پیش‌بینی آرک اینوست؛ ارزش بازار اتریوم تا سال ۲۰۳۰ به ۲۰ تریلیون دلار می‌رسد

پیش‌بینی آرک اینوست؛ ارزش بازار اتریوم تا سال ۲۰۳۰ به ۲۰ تریلیون دلار می‌رسد

بر اساس پیش‌بینی آرک اینوست (Ark Invest)، تا سال ۲۰۳۰ (۱۴۰۸)، ارزش بازار اتریوم به ۲۰ تریلیون دلار خواهد رسید و قیمت بیت کوین نیز از یک میلیون دلار فراتر خواهد رفت. تحقق این پیش‌بینی به متغیرهایی چون میزان افزایش استفاده از بیت کوین و گسترش نفوذ اتریوم در بازار‌های مالی سنتی بستگی دارد.

به گزارش کوین تلگراف، شرکت آرک اینوست که کتی وودز (Cathy Wood) مدیرعامل آن است، ارزش بازار اتریوم در ۱۰ سال آینده را ۲۰ تریلیون دلار تخمین می‌زند. در این صورت قیمت هر اتریوم بین ۱۷۰,۰۰۰ دلار تا ۱۸۰,۰۰۰ دلار خواهد بود.

این شرکت آینده بیت کوین را نیز درخشان دانسته و می‌افزاید:

احتمالاً زمانی که دولت‌ها و مردم بیت کوین را به‌عنوان ارزی قانونی بپذیرند، قیمت هر واحد از آن تا سال ۲۰۳۰ (۱۴۰۸) می‌تواند به بیش از یک میلیون دلار هم برسد.

آرک اینوست یک شرکت مدیریت دارایی آمریکایی است که بر حوزه فناوری تمرکز دارد. دارایی‌های تحت مدیریت این شرکت ارزشی بالغ بر ۱۲.۴۳ میلیارد دلار دارند.

طبق گزارش سالانه آرک اینوست، شبکه اتریوم چه از نظر کارایی و چه از نظر بهینگی روبه‌رشد است. عمده رشد این شبکه در دو سال گذشته مرهون رشد اقتصاد غیرمتمرکز (DEFI) بوده است. در این گزارش این‌گونه به جذابیت‌های دیفای اشاره می‌شود:

دیفای می‌تواند در عین حال که هزینه‌های واسطه‌گری و ریسک را به حداقل می‌رساند، قابلیت همکاری، شفافیت و خدمات مالی بیشتر را نیز به ارمغان آورد.

طبق این گزارش، قراردادهای هوشمند (smart contracts) و برنامه‌های غیرمتمرکز (DApps) اتریوم قادرند بازارهای مالی سنتی را کنار بزنند. بانک‌ها و فرایند وام‌دهی، صرافی‌ها، کارگزاری‌ها، مدیریت دارایی‌ها، بیمه‌ها و بازارهای مشتقه همگی بر بستر اتریوم وجود دارند.

علاوه بر این از لحاظ کارآمدی نیز دیفای برتری قابل‌توجهی دارد. تخمین آرک اینوست حاکی از آن است که در یک سال اخیر، کسب‌وکارهای دیفای از نظر درآمد به‌ازای هر کارمند، از ۸۸ میلیون دلار تا ۸ میلیون دلار بیش‌تر از کسب‌وکارهای مالی سنتی درآمد کسب کرده‌اند.

پیش‌بینی آرک اینوست؛ ارزش بازار اتریوم تا سال ۲۰۳۰ به ۲۰ تریلیون دلار می‌رسد
مقایسه درآمد کسب‌شده به ازای هر یک نفر کارمند در یک‌سال اخیر (بر اساس میلیون دلار)

این گزارش قیمت هر بیت کوین را تا سال ۲۰۳۰ (۱۴۰۸) در حدود ۱.۳۶ میلیون دلار و ارزش بازار بیت کوین را ۲۸.۵ تریلیون دلار تخمین می‌زند. تحلیلگران آرک اینوست ۸ معیار کاربردی برای بیت کوین در نظر گرفته و بر اساس تخمین مقدار آن‌ها، قیمت‌های آتی را پیش‌بینی کرده‌اند.

بر اساس تخمین این شرکت تا سال ۲۰۳۰ (۱۴۰۸)، بیت کوین ۵۰ درصد از حواله‌های جهانی با شتاب ۱.۵ برابر، ۱۰ درصد بازارهای نوظهور، ۲۵ درصد از حجم تسویه‌حساب بانکی ایالات متحده، یک درصد از خزانه‌های دولتی سراسر جهان، ۵ درصد از دارایی‌های خالص فردی، ۲.۵۵ درصد از دارایی‌‌های سازمانی، ۵ درصد از نقدینگی ۵۰۰ شرکت برتر جهان و نیمی از کل ارزش بازار طلا را به خود اختصاص خواهد داد.

پیش‌بینی آرک اینوست؛ ارزش بازار اتریوم تا سال ۲۰۳۰ به ۲۰ تریلیون دلار می‌رسد
پیش بینی شرکت آرک اینوست برای حجم بازار بیت کوین در سال ۲۰۳۰

بیت کوین می‌تواند تولید انرژی را نیز متحول کند. در حالی که مقدار عظیم انرژی مورد نیاز برای فرایند استخراج بیت کوین به نگرانی‌های جهانی دامن زده است، محققان بر این باورند که استخراج بیت کوین به سوی تولید برق بیش‌تر از منابع تجدیدپذیر و بدون کربن خواهد رفت.

پیش‌بینی آرک اینوست؛ ارزش بازار اتریوم تا سال ۲۰۳۰ به ۲۰ تریلیون دلار می‌رسد
نمودار توزیع شبکه با انرژی‌های تجدیدپذیر (حجم حباب‌ها بیانگر قدرت استخراج بیت کوین است)

این گزارش در ادامه می‌افزاید:

توسعه‌دهندگان انرژی با افزودن استخراج بیت کوین به برنامه‌های خود، می‌توانند حجم بازار انرژی‌های تجدیدپذیر را هم افزایش دهند.

بیت کوین و اتریوم هفته قبل را به ترتیب با ۱۳ و ۲۲.۲ درصد کاهش قیمت پشت سر گذاشته‌اند.

guest

لطفا در صورت مشاهده دیدگاه‌های حاوی توهین و فحاشی یا خلاف عرف جامعه لطفا با گزارش سریع آن‌ها، به ما در حفظ سلامت بستر ارتباطی کاربران کمک کنید.

3 دیدگاه
شهروند
شهروند
۲ سال قبل

ارز دیجیتال یهو پودر میشه ، سال ۲۰۳۰ !!! 😂😂

max
max
۲ سال قبل

باز بازار یخرده صعودی شده تارگت های فضایی اومد وقتی نزولی همه تحلیل ها به مرگ و نا بودی اشاره میکردند بیت 20 هزار و پایین تر حالا که یخرده صعود کرده حالا صحبت یک میلیون دلاری میشه خب بزار بی شرفیه به حرف بیشرفا گوش نکنید ارزای که قیمتاش خیلی پایینه بخرید مث دات و کاردانو یا متاورسی ها

علی
علی
۲ سال قبل

اول