درگاه پرداخت کسب‌وکارهای بدون اینماد از ۲۴ آبان قطع می‌شود؛ وضعیت صرافی‌های ارز دیجیتال در هاله‌ای از ابهام

درگاه پرداخت کسب‌وکارهای بدون اینماد از ۲۴ آبان قطع می‌شود؛ وضعیت صرافی‌های ارز دیجیتال در هاله‌ای از ابهام

شرکت شبکه الکترونیکی پرداخت کارت یا همان «شاپرک» که متولی شبکه پرداخت کشور محسوب می‌شود، به‌تازگی در نامه‌ای خطاب به شرکت‌های پرداخت‌یار گفته است درگاه پرداخت کسب‌وکارهای اینترنتی فاقد اینماد یا دارای هویت نامنطبق با مالک نماد از ۲۴ آبان، یعنی سه روز دیگر، از طرف خود شاپرک قطع خواهد شد. این در حالی است که وضعیت قانونی صرافی‌های ارز دیجیتال هنوز در کشور مشخص نشده است و این پلتفرم‌ها مانند گذشته امکان دریافت اینماد ندارند.

به گزارش ارزدیجیتال، شاپرک در نامه خود گفته است:

به اطلاع می‌رساند از تاریخ ۱۴۰۱/۰۸/۲۴ پایانه‌های اینترنتی فاقد اینماد یا دارای هویت نامنطبق با مالک نماد در طی ۶ هفته از تاریخ فوق، راساً از سوی شرکت شاپرک غیرفعال خواهد گردید و مسئولیت هرگونه اختلال و تبعات ناشی از آن بر عهده آن شرکت خواهد بود.

درگاه پرداخت کسب‌وکارهای بدون اینماد از ۲۴ آبان قطع می‌شود؛ وضعیت صرافی‌های ارز دیجیتال در هاله‌ای از ابهام

شاپرک حدود یک سال پیش نیز داشتن اینماد را برای کسب‌وکارهای متقاضی درگاه پرداخت جدید الزامی کرده بود. اکنون اما، با این تصمیم تمامی کسب‌وکارها، از جمله پایانه‌هایی که از قبل و بدون داشتن اینماد درگاه پرداخت دریافت کرده بودند، ملزم به داشتن اینماد برای استفاده از درگاه پرداخت خود و پیشگیری از غیرفعال‌شدن آن توسط شاپرک خواهند بود.

این تصمیم در حالی گرفته می‌شود که صرافی‌های ارز دیجیتال داخل کشور به‌طور کلی امکان دریافت اینماد را ندارند. از طرفی، طبق دستورالعمل‌های قبلی مرکز توسعه تجارت الکترونیکی در رابطه با فعالیت صرافی‌های ارز دیجیتال، کسب‌‌وکارهای فعال در حوزه‌‌های مالی جدید که تاکنون مقررات‌گذاری برای آنها انجام نشده است، تا زمان تعیین‌تکلیف وضعیت قانونی‌شان، می‌توانند با ثبت دامنه خود در سامانه اینماد و بدون دریافت نماد اعتماد الکترونیکی، درگاه پرداخت دریافت کنند.

از آنجا که هنوز مقررات‌گذاری در زمینه ارزهای دیجیتال و پلتفرم‌های مبادله این دارایی‌ها در کشور صورت نگرفته است، صرافی‌های داخلی نیز قاعدتاً نباید برای داشتن درگاه پرداخت ملزم به ارائه اینماد باشند. با این حال، روشن‌نبودن مقررات و تصمیم نهادهای مسئول در زمینه پرداخت و تجارت الکترونیک، سبب شده است تا وضعیت درگاه پرداخت صرافی‌های ارز دیجیتال همچنان در هاله‌ای از ابهام باقی بماند.

guest

استفاده از محتوای توهین‌آمیز، غیراخلاقی، دیدگاه‌های غیراقتصادی، تبلیغات و اطلاعات تماس یا لینک‌های نامرتبط ممنوع است.

نقض قوانین ممکن است منجر به عدم تأیید دیدگاه‌ها یا مسدودسازی حساب کاربران شود.

14 دیدگاه
علی کوزه گر
علی کوزه گر
1 سال قبل

با اتکا به خدای کعبه میریم جلو

ایلان بدون ماسک
ایلان بدون ماسک
1 سال قبل

بکشید بیرون از صرافی های داخلی

علیرضا.م.موحد
علیرضا.م.موحد
1 سال قبل

صرافی ها میتونند <b>b:دلار و روبل و یورو<b> که در یک <b>b:صرافی روسی<b> معروف وجود دارد برای کار راه اندازی بکار ببرند.

فرزاد فرزادیان
فرزاد فرزادیان
1 سال قبل

میریم صرافی های عراق و ترکیه نقد می کنیم یه سفر هم روش ...

رضا
رضا
1 سال قبل

میشه جزیره ای که این دوستان هستنو معرفی کنن ما هم بریم اونجا زندگی کنیم.
توهم بسه دیگه

BAT
BAT
1 سال قبل

خب با توجه به کسری فجیع بودجه . و اتفاقات اخیر کشور و اعمال تحریم های جدید و استارت مجدد بی ارزش شدن ارز رایج (یا به اصطلاح افزایش نرخ دلار ) میشه اینجور برداشت کرد که میخوان نظارت دقیق تر به تراکنش داشته باشن . و شاید بخوان مالیات جدید رو بر تراکنش ها و پرداخت ها اعمال کنن و یا شایدم صرافی ها رو بیشتر مد نظر قرار گرفتن که خروج ارز نداشته باشن

المیرا
المیرا
1 سال قبل
پاسخ  BAT

بنظر من کارمزد خرید و بیشتر فروش سهام در بورس خیلی بیشتره که جمعا ۳ درصد و خورده هستش که با توجه به این بازار که 0.2 یا در بیشترحالت 0.9 هستش نفوز کنن که در اون صورت تمام ایرانیا باید برن صرافی خارجی یا بورس ایران و اگر هیچگونه راهی برای معامله از طریق صرافی خ نباشه و تحریم ها شدید تر بشه اونوقت مطمئن باشید که هماهنگی ایجاد شده باعث میشه درک راحتری نسبت به افتادن به قفس موشهای آزمایشگاهی با اجرای بازیگران اجنوی شاهد خواهیم بود.
بخاطر وطن.

بابک
بابک
1 سال قبل

3 ماه وقت هست سایت هایی که درگاه دارن اینماد بگیرند مثل صرافی ها

بابک
بابک
1 سال قبل

سایت هایی که درگاه دارن 3 ماه فرصت دارن تا اینماد بگیرند مثل صرافی ها

Soheil
Soheil
1 سال قبل

هر دم از این باغ بری می رسد تازه تر از تازه تری می رسد

Davood.dh
Davood.dh
1 سال قبل

درگاه صرافی ها قطع نمی کنن