ششمین برنده حراج پاراچین پولکادات مشخص شد؛ محصولی جدید از Enjin

ششمین برنده حراج پاراچین پولکادات مشخص شد؛ محصولی جدید از Enjin

افینیتی (Efinity)، محصول جدید انجین (Enjin)، با هدف ارائه راه‌حل‌هایی برای چالش‌های بزرگی چون هزینه‌های سنگین ساخت توکن‌های غیرمثلی (NFT)، قراردادهای هوشمند انعطاف‌ناپذیر و از همه مهم‌تر افزایش قابلیت همکاری پا به عرصه رقابت گذاشته است.

به گزارش کریپتو اسلیت، حالا افینیتی در کنار سایر برندگان مزایده‌های اسلات در پولکادات مانند آکالا (Acala)، آستار (Astar)، مون‌بیم (Moonbeam)، پارالل فایننس (Parallel Finance) و کلور فایننس (Clover Finance) قرار می‌گیرد.

در جریان این مزایده‌ها، مشارکت‌کنندگان و سرمایه‌گذاران با اختصاص‌دادنِ ارز دیجیتال اختصاصی پولکادات برنده را مشخص می‌کنند.

همچنین بخوانید: نگاهی به اکوسیستم پولکادات؛ بررسی وضعیت پاراچین‌ها و پروژه‌ها

ششمین اسلات پاراچین به افینیتی سپرده می‌شود

اکانت توییتری انجین خبری مبنی بر مشارکت ۲۰,۰۰۰ نفر از اعضای جامعه پولکادات با سرمایه‌گذاری ۷.۷ میلیون دات (DOT) بر روی این پروژه، منتشر کرد. با انتشار این خبر، انجین توانست جایگاه خود را در این اکوسیستم رو‌به‌رشد مستحکم کند.

پولکادات نیز در توییتر خود اعلام کرد که افینیتی در مارس ۲۰۲۲ (اسفند ۱۴۰۰)، همراه با سایر برندگان مزایده‌های ششم تا یازدهم راه‌اندازی می‌شود.

پاراچین‌های پولکادات (Polkadot’s Parachains)، بلاک چین‌های لایه اول مستقلی هستند که از طریق رله‌چین‌ (Relay Chain) با یکدیگر مرتبط می‌شوند. اسلات‌های رابط پاراچین‌ها و رله‌چین به‌مدت ۹۶ هفته اجاره داده می‌شوند. به این ترتیب افینیتی به‌مدت حدود دو سال می‌تواند از اعتبارسنج‌های پولکادات (Polkadot’s validators) بهره‌مند شود و البته برای تمدید نیز در اولویت قرار گیرد.

پاراچین مناسب NFT‌ها؛ سریع و برخوردار از قابلیت همکاری

از دلایل پیوستن افینیتی به پولکادات و اجاره یک پاراچین می‌توان به ظرفیت این شبکه برای قیمت‌گذاری و مبادله NFTها اشاره کرد.

ظرفیت فعلی شبکه قابلیت پردازش ۷۰۰ تا ۱۰۰۰ تراکنش در ثانیه را برای افینیتی به ارمغان خواهد آورد.

انجین در حال توسعه یک استاندارد توکن به نام پاراتوکن (paratokens) است که با پاراچین‌ها، پاراترید‌ها (Parathreads) و قراردادهای هوشمند سازگار خواهد بود و قابلیت همکاری با کل اکوسیستم پولکادات و کوساما را افزایش می‌دهد. از آن‌ پس توکن‌های ایجاد شده در بلاک چین‌های دیگر از طریق یک پُل، از قابلیت انتقال به افینیتی برخوردار خواهند شد.

توکن افینیتی (EFI)، پاراتوکن اصلی مستقر در شبکه خواهد بود. کاربرد حاکمیتی آن، امکان همه‌پرسی و نظرسنجی را بدون نیاز به ذخیره‌کردن توکن‌‌ها فراهم می‌آورد.

افینیتی که خود را با عنوان نسل بعدی بازار NFTها معرفی می‌کند، خریداران و فروشندگان را قادر می‌سازد تا برای هر نوع توکن، سفارش‌های خود را ایجاد و تکمیل کنند.

در نهایت، انتظار می‌رود توسعه برنامه‌هایی که از پاراچین افینیتی برای انتقال NFT به سایر بلاک چین‌ها استفاده می‌کنند آسان‌تر از پیش شود.

guest

لطفا در صورت مشاهده دیدگاه‌های حاوی توهین و فحاشی یا خلاف عرف جامعه لطفا با گزارش سریع آن‌ها، به ما در حفظ سلامت بستر ارتباطی کاربران کمک کنید.

1 دیدگاه
سید حسین تالشی
سید حسین تالشی
۲ سال قبل

آینده polkadot عالیه چون با اجرا شدن پاراچین ها میونه تا یک میلیون تراکنش در ثانیه انجام بده