موج عرضه توکن‌های حاوی نام توییتر و دوج کوین پس از توییت جنجالی ایلان ماسک

موج عرضه توکن‌های حاوی نام توییتر و دوج کوین پس از توییت جنجالی ایلان ماسک

ایلان ماسک به‌تازگی تصویری را در توییتر خود منتشر کرده است که در آن یک سگ نژاد شیبا اینو تی‌شرتی با لوگوی توییتر به تن دارد. به‌دنبال انتشار این توییت، توکن‌های کلاهبرداری زیادی در شبکه‌های اتریوم و بایننس اسمارت چین (BSC) عرضه شده است که حاوی نام توییتر و دوج کوین هستند.

به گزارش کوین دسک، ایلان ماسک که به‌تازگی خرید توییتر را نهایی و این شبکه اجتماعی را تصاحب کرده است، صبح امروز توییتی را حاوی تصویری از سگ نژاد شیبا اینو خود که در آن تی‌شرتی با لوگوی توییتر به تن داشت، منتشر کرد. در این تصویر یک کدوتنبل ویژه جشن هالووین نیز دیده می‌شود که لوگوی توییتر روی آن حک شده است.

موج عرضه توکن‌های حاوی نام توییتر و دوج کوین پس از توییت جنجالی ایلان ماسک

اکنون شرکت امنیت بلاک چین پک‌شیلد (PeckShield) اعلام کرده است ۶۷ مورد از توکن‌هایی که پس از انتشار این توییتی با نامی حاوی توییتر و دوج کوین (مانند BabyDogeTwitter و SpaceTwitterDoge) در شبکه‌های بلاک چینی مختلف عرضه شده‌اند، تنها چند ساعت پس از عرضه بیش از ۹۰درصد از ارزش خود را از دست داده‌اند که ۴۵ مورد از آنها با سقوطی ۱۰۰درصدی مواجه شده‌اند. این جریان در مجموع باعث ضرر چندین هزار دلاری سرمایه‌گذارانی شده است که ندانسته یا از روی فرصت‌طلبی اقدام به خرید این توکن‌های کلاهبرداری کرده‌اند.

به‌گفته پک‌شیلد، ۴۲ مورد از این توکن‌ها از نوع کلاهبرداری هانی‌پات (Honeypot) بوده‌اند؛ یعنی این توکن‌ها قادر هستند مجوزهای مربوط به کیف پول هولدرهای خود را تغییر دهند و هدف آنها در نهایت این است که توکن‌های موجود در کیف پول قربانی را به حساب تحت‌کنترل شخص کلاهبردار واریز کنند.

جدای از این کلاهبرداری‌ها، توییت جدید ایلان ماسک سبب افزایش قیمت دوج کوین نیز شد و این ارز دیجیتال طی ۲۴ ساعت اخیر جهشی ۲۷درصدی را تجربه کرده است. توکن دوج ایلان مارس (Dogelon Mars) نیز طی ۲۴ ساعت گذشته ۲۱درصد افزایش قیمت داشته و شیبا اینو هم در این بازه زمانی رشدی ۸درصدی را تجربه کرده است.

این جهش‌های غیرمعمول آن هم در شرایطی که بازار به‌طور کلی نوسان خاصی را تجربه نمی‌کند، در حالی رخ داده است که بیت کوین و اتریوم طی ۲۴ ساعت گذشته حدود یک درصد از ارزش خود را از دست داده‌اند.

ایلان ماسک یکی از ثروتمندترین افراد در جهان و بزرگترین حامی دوج کوین است و به همین خاطر واکنش‌ها او نسبت به این میم کوین روی احساسات سرمایه‌گذاران و قیمت آن تأثیر کاملاً محسوسی می‌گذارد.

از زمان نهایی‌شدن خرید توییتر توسط ایلان ماسک، دوج کوین پیوسته در حال رشد بوده و قیمت آن طی هفت روز اخیر نزدیک به ۱۶۰درصد افزایش یافته است.

guest

لطفا در صورت مشاهده دیدگاه‌های حاوی توهین و فحاشی یا خلاف عرف جامعه لطفا با گزارش سریع آن‌ها، به ما در حفظ سلامت بستر ارتباطی کاربران کمک کنید.

3 دیدگاه
هخامنش سعیدی
هخامنش سعیدی
1 سال قبل

سگ شیبا؟
سک دوج چ شد پس؟!

Kinghosein
Kinghosein
1 سال قبل

نژاد این سگ اسمش شیبا هست
لوگوی دوج و شیبا دوتاشون از نژاد سگ شیبا اینو هستن

محسن
محسن
1 سال قبل

عالی بود :)