ایلان ماسک در توییتر: سعی نکنید با دوج کوین پولدار شوید چون دوج کوین خودش پول است!

ایلان ماسک در توییتر: سعی نکنید با دوج کوین پولدار شوید چون دوج کوین خودش پول است!

ایلان ماسک در جدیدترین توییت خود بار دیگر درباره دوج کوین صحبت کرده و با استفاده از تصویر طنزی مربوط به فیلم سینمایی مشهور ماتریکس، سعی کرده است تا به‌ دنبال‌کنندگان خود بگوید که دوج کوین دقیقاً عملکردی مشابه پول دارد.

به گزارش یوتودی، ایلان ماسک، مدیرعامل تسلا و طرفدار بزرگ دوج کوین، اخیراً از دنبال‌کنندگان خود خواسته است تا تصور خود را از جهانی که بر محور ارزهای فیات شکل گرفته تغییر دهند.

این میلیونر پرحاشیه روز گذشته تصویر طنزی مربوط به فیلم مشهور «ماتریکس» را در توییتر خود منتشر کرد که در آن نئو (Neo)، شخصیت اصلی فیلم، از یک سگ شیبا اینو که به جای مورفیس (Morpheus)، یکی دیگر از شخصیت‌های ماتریکس، قرار گرفته بود می‌پرسد «سعی می‌کنی چیو به من بفهمونی؟ این که می‌تونم با دوج کوین پولدار بشم؟».

در ادامه این گفتگو، سگ شیبا اینو به کیانو ریوز (Keanu Reeves)، بازیگر نقش نئو، می‌گوید که دوج کوین در واقع خودش یک نوع پول است و او را ترغیب می‌کند که دیگر روی سودهای حاصل از ارز فیات تمرکز نکند.

ایلان ماسک در توییتر: سعی نکنید با دوج کوین پولدار شوید چون دوج کوین خودش پول است!
تصویر توییت ایلان ماسک

این اولین باری نیست که ماسک با ارجاعاتی از فیلم ماتریکس در توییت‌های خود جنجال به پا می‌کند. او پیش‌تر در مه ۲۰۲۰ (اردیبهشت ۹۹) دنبال‌کنندگان خود را تشویق کرد که «قرص قرمز را انتخاب کنند».

این جمله ایلان ماسک به بخش مشهوری از داستان فیلم ماتریکس اشاره دارد که در آن مورفیس از نئو می‌خواهد تا بین دو قرص آبی و قرمز یکی را انتخاب کند. مورفیس در این سکانس به نئو می‌گوید که اگر قرص آبی را انتخاب کند تمامی اتفاقات عجیبی را که پشت سر گذاشته است فراموش خواهد کرد و به زندگی عادی باز خواهد گشت، اما اگر قرص قرمز را انتخاب کند از دنیای ساختگی ماتریکس خارج و به دنیای واقعی وارد می‌شود و در آنجا چالش‌های زیادی پیش رویش خواهد بود. این اصطلاح از زمانی که توسط برخی گروه‌های رادیکال که از دنبال‌کنندگان خود می‌خواهند در برابر دروغ‌های جامعه چشم‌شان را باز کنند، به کار رفت، معنای ضمنی توهین‌آمیزی پیدا کرده است.

ایلان ماسک در جریان کنفرانس مجازی بی ورد (The B Word) که هفته گذشته برگزار شد، از دولت آمریکا انتقاد کرد و گفت که دولت مانند «اَبَرشرکت» واقعی عمل می‌کند.

ماسک گفته بود:

تصور می‌کنم این نوعی دیکوتومی (دوگانه‌انگاری) نادرست است که دولت و صنعت ارز دیجیتال را دو چیز مجزا از هم بدانیم. دولت [مانند] یک ابرشرکت واقعی است.

۱ دوج = ۱ دوج؟

به نظر می‌رسد که این میم اخیر، از همان‌گویی (توتولوژی) «۱ بیت کوین = ۱ بیت کوین» مشتق شده است که به درون جامعه بیت کوین که نمی‌خواهد بیش از حد درگیر موضوع قیمت‌های دلاری باشد نفوذ کرده است.

این موضوع می‌تواند سرمایه‌گذاران دوج کوین را که از سقوط ۷۳ درصدی قیمت این ارز دیجیتال، از اوج تاریخی ۰.۷۳ دلاری ۸ مه (۱۹ اردیبهشت)، صدمه دیده‌اند تا حدودی دلداری دهد.

اظهارنظرهای اخیر ایلان ماسک تا حدودی دوج کوین را از مخمصه بیرون کشیده و باعث رشد ۳ درصدی قیمت این ارز دیجیتال شده است.

ایلان ماسک در توییتر: سعی نکنید با دوج کوین پولدار شوید چون دوج کوین خودش پول است!
نمودار قیمت دوج کوین (نمای ۱ ساعته بازار دوج کوین/تتر)

محدود بودن عرضه کل بیت کوین به ۲۱ میلیون واحد، می‌تواند از شکل‌گیری تورم در بازار این ارز دیجیتال جلوگیری کند. با این حال عرضه دوج کوین بر خلاف بیت کوین نامحدود است.

مارک کوبان، مالک ثروتمند تیم بسکتبال دالاس ماوریکس (Dallas Mavericks) و یکی دیگر از حامیان برجسته دوج کوین، ادعا می‌کند که در واقع تورم می‌تواند دوج کوین را به ارزی موفق تبدیل کند.

در جریان کنفرانس مجازی بی ورد هم ایلان ماسک گفت که موفقیت دوج کوین می‌تواند سرگرم‌کننده‌ترین و البته مضحک‌ترین اتفاقی باشد که در آینده می‌افتد.

guest

لطفا در صورت مشاهده دیدگاه‌های حاوی توهین و فحاشی یا خلاف عرف جامعه لطفا با گزارش سریع آن‌ها، به ما در حفظ سلامت بستر ارتباطی کاربران کمک کنید.

12 دیدگاه
بهار
بهار
۲ سال قبل

سلام من متوجه منظور ایلان ماسک نمیشم کسی قطعی منظورش را میدونه؟

عاشق دوج کوین
عاشق دوج کوین
۲ سال قبل
پاسخ  بهار

شب بیا تا بهت بگم

یک فعال رمزارز
یک فعال رمزارز
۲ سال قبل

ایلان ماسک یک شیاد است که با بالا پایین کردن قیمت دوج و بیت کوین و نام بردن از برخی رمزارزها پولهای واقعی کلانی به جیب زده و می زند. مواظب جیبهایتان باشید.

بهمن
بهمن
۲ سال قبل

دوست عزیز گفتگو رو اشتباه ترجمه کردید.
نئو پرسیده : داری سعی میکنی به من چی بگی؟ منظورت اینه که میتونم با دوج کوین کلی پول در بیارم؟
و سگ شیبا اینو در جواب میگه : نه نئو ، دارم سعی میکنم بهت بگم که دوج کوین خودِ پوله!

سعید
سعید
۲ سال قبل

اصلا نگران نباشید دوج در آینده نزدیک به جایی خواهد رسید که دیگران برش حسرت خواهند خورد.

Kamran
Kamran
۲ سال قبل

#to the moooon🚀🚀🚀🚀

بیت کوین ماکسیمالیست
بیت کوین ماکسیمالیست
۲ سال قبل

فقط کاش به مردم میگفت تا بدانند چیزی که میخرند هیچ محدودیتی در ماین دوج وجود نداره و فکر میکنم در هر دقیقه ده هزار دوج ماین میشه پس به نوعی میشه گفت عرضه نا محدود هست

ارش زراسوند
ارش زراسوند
۲ سال قبل

فک میکنم منظورش اینه که استیبل کوین میشه حدود ۱دلارو میره حتما

فریبرز عیدی
فریبرز عیدی
۲ سال قبل

Afrin

امیر
امیر
۲ سال قبل

چه جمله دوپهلو و قشنگی. احسنت. از یکطرف داره تو دهن وزارت خزانه داری آمریکا میزنه که بهش گیر داده بودن تو داری تبلیغات میکنی، قسمت دوم جملش هم داره به مردم میرسونه به زودی دوج کوین به ارز اصلی واسه تراکنش توی تمام دنیا تبدیل میشه.

محمدسلامت
محمدسلامت
۲ سال قبل

امیدوارم