تاخیر‌های متوالی در اتریوم ۲.۰؛ تاریخ راه‌اندازی چه زمانی خواهد بود؟

تاخیر‌های متوالی در اتریوم ۲.۰؛ تاریخ راه‌اندازی چه زمانی خواهد بود؟

انتشار نسخه دوم اتریوم (Ethereum ۲.۰) که با نام سرنیتی (Serenity) شناخته می‌شود را می‌توان مورد انتظارترین رویداد سال آینده این ارز دیجیتال دانست. روز گذشته توسعه‌دهندگان اتریوم به بحث در خصوص تاریخ دقیق عرضه به‌روزرسانی بزرگ شبکه پرداختند.

به گزارش یوتودی، جاستین دریک (Justin Drake)، از محققین بنیاد اتریوم و از افرادی که در توسعه اتریوم ۲.۰ همکاری می‌کند یکی از افرادی بود که تاریخ مورد انتظار خود را برای عرضه نسخه جدید اتریوم پیشنهاد داد. او از این تاریخ به عنوان «زمان معقول» برای این کار یاد کرده است.

دریک در بحث توسعه‌دهندگان نسخه دوم اتریوم که در گیت‌هاب (GitHub) انجام می‌شد نیز شرکت کرده است. طبق پیشنهاد دریک ۳۰ جولای سال ۲۰۲۰، همزمان با پنجمین سالگرد انتشار اتریوم، بهترین تاریخ برای عرضه به‌روزرسانی بزرگ شبکه اتریوم است.

دریک امیدوار است که تست نت (شبکه آزمایشی) سرنیتی سه ماهه اول سال آینده میلادی در دسترس کاربران قرار گیرد. از همین رو باید سه ماهه دوم سال ۲۰۲۰ منتظر اتریوم ۲.۰ باشیم. او در این خصوص می‌نویسد:

امیدواریم سه ماهه دوم [۲۰۲۰] شاهد عرضه باشیم.

دنی رایان (Danny Ryan)، یکی از محققین اصلی در بنیاد اتریوم و یکی دیگر از توسعه‌دهندگان اتریوم معتقد است که اتریوم ۲.۰ زودتر منتشر شود. رایان در اظهارنظری گفت:

همچنان نگاهی مثبت به عرضه پیش از موعد نسخه دوم دارم.

افراد دیگری که در این بحث شرکت کردند اطلاعاتی را در این خصوص منتشر نکردند. به گفته آنها با تکمیل روند توسعه، در این مورد اظهارنظر می‌کنند.

پیش از این تاریخ احتمالی اولین مرحله از اتریوم ۲.۰ ماه ژانویه اعلام شده بود.

شاردینگ، مکانیزم اجماع اثبات سهام و تغییر در مکانیزم اثبات کار فعلی از جمله مهمترین تغییراتی است که در اتریوم ۲.۰ شاهد خواهیم بود.

ممکن است علاقه مند باشید
guest

لطفا در صورت مشاهده دیدگاه‌های حاوی توهین و فحاشی یا خلاف عرف جامعه لطفا با گزارش سریع آن‌ها، به ما در حفظ سلامت بستر ارتباطی کاربران کمک کنید.

3 دیدگاه
محمد مهدی
محمد مهدی
4 سال قبل

درود
ادمین گرامی این یعنی چی ؟
مکانیزم اجماع اثبات سهام و تغییر در مکانیزم اثبات کار فعلی
یه توضیح میدید قراره برای اتریوم چه اتفاقی بیفته

بهزاد ناصرفلاح
بهزاد ناصرفلاح
4 سال قبل

سلام
در این مطلب به صورت جامع در این خصوص توضیح داده شده
https://arzdigital.com/comprehensive-view-of-ethereum-2-serenity/

آرمين
آرمين
4 سال قبل

خب حالا اين باعث افزايش قيمتش ميشه يا كم ميشه قيمت؟!