطلاعات تماس و لینک‌های نامرتبط غیرمجاز است.

دیدگاه‌هایی که از قوانین فوق تخطی کرده باشند، تأیید نمی‌شوند و حساب کاربران خاطی ممکن است مسدود شود.

در صورت وقوع کلاهبرداری یا فریب، ارزدیجیتال این حق را دارد که از مراجع قضایی پیگیری کند یا با این نهادها همکاری داشته باشد.

0 دیدگاه
ارزهای دیجیتاللیست کامل
اخبار و مقالاتاخبار و مقالات بیشتر
صرافی ارزهای دیجیتالصرافی های بیشتر
دستگاه ماینر ارزهای دیجیتالدستگاه های بیشتر
موردی یافت نشد.