آیا ایاس در ابتدای یک روند صعودی قرار دارد؟

آیا ایاس در ابتدای یک روند صعودی قرار دارد؟

قیمت ایاس دو هفته‌ گذشته به سطح حمایت ۲.۳ دلاری خود برخورد کرد. ایاس پس از تماس با این سطح شروع به عقب نشینی از حمایت ذکر شده کرد و هم اکنون در حال تثبیت است.

به نظر می‌رسد اتریوم و ایاس از حرکت انفجاری که در کمتر از یک ماه گذشته در قیمت ریپل و استلار اتفاق افتاده است، جا مانده‌ باشند. ابتدا نمودار قیمت ایاس به تتر را در تایم فریم ماهانه را بررسی می‌کنیم:

تحلیل ایاس 17 مهر - نمودار روزانه ایاس
نمودار لگاریتمی قیمت ایاس در تایم فریم ماهانه

در نمودار شکل بالا مشاهده می‌کنیم که کندل ماه قبل با دقت به کف کانال صعودی و همچنین میدچنل کانال نزولی برخورد کرده که باعث ایجاد حمایت مناسبی در سطح ۲.۳ دلاری شده است. این حمایت همانطور که در کندل این ماه مشهود است آغازگر روندی صعودی بوده و می‌تواند قیمت را به سقف کانال صعودی یا نزولی هدایت کند.

برای بررسی بیشتر این موضوع، تایم فریم هفتگی ایاس را تحلیل می‌کنیم:

نمودار ایاس در تایم‌فریم هفتگی
نمودار لگاریتمی قیمت ایاس در تایم فریم هفتگی

در تایم فریم هفتگی نیز مشاهده می‌کنیم که قیمت واکنش سریع و نسبتا قدرتمندی به سطح حمایت ۲.۳ دلار نشان داده است. این سطح در واقع سطح اصلاحی ۸۸.۶ درصد فیبوناچی نسبت به حرکت صعودی قبلی است. همچنین قیمت در این سطح دارای حمایتی استاتیکی است که در واقع یکی از نقاط توقف در اصلاح قیمت روند صعودی قبلی محسوب می‌شود.

اندیکاتور اضافه شده در زیر نمودار شاخص استوکستیک (Stochastic) است که یکی از ابزارهای اندازه‌گیری قدرت یا شتاب حرکت قیمت به حساب می‌آید. در سقف قیمتی قبلی می‌بینیم که استوکستیک چگونه با تشکیل الگوی سقف دو قلو، ریزش قیمت را اخطار داده است.

در انتهای نمودار نیز می‌توانیم تصور تشکیل یک الگوی سر و شانه در اندیکاتور را داشته باشیم که قیمت را به اهداف بالاتر پرتاب کند. نکته‌ی دیگر اینکه استوکستیک در ناحیه‌ی اشباع فروش نیز قرار گرفته است.

برای مشاهده‌ی نقطه‌ خرید، اهداف و حدضرر به تایم فریم روزانه مراجعه می‌کنیم:

تحلیل تکنیکال اختصاصی ایاس 16 مهر (9 اکتبر)
نمودار قیمت ایاس در تایم فریم روزانه

پس از شکسته شدن روند منفی (تریگر ورود) و مقاومت ۳.۳ دلار می‌توان برای ایاس اهداف ۳.۸ دلار و سپس ۴.۷ دلار را در کوتاه مدت انتظار داشت. حد ضرر نیز در حمایت مهم ۲.۵ دلار قرار دارد.

نتیجه‌گیری

با توجه به اخبار مثبت فاندامنتال برای ایاس مانند راه‌اندازی نسخه دوم بلاک چین (EOISIO ۲) و شرایط نمودار تکنیکال آن، ایاس پتانسیل زیادی برای رشد قیمت دارد. این ارز دیجیتال در دو هفته‌ی گذشته به سطح حمایت مهم ۲.۳ دلاری خود برخورد کرده و با حفظ حمایت مورد نظر رشد خود را آغاز نمود.

پس از شکسته شدن روند منفی (تریگر ورود) و مقاومت ۳.۳ دلار، می‌توان برای ایاس اهداف ۳.۸ و سپس ۴.۷ دلار را در کوتاه‌مدت انتظار داشت. حد ضرر نیز در حمایت مهم ۲.۵ دلار قرار دارد.

تحلیل ارائه شده صرفاً یک نظر شخصی به صورت کوتاه مدت است و وب‌سایت ارزدیجیتال مسئولیتی در قبال زیان‌های احتمالی آن بر عهده نخواهد داشت.
guest

لطفا در صورت مشاهده دیدگاه‌های حاوی توهین و فحاشی یا خلاف عرف جامعه لطفا با گزارش سریع آن‌ها، به ما در حفظ سلامت بستر ارتباطی کاربران کمک کنید.

1 دیدگاه
امید
امید
۳ سال قبل

سلام به نظر شما برا بلند مدت خوبه روش سرمایه‌گذاری کرد