atlasarzdigital

هشدار درباره پروژه و توکن E2C/ یک طرح کلاهبرداری حرفه‌ای

هشدار درباره پروژه و توکن E2C/ یک طرح کلاهبرداری حرفه‌ای

از چند ماه پیش یک پروژه کلاهبرداری حرفه‌ای به نام Electronic Energy Coin یا به اختصار E2C در بین کاربران ایرانی شایع شده است. در ابتدای امر به دلیل کوچک بودن جامعه مخاطبان و جلوگیری از مطرح شدن بی‌جهت نام این پروژه اقدام به انتشار پست مجزا نکردیم اما هم‌اکنون که این کلاهبرداری کاربران زیادی را به سمت خود جذب کرده است، تصمیم به بررسی آن گرفتیم.

البته چندی پیش سایت ارز دیجیتال راهکارهای جامعی در خصوص حفظ امنیت کاربران در فضای ارزهای دیجیتال ارائه داد که در بخشی از آن به مخاطرات سرمایه‌گذاری پرداخته شد. طرح‌های پانزی و سیستم‌های هرمی از مواردی بودند که در این بخش مورد بررسی قرار گرفتند. یکی از نمونه‌هایی که بررسی شد، توکن E2C بود.

پروژه E2C چیست؟

دست‌اندرکاران این پروژه مدعی‌اند که هدف آن فعالیت در زمینه انرژی‌های سبز و خرید و فروش آن‌ با توکن E2C است. جدا از ادعای افراد پشت پرده پروژه، امکان تحقق این ایده با ظاهری جذاب و واقعیتی دست‌نیافتنی، جای سوال دارد.

جالب توجه است که چندی پیش خبر دستگیری عده‌ای از اعضای اصلی و لیدرهای یکی از شرکت‌های هرمی تحت عنوان ورلد واید انرژی (WorldWideEnergy) که با ادعای مشابه در داخل کشور فعالیت می‌کردند، توسط وزارت اطلاعات اعلام شد. این اتفاق به این فرضیه صحت می‌بخشد که ایده و هدف اعضای اصلی این شرکت هرمی به بستر ارزهای دیجیتال منتقل شده و این گروه قصد انجام کلاهبرداری دیگر با ابزار جدیدی را دارد.

هشدار درباره پروژه و توکن E2C/ یک طرح کلاهبرداری حرفه‌ای


در ابتدای ورود به سایت با تیزر معرفی پروژه روبرو می‌شویم که بیشتر به جای نمایش چشم‌انداز پروژه به ساخت کیف پول مای‌اتر‌ولت (MyEtherWallet) و نکات امنیتی آن پرداخته است. شاید استفاده از قالبی جذاب، وایت‌پیپر یا نقشه راه باعث شود کاربران فکر کنند این پروژه یکی از ICOهای آینده‌دار است، اما باید دقت داشت که بسیاری از پروژه‌های ICO با مقاصد کلاهبرداری، ساختاریافته‌تر از این توکن بوده‌اند که در انتها مالباختگان را با تجربه‌ای تلخ جا گذاشته‌اند.

هشدار درباره پروژه و توکن E2C/ یک طرح کلاهبرداری حرفه‌ای

نحوه کار این طرح به این صورت است که پس از ثبت‌نام با انتقال بیت کوین یا اتریوم می‌توانید توکن E2C دریافت کنید. برای دریافت این توکن نیز در ابتدای ورود به حساب کاربری باید کیف پول مای‌اترولت ساخته باشید.نکته جالب توجه دیگر نبود بخش ثبت نام یا همان Register در سایت است و شما تنها از راه معرفی توسط افرادی که لینک بازاریابی (referral) دارند، می‌توانید وارد بازی از پیش باخته شوید.

در واقع علت اصلی مشهور شدن این پروژه طرح بازاریابی آن است که به کاربران وعده دریافت توکن بیشتر در صورت معرفی اعضای جدید را می‌دهد.

اگر با یک نگاه کلی بخواهیم این پروژه را بررسی کنیم، در ابتدا با ویدیویی نحوه ساخت کیف پول برای دریافت توکن بی‌ارزش E2C را به شما آموزش می‌دهد. سپس از شما می‌خواهد با انتقال بیت کوین و اتریوم به حساب خود، توکن E2C دریافت کنید. در واقع با این کار سایت E2C، بیت کوین و اتریوم‌های ارزشمند کاربران را در ازای توکن‌های بی‌ارزش خود دریافت می‌کند.

ساخت توکن ERC-20 در بستر اتریوم و استفاده از آن برای راه‌اندازی یک ICO کار سختی نیست و هرکسی از عهده آن برمی‌آید. از این رو برخی موارد لازم برای کاهش ریسک در حوزه ICOها، گزارش‌ مرتب از روند پیشرفت پروژه، معرفی اعضای تیم، ایجاد شفاف‌سازی و صادق بودن با کاربران و سرمایه‌گذارانش است. شرکت هرمی ورلد واید انرژی هیچ یک از این ویژگی‌ها را در اختیار نداشت و بافرض انتقال اعضای اصلی آن به پروژه توکن E2C، برخی از ایرادات مشهود خود را برطرف کرده است.

بیشتر اعضای تیم معرفی شده در این پروژه خود را از کشورهای آلمان و اوکراین معرفی کرده‌اند. موسس E2C نیز طبق حساب لینکدین، خود را آلمانی معرفی کرده است. هیچ سابقه کاری یا تحصیلی مشخصی از او در دسترس نیست. همین نیز مهر تاییدی بر کلاهبرداری بودن پروژه است.

هشدار درباره پروژه و توکن E2C/ یک طرح کلاهبرداری حرفه‌ای

از طرفی دیگر هیچ آدرس یا اطلاعات تماسی در سایت این پروژه ثبت نشده است و راه اتباطی به جز حساب کاربری لینکدین این افراد وجود ندارد. شواهد حاکی از این است که هدف این پروژه کاربران ایرانی هستند.

نبود فعالیت در کانال یوتیوب و بسته شدن حساب این پروژه در مدیوم (medium) نیز دلایل دیگری است که عدم شفافیت کافی توکن E2C را با اهداف کلاهبرداری نشان می‌دهد.

قیمت توکن

این توکن‌ در هیچ کدام از صرافی‌های مطرح دنیا خرید و فروش نمی‌شود و تنها یک صرافی غیرمعتبر برای این توکن معرفی شده است.

طبق بررسی‌ها توکن E2C تنها در صرافی Tidex معامله می‌شود. اطلاعات قیمتی این توکن در صرافی Tidex نیز نشان می‌دهد که این توکن در ماه نوامبر یک پامپ شدید و افزایش قیمتی ساختگی را تجربه کرده بطوریکه قیمت آن تا 10 دلار هم افزایش یافته است.

واضح است که با در دست داشتن بخش عرضه و حتی ایجاد تقاضای مصنوعی از سوی بات‌های معامله‌گر E2C می‌توان عده‌ای را فریب داد تا در این پروژه شرکت کنند و آن‌ها را به سوی مبادله و بدتر از آن خرید و نگه‌داری توکنی که هیچ ارزشی ندارد، سوق داد.

هشدار درباره پروژه و توکن E2C/ یک طرح کلاهبرداری حرفه‌ای

مثال بارز این نمونه پروژه کلاهبرداری بزرگ بیت کانکت بود که ارزش هر واحد آن تا 430 دلار افزایش یافت و نهایتاً با فروپاشی شرکت هرمی شکل یافته پشت پرده این کوین، ارزش هر کوین به زیر 1 دلار کاهش یافت و درنهایت نابود شد. این پروژه کلاهبرداری به اندازه‌ای گسترش یافت که حجم بازار آن به بیش از 2 میلیارد دلار نیز رسید.

هشدار درباره پروژه و توکن E2C/ یک طرح کلاهبرداری حرفه‌ای

نتیجه‌گیری

پروژه e2c نمونه بارز ارز دیجیتال تقلبی است. طی این نوع فریب، کلاهبرداران با لیست کردن یک توکن بدون هدف در یک صرافی نامعتبر و قراردادن قیمت‌های جعلی برای آن، با تبلیغات گسترده اقدام به فروش توکن‌های بی ارزش به سرمایه‌گذاران می‌کنند. با این روش میلیون‌ها توکن بی ارزش با قیمت‌های بالا به فروش می‌رسند. تأکید می‌کنیم که این توکن هیچ گونه ارزشی ندارد و تنها در یک صرافی نامعتبر با قیمت‌ و پامپ جعلی به افراد بی اطلاع فروخته می‌شود.

جهت آگاه‌مندی از ساختار کلی پروژه‌های کلاهبرداری و آشنایی با ملزومات امنیت در حوزه ارزهای دیجیتال به بخش «راهکارهای جامع حفظ حریم خصوصی، مخاطرات سرمایه‌گذاری و پیشگیری از کلاهبرداری در دنیای ارزهای دیجیتال» مراجعه کنید.

156
دیدگاه کاربران

avatar
51 رشته دیدگاه‌ها
105 پاسخ‌های
1 دنبال‌کنندگان
 
دیدگاه با بیشترین واکنش‌
داغ‌ترین رشته دیدگاه
88 نویسندگان دیدگاه‌ها
پریسا کاظمیشاکینیکیرضا اندیارام .رام نویسندگان اخیر دیدگاه‌ها
مال باخته
مال باخته

سلام به دوستانی که هنوز در مورد این پروژه شک دارن

من یکی از سرمایه گزاران ورلد واید انرژی هستم که به خاطر اعتماد زیاد به یکی از دوستانم 4000 دلار از قرار هر دلار 4000 تومن تو این پروژه سرمایه گزاری کردم مرداد 96 و پولم رفت. شرکت اول قرار بود که منفعت پولهامون رو بصورت دلار بده و میگفت در عرض 2 سال پول شما دو برابر میشه و سود و اصل پول رو بصورت ماهیانه میریزیم به حسابتون و اینکه تا سود ماهیانه به 1000 دلار نرسه نمیتونید برداشت کنید وقتی سود پول من به 1000 دلار رسید بعد از 3 ماه به لیدر بالاسریم گفتم من پول نیاز دارم اونم گفت یا صبر کن پولت بیشتر بشه یا دلار رو ازت 1000 تومن ارزون تر از بازار برمیداره شرکت که با این ترفند وادار میکردن ما رو که پولامون تو حساب بمونه. قضیه موند تا خرداد سال قبل که دیگه همه کم کم صداشون در اومد شرکت گفت بیایید در ازاش اتریونم و بیت کوین برداشت کنید و ما تا اومدیم بیتکوین و اتریوم تبدیل کنیم سود پول تو حسابامون رو دیدیم که قفل شده اون قسمت و هیچ کاری نمیتونیم بکنیم و دقیقا زمانی بود که دلار به 18 هزار تومن رسیده بود. وقتی که به لیدرهای بالاسریمون اعتراض کردیم که ما پولمون رو میخواییم برداشت کنیم لیدرا اومدن گفتن شرکت ارز دیجیتالی خودشو زده که باید همه تون پولاتون رو تبدیل به این ارز کنید اول باید کیف پول اتریوم بسازید و هزاران بازی درآوردن و وقتی که سرمایه من شده بود 6500 دلار دادیم به شرکت که ای تو سی بده و بعد از سه ماه خورد خورد ای تو سی ریختن به جسابمون و هر ای تو سی رو با ما یک دلار واریز میکردن و حساب میکردن در حالیکه ای تو سی تو تایدکس 40 سنت خرید و فروش میشد. خلاصه همین 5500 دلار که باید به من 5500 ای تو سی میدادن رو هم ندادن و خورد خورد که ریختن شد با احتساب ماههای اخیرش که باید میشد 5500 دلار 3000 تا ای تو سی ریختن به حساب و 2500 تاشو شرکت خورد و نریخت و هر چقدر ای میل زدم که آقا بقیه پول من کو جواب ندادن. تا دو ماه قبل که من هم به امید اینکه ای تو سی میره بالا نگه داشتم اون 3000 تا رو و نفروختم در واقع چاره ای نداشتم چون هر وقت میخواستم بفروشم لیدر بالاسری میگفت نفروشید گرون میشه. و از آذر ماه هم دوباره گیر داده بودن که بیایید و حداقل سرمایه گزاری 1000 دلار ای توی سی بخرید تا شرکت 4 برابرشو بهتون بده ولی 18 ماه بعد میتونید برداشت کنید و قفل میشه و من این بار دیگه گول دوستم رو نخوردم و هزار بار زنگ زد و پیام داد و من زیر بارش نرفتم. اولا پولی نداشتم ثانیا اگر هم داشتم دیگه دست اینا رو شده بود برای من. دوستم دید من پول ندارم گفت همه ای تو سی هاتو بفروش و تبدیل به اتریوم کن و به جای دلار اتریوم بده به شرکت و باهاش ای تو سی بخر تا 18 ماه بعد میشی میلیونر و کلی از این داستانها خوند ولی من این دفعه به شدن مقاومت کردم و زیر بار حرفش نرفتم. خلاصه موند تا همین یک ماه قبل دیدیم داره ارزش ای تو سی میاد پایین تا رسید به 0.00083 اتریوم و حدس زدم که ای تو سی داره میره پیش Bitconnect و همش کلاهبرداریه و سریع فروختم و جمعا 2.5 اتریوم بدست آوردم. من اگر همون 4000 دلار رو نمیدادم به شرکت سال قبل الان 60 میلیوم پول داشتم. ما باختیم دوستان شما از تجربه ما درس بگیرید و پولی که با زحمت بدست آوردید رو تو جیب یه عده شیاد و کلاهبردار نریزید.

شاکی
شاکی

مطلبی که ایشون نوشته کاملا مورد تایید من هست و این بلا رو سر همه افرادی که در ورلد واید انرژی پول گذاشتن آوردن. مو به مو میدونم چی میگی و چه حسی داری. چون دقیقا همین بلا رو سر ما آوردن و پول ما رفت که خیلی بیشتر از مبلغ شما هم بود. اینا از 2015 یا 2014 همین کار کلاهبرداریو از امارت شروع کردن با Adrows بعد مجبور به فرار به مالزی شدن چون پولای ادروز بالا کشیده شد و در ظاهر یه دعوای الکی بین خودشون را انداختن درست مثه یونیفاندز. چون یونیفاندز هم کل پولاشو بالا کشیدن و الان 2 سال هست که حتی اسم یونیفاندز رو هم نمیارن و به دروغ میگن بین خودشون دعوا شده و سر مردم شیره مالیدن. بعد نوبت ورلد واید انرژی رسید و باز به دروغ گفتن شرکت خارجی معتبر تو انرژی هست و هر مبلغی بزارین تا حدود 3 برابر و بیشترشو بتون ظرف 2 سال و با پرداخت ماهیانه پس میدیم و هر چی مبلغ سرمایه گذاری اولیه بیشتر باشه پول بیشتری پس میدیم!!!! از چندین ماه قبل و همونطور که ایشون نوشته از همون زمانی که دلار یهو قیمتش بالا رفت همه چی متوقف شد و اونجا بود که ما فهمیدیم این کلاهبردارا کارشون همینه و دلار از مردم میگیرن و با پول افراد جدید در واقع سود و منفعت و پول افراد قدیمی رو میدن یعنی به زبون ساده یه طرح هرمی که فقط در ظاهر بش شاخ و برگ دادن اسم شرکت خارجی روش گذاشتن و یه وبسایت طراحی کردن. دقیقا همونطور که ایشون هم نوشتن از روز اول و برای گرفتن دلار از ما و زمانیکه دلار زیر 4000 تومن بود با ما دلار 4000 تومن حساب کردن و زمانیکه دلار گرون شد دیگه از عهده پرداخت پول به شکل دلار بر نیومدن و یه ارز مجازی مسخره به اسم e2c رو یهو اختراع کردن و در واقع از خودشون در آوردن و به جای اینکه به سرمایه گذارها دلار پس بدن، بعد از گذشت چندین ماه و درست همونطور که ایشون گفت به شکل ذره ذره و با نرخ هر e2c برابر 1 دلار به مردم e2c دادن. تنها یک اکسچنج برای فروش e2c در کل اینترنت وجود داشت و tidex.com بود که خود همین مطلب نشون میده e2c یه چیز من در آوردیه و در همون tidex.com قیمت e2c حدودا از نیم دلار به پایین بود و هر روز کمتر و کمتر شد تا به حدود 15 سنت یعنی 0.15 دلار رسید. در تمام این مدت این دزدا e2c رو ذره ذره با نرخ 1 دلار به مردم دادن! و بعدشم که کلا هیچی به دروغ و برای خریدن وقت بیشتر و سر کار گذاشتن سرمایه گذارها و دادن دلخوشی الکی یه وبسایت دیگه طراحی کردن و گفتن e2c ها رو تبدیل کنید به کوین (سکه e2c) تا بتونین دونه ای 5 دلار بفروشین! یعنی این کلاهبردارا از همون اول دروغ گفتن! اول گفتن ظرف 2 سال و با پرداخت ماهیانه حدود 3 برابر یا بیشتر پولو پس میدن! که ندادن! بعد الان که گند e2c درومده به همه چند ماه گفتن صبر کنین و e2c ها رو نگه دارین و نفروشین چون گرون میشه که اصلا نشد! الان هم میگن کوین e2c میشه 5 دلار یا بیشتر فعلا کسی نفروشه!!!
به زبون ساده یعنی پول از ملت گرفتن وهمه رو سر کار گذاشتن و اصلا اون چیزی که از اول به ما گفته شد و دلیل این بود که ما سرمایه گذاری کنیم هرگز انجام نشد. همش دروغ بود و فقط ظاهرش شاخو برگ داره که مردم ماهیت واقعیشو نفهمن. هیچ شرکتی هم این وسط وجود نداره! اینم که بعدا کم کم متوجه شدیم! یعنی درست مثه ادروز و یونیفاندز که کلا کلاهبرداری و دروغ بود، ورلد واید انرژی هم یه دروغ و کثافتکاری و دزدی بود.

مسعود
مسعود

با سلام دقیقا همین بلا سر من اما با مبلغی بیشتر در کمپانی به اصطلاح خارجی 3ویکو شد در حالی که سودی پایین تر از این ‌‌شرکته میداد بعد از مدتی به بهانه ای سود یکی از ماه‌های منو خورد شرکت گفتن بعدا واریز میشه اما دیگه واریز نکردن بعد از یک ماه گفتن سودای روزهای شنبه و یکشنبه به علت تعطیلی اروپا پرداخت نخواهد شد بعد از دوهفته دوباره گفتن بخاطر هزینه ها 4درصد سودو میگیرن دوباره اومدن به بهانه اینکه سود متغییر واریز کنن بین 10تا 20درصد سودا و کم کردن و بعد از دو ماه دوباره به بهانه آپدیت یکماه سودارو ندادن بعدش گفتن به علت مسائل مالیاتی دیگه به افراد بالای 15000دلار سود پرفکت مانی نمیدن و به وسیله اسکریل میدن و چون اسکریل ایران و تحریم کرده به شما واریز نمیشه و بعد 4ماه به کسانی که زیر 15000دلار سرمایه گذاری کردن هم سودو قطع کردن، خواهشن سرمایه ای که با سختی بدست آوردین دست یه مشت دزد و شیاد ندین جالبه که لیدرش خودشو به عنوان آقای صالحی معرفی کرده و همیشه حق و به کمپانی میده در حالی که فامیل این آقا این نیست و من در حال طی کردن مسائل قضایی هستم که بعید میدونم به پولم برسم

شاکی
شاکی

هیچ شرکت یا کمپانی وجود نداره! و صرفا یه وبسایت طراحی میشه و از طریق تکرار کلمه کمپانی در طول زمان این باور در ذهن مردم بوجود میاد که شرکتی وجود داره. اما هیچ شرکت یا کمپانی این وسط وجود نداره!
حتی یک نفر شرکت یونیفاندز رو ندیده!
حتی یک نفر شرکت ورلد واید انرژی رو ندیده!
حتی یک نفر شرکت به اصطلاح مالک e2c رو ندیده!
حتی یک نفر شرکت صاحب v2c رو ندیده!
حتی یک ورق اسناد و مدارک مربوط به این شرکتها وجود نداره!
این کمپانی ها فقط از طریق تکرار در طول زمان در ذهن مردم ایجاد شده و وجود خارجی نداره!
کمپانی که نه رییس داره نه آدرس داره نه تلفن داره نه فکس داره نه هیئت مدیره نه اسناد و مدارک داره، به نظر شما کمپانیه یا کلاهبرداری؟

رضا اندی
رضا اندی

دوست عزیز من نمیخوام دفاع کنم .بی تعصب حرف بزنیم .شرکت خصوصیه دلیلی نداره بیاد جزییات کارو بارشو برای منو شما شرح بده.ممنونم

بی نام
بی نام

احسنت دوست عزیز حق با شماست هیچ نیازی نیست که یک شرکت جزییات و نوع کارشو واسه سرمایه گذاراش مطرح کنه اصلا اونا حق ندارن چیزی بدونن فقط پول بی زبون دو دستی تقدیم کنن.
ما که به این برده داری عادت کردیم هر کی هر تزی داره بیاد سر ما پیادش کنه

شاکی
شاکی

هر چی آپلاین بت میگه رو تکرار کن….ببینم جلو قاضی هم میتونی همینو بگی یا نه؟

رضا اندی
رضا اندی

عجب

شاکی
شاکی
بی نام
بی نام

شما سرمایه تو از کدوم کار سخت بدست اوردی مسعود
بگو ماهم بیام همون جا مشغول بشیم خدایی از بیکاری مردیم جیب خالی بودنم سخت .

شاکی
شاکی

چرا جزئیات کارشو به تو بگه؟ به تو چه ربطی داره؟

مال باخته
مال باخته

متاسفانه من و شما ها و امثال ماها بخاطر اعتماد به بعضی دوستامون شکست خوردیم و مالمون رفت. امیدوارم بعد از این دوستان دیگه از تجربه ما استفاده کنن و اگر شرکتی با طرحهای مشابه و یا با سودهای زیاد و این مسایل خواست کلاهبردای کنه تیز باشیم و تو دام اینا نیفتیم.

بی نام
بی نام

سلام آقای شاکی
شما اسم دیگه ای ندارید
شاکی خان یا خانم شاکی یا س شاکی یا دو شاکی یا ..

رضا اندی
رضا اندی

سلام . اطلاعاتتون خیلی خیلی ضعیفه

شاکی
شاکی

تو دادگاه جلوی قاضی معلوم میشه

ارام .رام
ارام .رام

سلام جناب شاکی این افراد لاابالی که میان دفاع میکنن یا توهین خیلی بچه ان چون چندوقت پیش لیدرهاتو ترکیه واسه باربد وهدیه زن شوهر کلاهبردار تولد گرفته بودن همه لیدرهایی که فرارکرده بودن هم حضور داشتند. میخوردن ومیرقصیدن و به ریش این بچه ها ی مدافع میخندیدن.

مصطفی طاهریان
مصطفی طاهریان

فعلا که همه رو بردن

پریسا کاظمی
پریسا کاظمی

atc هم همینه؟

پریسا کاظمی
پریسا کاظمی

درود
دوستان توکن atc هم فکر کنم مال همینه درسته دوستان؟
لطفا راهنمایی میکنید؟

شاکی
شاکی

خبر کلاهبرداری ورلو واید انرژی و e2c از کانال ترکیه (شو تی وی)
https://youtu.be/Y1ZfgjtcjEQ

محسن سیفی
محسن سیفی

سلام.به کبلاهبردار بودنش یک لحظه هم شک نکنید.خیلیلشون وثیقه گذاشتن و فرار کردن ترکیه،تا دادگاه تشکیل بشه مجبورن برگردن.آخرین فرصت ما همینه.ک شکایت کنیم تا ممنوع خروج بشن.برای شاکی شدن.فیش واریزی و دوتا شاهد کافیه،داشته باشی و هشدار وزارت اطلاعات رو هم ضمیمه پرونده کنین.تو داثگاه بگید ک به ما گفتن سهام میدن و ارز وارد مملکت میشه واین حرفا.سهام ندادن هیچ میلیوت ها دلار ارز خارج کردن،ک ما تازه متوجه شدیم ک کلاهبرداریه و شاکی شدیم.شک نکنید نمیتونن زیرش بزنن چون هم شاهد داریم هم فیش واریزی.سعی کنید ی نفر شاکی بشه و ۳نفر شاهد بصورت جداگانه شکایت کنید.

ارام .رام
ارام .رام

اونا که میگن اگه تونستن مارودادگاهی کنن .یکی ازخانمهای لیدر که زیرمجموعه های زیادی داره میگفت وای وای ترسیدم .باید سریعا اقدام کنید وچون ممکن ازترکیه هم برن.

رضا اندی
رضا اندی

آفرین برشما .شاکی بشو شما مابقی هم پشت سرتان .دمت گرم ‌.

ارام .رام
ارام .رام

من شاکی بشم یانه به شما ربطی نداره زورزیادی نزن خیلی ازدنیا بیخبری به زودی همه محاکمه خواهیدشد

شاکی
شاکی
نیکی
نیکی

اقای سیفی فیش واریزی به اسم یه شرکت تو کیش و قشم بوده به اسم شخص خاصی هم نبود الان دقیق حضور ذهن ندارم فیش واریزی ها اوکی هستن؟؟ پول از من میگرفتن به شما سود میدادن از یکی دیگه میگرفتن به یکی دیگه سود میدادن تا ایکنه کلا ورشکست کردن و خبری از هیچ چیز نیست خدااا لععععنتشون کنه

ارام .رام
ارام .رام

شرکت کاملا کلاهبرداری هستش وتمام لیدرها به ترکیه فرار کردن.وباپول شماها دار ن اونجا خونه میخر ن .هرکس هم میگه ماداریم سود میگیریم فقط از طرف لیدرها هست وبس.

شاکی
شاکی

حرفتون درسته. همشون فرار کردن ترکیه! قبلا میرفتن مالزی الان ترکیه. این بیچاره هایی که داخل ایران دارن جون میکنن که زیرمجموعه بیارن که پولش بره تو جیب یه عده دزد فراری واقعا خیلی بی مغز هستن و بد جوری گول خوردن!
کلاهبردارا ترکیه نشستن خیلی شیک و قشنگ دارن با پول این ملت بیچاره میخورن و میگردن و یه عده آدم فریب خورده و ساده داخل ایران بدون اینکه حتی یه ذره فکر کنن دنبال این هستن که زیر مجموعه بیارن! واقعا اینا دیگه کی هستن!
خب آدم بی عقل یه لحظه با خودت فکر کردی که اگه این کارا نتیجش خوب بود و مشکلی توش نبود پس چرا اینا فرار کردن؟! اون کسی که دنبال زیرمجموعه میره و میخاد تیم بزرگ تشکیل بده تو خیالات و تحت تاثیر دروغهای این کلاهبرداراس! همه پروژه ها دونه به دونه دروغه و هیچ شرکتی وجود نداره! همش کلاهبرداریه و هیچ کدوم به هیچ جایی نرسیده!!! اینای که دفاع بیخودی میکنن یا پولی چیزی گرفتن که تو اینترنت کامنت بزارن! یا انقدر بدبخت و بی عقل و ظاهربین هستن که فکر میکنن کلاهبرداری نیست و همه چیش درسته! این کامنتهایی که اینا میزارن واقعا شاهکاره! هیچ کدومشون یه ذره درست و حسابی نمیتونه حرف بزنه یا بنویسه! آدم هم خندش میگیره هم متاسف میشه! خجالت نمیکشن! اینا پول مردمو به دروغ و با وعده دروغ میگیرن!
کدوم شرکت خارجی؟؟ کجاس این شرکت؟؟؟ ادروز کجاس؟؟؟ یونیفاندز کجاس؟؟؟ ورلد واید چی شد؟؟؟ e2c چرا دونه ای نیم دلار هم نشد چه برسه به 1 دلار یا 5 دلار یا 10 دلار! اینا خودشونو به خواب زدن!

VGMC (سورنا یوشیزاده)
VGMC (سورنا یوشیزاده)

من چندین سال پیش تو VGMC کلی پول سرمایه گذاری کردم به همین یوشیزاده پول دادم ولی بعد که ناپدید شد فکر می کردم شرکت خارج از ایرانه و دیگه دسترسی بهش نیست، بعد یه وکیل ترک هم کلی پول گرفت از تعداد زیادی از مالباخته ها و چند تا برگه سهام داد دستمون….
اگر ما اون موقع شکایت می کردیم و اطلاع رسانی هم انجام می دادیم دیگه اینهمه ملت ضرر نمی کردن

شاکی
شاکی

سلام دوست عزیز
تا جایی که میتونی و در هر جایی که میتونی این مطلبی که نوشتیو بازم بنویس. این دزدا به شدت از اطلاع رسانی میترسن! تمام ریز کارشون و اینکه جزییات کلاهبرداری چی بوده رو تشریح کن لطفا که افراد دیگه این مشکلاتی که برای ما پیش اومد براشون پیش نیاد. من ضرر مالی زیادی کردم و تا ریال آخرشو ازین کلاهبردارا نگیرم کوتاه نمیام. اسامی این کلاهبردارا رو نوشتم قبلا بازم مینویسم:
جعفر جعفری، بابک کاظمی، رضا قیاسی، آرش حمیدیان، نفیسه یگانه، سجاد یار احمدی، مرتضی متین، سحر احتشامی، شروین وفا دوست، نائله زرین دست و …
اینا ایران نیستن و با پول ما و امثال ما دارن خوش میگذرونن و تفریح میکنن البته این روز به شدت به بی پولی خوردن!! چون این اطلاع رسانی در مورد e2c و v2c و کلاهبرداریهای ورلد واید انرژی و یونیفاندز و ادروز اینا رو داغون کرد!!! باید همه بدونن که این اسامی که بالا نوشته شده از چه طریقی ده ها و صد ها میلیارد تومن پول از مردم به دروغ گرفتن و با حقه بازی و دروغگویی اسم پروژه و شرکت خارجی آوردن. اینو قبلا نوشتم باز هم تکرار میکنم چون خیلی مهمه، تا حالا به این موارد فک کردین؟؟؟؟
هیچ شرکت یا کمپانی وجود نداره! و صرفا یه وبسایت طراحی میشه و از طریق تکرار کلمه کمپانی در طول زمان این باور در ذهن مردم بوجود میاد که شرکتی وجود داره. اما هیچ شرکت یا کمپانی این وسط وجود نداره!
حتی یک نفر شرکت یونیفاندز رو ندیده!
حتی یک نفر شرکت ورلد واید انرژی رو ندیده!
حتی یک نفر شرکت به اصطلاح مالک e2c رو ندیده!
حتی یک نفر شرکت صاحب v2c رو ندیده!
حتی یک ورق اسناد و مدارک مربوط به این شرکتها وجود نداره!
این کمپانی ها فقط از طریق تکرار در طول زمان در ذهن مردم ایجاد شده و وجود خارجی نداره!
کمپانی که نه رییس داره نه آدرس داره نه تلفن داره نه فکس داره نه هیئت مدیره نه اسناد و مدارک داره، به نظر شما کمپانیه یا کلاهبرداری؟

ارام .رام
ارام .رام

اسامی اکثرلیدرها روندارید چندتا دیگه هم هستن که ازاعضا اصلی بودن.

شاکی
شاکی

بنویسید اسامی اون افرادو.
اگه اسمی رو دارید که از این کلاهبرداراس و فرار کرده لطفا بنویسید

ارام .رام
ارام .رام

سلام متاسفانه به دلائلی نمیتونم اسامی روبگم مگه بصورت خصوصی چون مساله خانوادگی هستش اما ایناهم الان ترکیه هستن

رضا
رضا

داداش تو سایت خودتون لیست شده ایتوسی ، چجوری ؟؟؟?????

نیما ملک پور
نیما ملک پور
نگار
نگار

دقیقا خیلی جالبه!!!!!

شاکی
شاکی
فرزاد
فرزاد

اگه کلاه برداریه چطور تو کویین مارکت هست اسمش؟

نیما ملک پور
نیما ملک پور

کوین مارکت کپ پر از کلاهبرداری‌های مشابه هستش دوست عزیز

Arash
Arash

سلام میشه اطلاعات جامع تری بدست آورد در مورد این ارز

رضا نیری پور
رضا نیری پور

من چندین ماهه که در این طرح شرکت کردم ،‌ درسته که از فروردین ماه ۱۳۹۸ پولی برای من واریز نشد اما این ارز دیجیتال از توکن به کوین تبدیل شده و در تاریخ ۱۵ خرداد ۹۸ مقدار ۸۰۰ ای تو سی ارسال کردن من زیاد اطلاعی از این طرح ندارم فقط بخاطر سودش سرمایه گذاری کردم چیزی که نگرانم کرد عدم واریز ۲ و نیم ماهه شرکت بود اما بعد از واریز و تبدیل از توکن به کوین باز هم اعتماد کردم حالا با توجه به نظرات دوستان کاملا سر در گم شدم !!!! لطفا یکی راهنماییم کنه …

رضا نیری پور
رضا نیری پور

البته الان در تهران صرافی هایی هستند که من پول ای تو سی به اون ها دادم و ریال دریافت کردم اما هر ۸۰۰ ای تو سی تا قبل از سال ۹۸ حدود ۳.۸۰۰.۰۰۰ تومان میشد اما الان همین مقدار ارزشش کمتر از ۵۰۰.۰۰۰ تومنه و میگن صبر کن ارزشش بیشتر میشه

رضا اندی
رضا اندی

پس چطوره توی روزنامه همشهری یا هفته نامه لیست بشه تا صحت و سقم ارزها معلوم شود؟!!

نیما ملک پور
نیما ملک پور

این فرم رو پر می‌کنید: https://coinmarketcap.com/request/
یه مبلغ مشخصی رو پرداخت می‌کنید و کوین شما لیست میشه.
به همین سادگی هر پروژه کلاهبرداری و اسکم رو میتونید تو کوین‌مارکت‌کپ لیست کنید 🙂

شاکی
شاکی

کوین مارکت کپ فقط برای اطلاع رسانیه. مثین که شما بری رو سایت دیوار و یه چیزی ببینی و خوشت بیاد و پولشو واسه طرف کارت به کارت کنی اما طرف جنسو نفرسته و پولتو بخوره!!! بعدش تو بگی مگه رو سایت دیوار نبود!! پس چطور کلاهبرداری کرد! دوست عزیز کی به شما گفته اگه در کوین مارکت کپ چیزی قرار بگیره دیگه حتما درسته و کلاهبرداری نیست؟ اگه کسی بت چنین حرفی زده یه بیسواد احقی بیش نبوده. به همچین کسی که یه همچین حرف بی اساسی رو میزنه اینو بش بگو:
ده ها سایت مشابه با کوین مرکت کپ هست، هر کدوم قوانین خودشونو دارن و اکثرشون تو قوانین وبسایتشون نوشتن “صرفا برای اطلاع رسانی” و هرگز خرید و فروش انجام نمیدن و فقط مثلا 1000 کوین یا 2000 کوین رو لیست میکنن.
در همین سایت دیوار که مال همین ایران هست چند بار در جاهای مختلف و در پایین تمام صفحات نوشته “صرفا جهت اطلاع رسانی” و تاکید کرده ” مسئولیت هر گونه خرید و ضرر و زیان احتمالی به عهده مشتری”. آیا واقعا شما به عنوان کسی که احتمالا پولی به کلاهبردارهای کریتور آکادمی سابق و تیم کولونی فعلی (تیم کلاهبرداری بابک کاظمی و رضا قیاسی و جعفر جعفری در کوالالامپور) دادی و مثلا در ارز و سکه مجازی سرمایه گذاری کردی، نمیدونی معنی عبارت “صرفا برای اطلاع رسانی” چی هست؟ آیا شما به عنوان کسی که از روز اول بت میگن میلیونر آینده و مرتبا هندونه زیر بغلت میزارن تا بری و پول خانواده و دوستاتو هم بیاری، نمیدونی کوین مارکت کپ فقط برای اطلاع رسانیه؟ اگه نمیدونی چطور به حرف کسی که بت گفته چون تو کوین مارکت کپه پس دیکه کلاهبرداری نیست، اعتماد کردی؟
بسیاری موارد از جمله بیت کانکت Bitconnect در کوین مارکت کپ بود و بعد کلاهبرداریش ثابت شد و از اونجا اسمش حذف شد.
دوست عزیز، همین الانش تو سایتهای مشابه کوین مارکت کپ تعداد زیادی کوین و توکن هست که کلاهبرداریه و بعضی از سایتها اسمشو نوشتن و بعضیها ننوشتن.
شما الان خودت یه آگهی بزن رو سایت دیوار بنویس پراید 40 میلیون تومن به تعداد محدود! و هر کسی بات تماس گرفت با دروغگویی و ظاهرسازی ازش نصف پولو بگیر و مطمئنا تعداد زیادی بت زنگ میزنن چون با خودشون میگن چه خوب ازین 40 تومن میخریم میریم تو بازار میفروشیم 55 تومن! تو هم ازین موقعیت سو استفاده کن و از 100 نفر نفری 20 میلیون بگیر و بعدشم فرار کن.
یعدش اون بدبختایی که بت پول دادن آیا باید بگن این آگهی رو سایت دیوار بود و ما پول دادیم چون اگه چیزی رو دیوار باشه دیگه کلاهبرداری نیست! یونیفاندز و ادروز و ورلد واید انرژی دقیقا همین بوده و به دروغ به ما گفتن سود 2 تا 3 برابر بانکهای ایران رو میدیم! اما همشون یا بعد از چن ماه یا نهایتا بعد از 1 سال و خورده ای کلا ناپدید شدن! همش دروغ بود و کلاهبرداری!
دوست عزیز توجه داشته باش که یه شارلاتانی مثه بابک کاظمی که یه بیسواد آواره و تو مالزی هم قبلا دستگیر شده به دلیل تقلبی بودن ویزاش، یه همچین آشغالی و 4 تا نوچش امثال رضا قیاسی و بقیه، اینا دقیقا دنبال افرادی مثل شما میگردن که جلو روی خودت 4 تا وبسایت باز کنن و بگن بفرما ببین اگه کلاهبرداری بود که خارجیا اینجا در بارش چیزی نمینوشتن!!! گول نخور! اگه پول به این کلاهبردارا ندادی تا الان اصلا نده و اگه پولی دادی اصلا کس دیگه ای رو وارد نکن! ولاه بلاه اینا دروغ گفتن به ما و پول ما رفت! میخای باور کن میخای نکن!
به همه ما همین حرفا رو درباره ادروز و یونیفاندز و ورلد واید انرژی زدن! الان 2 سال و نیمه از یونیفاندز هیچ خبری نیست! این همونی بود که اینا میگفتن کلاهبرداری نیست! ورلد واید انرژی الان 8 ماهه به هیچ کس پولی نداده و ادروز بیشتر از 3 ساله کلا محو شده!
اینا کارشون اینه که یه وبسایت طراحی میکنن به دروغ میگن یه شرکت خارجیه بعدش به مردم میگن سود آن چنانی میدن و از مردم پول میگیرن و بعدش سر و ته قضیه رو هم میارن و مثلا میگن سایت آپدیت میخاد و 6 ماه میره رو آپدیت! و تو این فاصله وبسایت بعدیو طراحی میکنن و از کلی آدم دیگه هم پول میگیرن به بهانه پروژه جدید!!
از سال 2015 تا الان یعنی 4 سال هست که این کارو انجام میدن و به ترتیب دزدیهاشون ایناس:
ادروز Adrows- یونیفاندز Unifunds- ورلو واید انرژی World Wide Energy (که حتی اسمشم از یه شرکت آمریکایی تقلب کردن)- e2c و آخرین دزدی و کلاهبرداریشون v2c هست.
دوست عزیز برای انجام کار با متخصص و کارشناس مشورت کن. دوست عزیز اگه مالی ما و یه تیم از کارشناسای ارز دیجیتالی حاضریم به شما با دلیل و با اسناد و مدارک نشون بدیم همه این مواردی که اسم برده شد کلاهبرداری و عوام فریبی هست که چون در ایران مردم زیاد با این موارد آشنایی ندارن این موضوع بازیچه دست یه مشت دزد بی آبرو شده و ازش پول خوبی در میارن و با اون پول خونه و ماشین میخرن (بیشتر کرایه میکنن اما طوری وانمود میکنن انگار صاحبش هستن) و چن تا کلیپ کوتاه از چنتا مهمونی و پارتی و خوشگذرونی تو اینترنت میزارن و به دروغ میگن کمپانی سود ده هست. دوست عزیز هیچ کمپانی وجود نداره! پول از مردم گرفته میشه و تو جیب یه تعداد محدود میره! هیچ کمپانی و شرکتی هم این وسط وجود نداره، اگه اینطور که این دزدا ادعا میکنن که کمپانی این وسط هست به این سوالا جواب بدن:
آدرس کمپانی کجاس؟ مدیر عاملش کیه؟ مجوز کار و فعالیتش کجاس؟ اسناد مالی و حقوقیش کجاس؟ در کدوم کشور ثبت شده؟ با چه شماره ای به ثبت رسیده؟ هیئت مدیرش چه افرادی هستن؟ سرمایه اولیه شرکت چقدره؟ اسناد مالی سالهای گذشتش کجاس؟ و خیلی سوالای مختلف
گول نخورید! پولتون میره مثه این همه آدمایی که الان شاکیهای خصوصی پرونده یونیفاندز و ادروز و ورلد واید انرژی هستن! باور نمیکنی؟ برو باشون صحبت کن بپرس چرا شکایت کردین؟

شاکی
شاکی

کی به شما گفته اگه چیزی در کوین مارکت کپ باشه دیگه حتما خیلی خوبه و کلاهبرداری نیست؟ این حرف بی اساس و اشتباه رو کی در ذهن شما فرو کرده؟
هر کس همچین حرفی بت زده خر فرضت کرده و از نا آگاه بودنت سو استفاده کرده.
به اون کسی که این حرفو زده بگو بیت کانکت هم در کوین مارکت کپ بود که مثال واضح و برجسته این موضوعه و بیت کانکت چن میلیارد دلار دزدی کرد و خیلی از دزدهای بیت کانکت که اتفاقا قبلا یه مشت بدبخت ساده بشون میگفتن لیدر الان تو زندان هستن. برو یه کم تحقیق کن بعد بیا وقت ادمین اینجا رو بگیر

بهزاد صفارى
بهزاد صفارى

سلام به هم ميهنان دوستان مالباختگان عزيز
من هم چندى قبل در معرض اغفال اين ليدرهاى اغفال شده كه به جهت تامين منافع و تسويه حسابهاى خود كه خود نيز سالها قبل جاى الان من بوده اند قرار گرفتم ولى از انجاييكه سيستم اقتصادى كشور بسيار اشفته و ورشكسته است و حال اينكه خودم هم حدود ٢٥ سال است در اقتصاد بيمار كشور به سختى در غالب مجموعه كوچكى كه راه انداخته ام بيزنس ميكنم بارها و بارها متاسفانه در دام كلاهبرداران دوست نما افتاده ام ، اينبار زير بار نرفتم ولى اطرافيانم كه شديدا وسوسه پرزنت ليدرهاى شركت شده بودند از من خواستند تا تحقيقاتى بكنم
خلاصه وار بگويم كه هيچ شركتى تا اين حد موفق به رغم بيان خودشان را در دنيا پيدا نخواهيد كرد كه به اين روشها بخواهد دنبال جذب سرمايه گذار جديد باشد چرا كه با قرار دادن تراز مالى و سود و زيان واقعى خود در سايتها و روزنامه هاى اقتصادى به سرعت نور به روش محاوره اى سيلى از خريداران به بورس ان شركت ورود ميكنند
البته گاها شركتهايى شايد بوده اند كه براى فرار مالياتى در كشور خود به جذب سرمايه هاى اينترنتى خارجى فكر كرده اند كه انها هم از ترس جريمه هاى سنگين جگر تخلف را ندارند
به عقيده من ريشه چنين سرمايه گذاريهايى اساسا فرسوده است و تارگت انها فقط و فقط كلاهبردارى بلند مدت است و طبيعى است كه يكى دوسالى را موجه جلوه دهند

شاکی
شاکی

دوست عزیز اصلا هیچ شرکتی وجود نداره که بخاد تراز مالی یا اسناد مالی داشته باشه!
این حرف بارها نوشته شده ولی باید ظاهرا 100 بار دیگه هم نوشته بشه، این حروم لقمه ها یه سایت طراحی میکنن و با ظاهرسازی و با اعتماد به نفس خیلی بالا به اسم یه شرکت خارجی تو ذهن مردم جاش میکنن، همینو بس

مال باخته
مال باخته

سلام مجدد

از عید به این طرف شرکت تو کانالهای تلگرامیش و همین طور با استفاده از لیدرهاش به سرمایه گزاران گفت که e2c داره تبدیل به کوین میشه و برید تو سایت کیف پول بسازید دوباره و توکن هاتون رو از تایدکس بفرستید تو کیف پول تا تبدیل به کوین بشه. بعدشم مهلت داد که تا 4 آوریل وقت دارید وگرنه میسوزه و یه آدرس دپوزیت واسه پرداختها داد که باید به این حیب بریزید و بعد از دو سه روز یه آدرس دیگه داد و گفت به اون آدرس قبلی نفرستید به این آدرس جدید بفرستید. و البته یه مدت کوتاه هم گفتن که قراره فورکش بیاد به اسم V2C که مدتی هست از این V2C خبری نیست و انگار دیدن خیلی ضایع هستش که اینو علم کنن الان در حالیکه ای تو سی گند زده و داره غرق میشه.

تمام اینها بازی هستش و دارن یجورایی وقت میخرن تا باز سر مردم کلاه بزارن. از تابستان سال گذشته تا امروز 5-6 بار گفتن از این آدرس به فلان آدرس بریزید، این کیف پول جواب نمیده به یک کیف پول دیگه بسازید و صد تا از این بازیها سر ما در آوردن. منکه هیچ ای تو سی ای نگه ندارم الان و به لطف دزدیها و بامبول هایی که شرکت سر ما درآورد من همشو فروختم و تبدیل به اتریوم کردم اونم همش 2.5 اتریم شد یعنی 4000 دلار گذاشتم 3000 تا اس تو سی دادن یهم و اون 3000 تا رو دادم تو روزهای آخر فوت ای تو سی و 2.5 اتریوم گرفتم اون هم بعد از 18 ماه سرمایه گزاری… پولم سوخت..

دیگه از بازی اینها خسته شدم و میخوام برم شکایت کنم از دستشون. کسانی که باور ندارن این ارز و شرکت قلابیه با خودشون فکر کنن اگر این ارز با ارزش و معتبره چرا در عرض 6 ماه چند بار باید به سرمایه گزاراشون بگن که آدرس ولتتون رو عوض کنید؟ چرا تو بقیه صرافیها خرید و فروش نمیشد؟ تازه الان یک هفته است که تایدکس هم ای تو سی رو از لیست ارزهای قابل مبادلش خارج کرده و هیچ اثری از این ارز تو سایت نمیبینید و وقتی از تایدکس علت رو پرسیدیم گفتن که بدلیل اختلاف با تیم ای تو سی این ارز دیگه تو تایدکس نیست. قبلا فقط تو همین تایدکس خرید و فروش میشد حالا از تایدکس هم انداختن بیرون.

دیگه چطوره بگیم این شرکت و ای تو سی کلاهبرداریه. اونایی که هنوز باور ندارن و میان زیر کامنتهای ما امتیاز منفی میدن با شما هشتم شما احتمالا همون لیدرهایی هستید که از ترس شکایت و دستگیر شدن دارید دست و پا میزنید این روزها.

شاکی
شاکی

سلام دوست عزیز
ممنون که دوباره مطلب گذاشتی، من یه جواب در بالا در تایید کامل حرف شما گذاشتم. الان هم به نظرم رسید چنتا مورد دیگه رو بگم. بدون کوچکترین تردید e2c و ورلد واید انرژی یه کلاهبرداری و یه دروغ کثیف بود. الان شما 4000 دلار دادی و بعد از بیش از یک سال 2.5 ETH بتون رسیده که حدودا یعنی 425 دلار (قیمت هر اتریم 170 دلاره الان). به عبارتی این بلا رو سر همه در آوردن یعنی هزاران دلار پول از ما گرفتن و موقع پس دادن به این شکل با هزار جور بازی و وقت خریدن یه مقدارشو پس میدن. استراتژی اصلی این کلاهبردارا در وقت خریدن هست. هر چقد دیرتر افراد به کلاهبردار بودن اینا پی ببرن خب به نفع اینهاس چون در همون زمان تعداد افراد بیشتریو گول میزنن و با همون دروغهای نخ نما از اونا هم پول میگیرن.
الان دارن روی V2C تبلیغ میکنن و کلاهبرداری جدید (پروژه جدید) اسمش V2C هست که همونطور که ایون نوشته بش میگن یه فورک از e2c.
اگه با افراد با تجربه در زمینه ترید trade یا همون معاملات ارز مجازی حرف بزنین و مشورت بگیرین و یا اگه با کارشناس با تجربه IT و موارد مشابه در مورد e2c یا v2c مشورت کنین فقط و فقط یه جواب میگیرین، اینکه احمقانه و مسخرس و خنده داره!! هیچ پشتوانه ای نداره، هیچ کسی ازش استفاده نمیکنه و ….
در کجای دنیا از e2c یا v2c استفاده میشه؟ بگین ما هم بدونیم. در کجای دنیا به شکل ارز دیجیتال بش نگاه میشه؟ بگین ما هم بدونیم. هر ارز دیجیتالی حتی در همون مراحل اولیه هم باید قابل استفاده باشه. اما e2c و v2c در کجا قابل استفادس؟ چنتا وبسایت انرژی یا کلا چنتا وبسایت معتبر در دنیا وجود داره که e2c یا v2c رو به عنوان یه ارز دیجیتال قبول کنه؟ و یا به عنوان پول (رمز ارز) از شما بپذیره؟ تنها استفاده e2c در ایران یک چیزه اینکه این کلاهبردارا دیگه هیچ پولی نداشتن به کسی بدن (شاید هم داشتن و نخواستن بدن) و در عوض e2c به مردم دادن.
درست مثه این میمونه که شما بری یه جا کار کنی و آخر ماه که قراره به شما حقوق بدن به جاش یه تیکه آهن پاره بدن و بگن بفرما اینو خود شرکت تولید میکنه! آیا این آهن پاره واسه شما پول یا دلار میشه؟؟؟؟ و بعدش که اعتراض کنی و بعد از چن ماه بگن برو تو سایت tidex.com بفروش و بعد که اونجا رفتی ببینی به یک سوم قیمت هم ازت نمیخرن!
این مساله خیلی ساده و خیلی مشخصه و به قول خودمون تابلو کلاهبرداریه!
در ضمن در جریان باشین دقیقا همین روش کلاهبرداری در ادروز و یونیفاندز بین سالهای 2015 تا 2017 انجام شده.

محم
محم

دوست عزیز مگه نمیگی 2.5 اتریوم خریدی الان چنده میدانستی بیت کوین هیچ چیزش معلوم نیست برخی‌ها سرمایهگذاری کردن از کشور چین دستگاه ساخت بیت کوین وارد کردن و دارند سود می‌برند اخبار شم هرروز در روزنامه ها ورادبو وفضای مجازی پخش میشه و این نوع سرمایه گذاری نوین است تا بخ اهد گندش درآید ما به اصل و سودان رسیدیم، پس نگران نباشید 2.5 اتریوم الان معادل4571329 تومان است اگر الان میفروخت سود هم کرده بودید

یاسمن
یاسمن

بحث اعلام این شرکت به عنوان کلاهبردار توسط رسانه ها و دولت ایران، تنها یک دلیل داره! خروج ارز از کشور! حالا مهم نیست شما این پول رو در ارزهای دیجیتال سرمایه گذاری کنی، در ساخت و مشارکت یک هتل در گرجستان، در خرید پاسپورت اسپانیا، در خرید سهام یک شرکت کانادایی و یا هزاران راه های دیگه که در خارج از ایران اتفاق میوفته! از نظر وزارت اطلاعات و دولت ایران، تمامی این شرکت ها، مشاوران، وکلا و وب سایت ها جعلی هستن و هدفشون کلاهبرداریه! متاسفانه بدلیل سابقه بد شرکت های هرمی در ایران، دیدگاه همه ایرانی ها به سرمایه گذاری در خارج از کشور و انجام بازاریابی برای جذب اعضای بیشتر بد شده! کسی که قدم در سرمایه گذاری میذاره (چه داخل چه خارج) نباید به اخبار و اطلاعیه های رسانه ها بسنده کنه! به نظرم لازمه کمی سطح آگاهی امون رو بالا ببریم! کمی فنی تر و علمی تر با این قضایا برخورد کنیم. بررسی های لازمه رو انجام بدیم، اگه عقلمون پذیرفت که بسم الله! اگه نپذیرفت دلیلی نداره به عقل دیگران اهانت کنیم و فکر کنیم اونا نمی فهمن و ما میفهمیم! اما اگر بصورت منطقی مجاب شدین که این سرمایه گذاری درسته، تمام تلاشتون رو بکنین تا بیشترین سود نصیبتون بشه. رمز سود بیشتر در “تکثیر” هست، نه در “توقف”!

بهزاد
بهزاد

تو رو خدا یه خرده فکر کن

ببین بحث خروج ارز از کشور یه بحث دیگه س
کلاهبرداری یه بحث دیگه

اگه این طرح کلاهبرداری نباشه ارز به کشور تازه وارد میشه چون شما دلار دریافت میکنی از خارج
اما کلاهبرداریه

چرا؟

چون از شما پول واقعی گرفتن بهتون توکن‌های بی ارزش دادن الآن اون توکنا اندازه پهن هم ارزش نداره

1 دلار بوده شده چقدر؟

با شبکه اتریوم هر چقدر دلت بخواد میتونی کوین بزنی هزینه ای هم نداره

خودت اگه زبانت خوبه سرچ کن how to create tokens with Ethereum

میدونی کاری که شرکت با قربانیاش کرده مثل چیه؟

مثل اینه که پول بدی و به جاش آشغال بخری (اما شرکت گفته این آشغال‌ها برای سلامتی مفیده)

شاکی
شاکی

شما اگه توانایی و دانش فنی داری از خودت و از تیم کلاهبردارت دعوت میکنیم به مناظره!
تمام پروژه ها دروغ و کلاهبرداریه و هیچ شرکت خارجی وجود نداره و این وسط پولا بیشترش تو جیب یه عده خاص میره و مبالغی هم به عنوان پورسانت به کلاهبردارای تازه به دوران رسیده که بشون لیدر میگن، داده میشه.
شما عزیزم تازه با این کلاهبردارا آشنا شدی و از گذشته اینا چیزی نمیدونی. بت توصیه میکنم وقتی کسانی رو نمیشناسی ازشون دفاع و حمایت نکنی چون در جرم و کلاهبرداریشون شریک میشی و آه و ناله همه اون کسانیکه با امید و به دلیل گرفتن سود پول تو اینجور پروژه ها گذاشتن، دامنتو میگیره و به خاک سیاه میشونه تو رو. با پول مردم ماشین و خونه خریدن و سفر خارجی رفتن و عکس و سلفی گرفتن و سر دیگران رو شیره مالیدن هنر نیست. یه سال میکنی دو سال میکنی و فک میکنی خوبه اما یهو چنان گرفتاری و مشکلاتی تو زندگیت پیش میاد که روزی 100 بار میگی غلط کردم و دلت میخاد تک تک اون آدمایی که جلوشون ظاهرسازی کردی و دروغ گفتی و پول ازشون به اسم سود چند برابر یا ارز مجازی گرفتیو پیدا کنو و حلالیت بطلبی اما…
دختر خانم عزیز از اون چیزی که کامل در جریانش نیستی حمایت نکن و حرف یب اساس نزن بعدا تو زندگیت دامنتو میگیره

وحید زنجانی
وحید زنجانی

کاملا موافق حرف شما هستم

مهدی
مهدی

سلام دوستان من خودم تو این مثلا شرکت سرمایه گذاری کردم و 19 میلیون گذاشتم و تا الان که دقیقا یک ساله 6 میلیون برداشت کردم ولی با اومدن e2cو قیمت پایینش دیگه چیزی برداشت نکردم تا حالا کسی رو اضافه نکردم ولی شکر خدا تا الان که فرار نکردن ولی مطمئنآ آخرش خیلی بد تموم میشه اگه نتونیم پولمونو برداشت بکنیم، من زیاد مطالعه کردم و 90 درصد این شرکت رو غیر معتبر میدونم ولی اینم معلومه اگه تا 2 سال سرجاش باشه میشه پول خوبی از اینجا دراورد فقط خدا کنه تا یکی دو سال اتفاق خاصی نیفته و

شاکی
شاکی

شما ظاهرا از پروژه های قبلی هیچی نمیدونی. ادروز رو سرو تهشو هم آوردن. یونیفاندز کارش به دادگاه کشید. ورلد واید انرژی هم یهویی تموم شد. شما یا خودتو به خواب زدی یا اینکه در جریان نیستی. اینکه بتونی پولتو برداشت کنی خیلی بعیده اگه تا الان شکایت نکردی برو شکایت کن. اگه با زیرکی اومدی این مطلبو نوشتی که بقیه بگن پس هنوزم میشه اعتماد کرد بهتره بدنی همه چی تموم شد. از اول تا آخرش دروغ بود. زیاد به پولت فک نکن! اگه در یه سال گذشته چیزی نگرفتی میشه بگی به چه دلیلی باید بعد از یه سال بت پول بدن؟ میدونی الان یونیفاندز 3 ساله تموم شده و حتی 1 نفر هم نتونست سهامشو بفروشه! میدونی یا خودتو به خواب گرفتی؟؟ اینم بدون نوشتی اگه اتفاق خاصی نیفته پولتو بگیری بدو ن اتفاق خاص افتاده و همین شاکیها امکان نداره اجازه بدن تو یا امثال تو بتونین یک ریال دیگه برداشت کنین!! ما با شما دشمنی نداریم اما چرا شما پول بگیری و بقیه نگیرن؟؟ بدون که امکان نداره این پروژه به نتیجه برسه.

ahmrs
ahmrs

علت مخالفت تنها خروج ارز از کشور هست.صبر زیاد و اعتماد پشتوانه این کار هست

ارام .رام
ارام .رام

وقتی شرکت پول یکی رومیگیره به یکی دیگه میده بعنوان سود یعنی چی ؟ کلاهبرداری نیست؟ شما پولت رو واسه خوشگذرونی یه عده میدی وبه ریشت میخندن.

بدیه ادم بدبخت بدشانس ساده
بدیه ادم بدبخت بدشانس ساده

سلام دوستان عزیز خسته نباشید.این حرفایی که من میزنم به کلمات قران همش راسته.من یه جوان بیکارم که حدودا پنج ماه پیش یه ماشین داشتم فروختمش و با مشورت یکی از دوستانم که خودش عضو این شرکت هست و سرمایه زیادی گذاشته دو لات یعنی دوهزار دلار خریدم که هردولات تقریبا 25 میلیون میشد.قرارداد ما 24 ماهه هست و هرماه دویست دلار به حسابم واریز میشه که با نرخ دلار روز میتونم سرهرماه بفروشمش.تو این پنج ماه تمام امیدم به بالا رفتن دلار و این سرمایه گذاری بود که شاید تو این بازار خراب و بیکاری و بدهکاری وگرونی حداقل یه سودی گیرم بیاد.حالا. دیروز بعد از پنج ماه رفتم سراغ همین دوستم که منو عضو کرد که ببینم میتونم این هزاردلارو نقد کنم یانه.اونم گفت شرکت دلارو تبدیل کردن به این ای تو سی که الان قیمتش فکرکنم 135 سنته.یعنی هزاردلاری که من تو این پنج ماه به حسابم ریخته میشه تقریبا دو میلیون و خرده ای.بخداوندی خدا انگار یه سطل اب سرد ریختن رو سرم.یعنی نزدیک بود سکته کنم.از دیروز تا الان همش دارم افسوس میخورم که چرا به حرف بزرگترم گوش نکردم و وارد اینکار شدم.بخدا اگه پولمو داده بودم به هرچیزی غیر از این,الان حداقل دوبرابر سود کرده بود.حالا هم نمیدونم چکار کنم و دردمو به کی بگن.از اونور بانک بهم فشار اورده که باید واممو تسویه کنم.از اینور بیکارم و هیچ سرمایه ای ندارم.دوستم هم میگه باید صبر کنی تا ببینم چی میشهولی من هیچ امیدی به اینده ندارم و چشمم اب نمیخوره که دیگه پولم برگرده.دعا میکنم که اگه کلاهبرداریه به حق دوازده امام خیر از زندگیشون نبینن. دنیا اینقد خراب شده که دیگه به وجود خدا هم شک داریم.موفق باشید

شاکی
شاکی

دوست عزیز از اولین پروژه تا الان همش دونه به دونه کلاهبرداریه. این e2c و بعدش هم v2c جدیدترین کلاهبرداریشونه. پروژه ها به ترتیب:
ادروز-یونیفاندز-ورلدواید انرژی (همین که شما لات خریدی ازش)-e2c-v2c- و بعدش mining یا به اصطلاح استخراج
اسامی این کسانیکه از چند سال قبل تا الان سر مردم بیچاره رو کلاه گذاشتن تو این پروژه ها ایناس:
سورنا یوشیزاده (تو زندان اوین بود چند ماه شایدم رشوه داده الان اومده بیرون)-بابک کاظمی-جعفر جعفری-رضا قیاسی-مهراد محسن زاده- نفیسه یگانه (معروف به نفس)-مرتضی متین-شروین وفا دوست- نائله زرین دست-الناز جوانشیر-
اینا فراری هستن. یه تعداد تو مالزی هستن و بقیه تو ترکیه و قبرس و اطراف ایران
اگر اینا رو دیدین حتما حتما هر جا که بود جلوشونو بگیرید و بلافاصله به 113 زنگ بزنید. به 113 (وزارت اطلاعات). همشون پرونده دارن
من دقیقا حس و حالتو میفهمم چیه. پولت صرف عیاشی و خوشگذرونی اینا شده. یه مشت فراری

نوری
نوری

????خوب هیچی نگو سنگینتره.اقا قبول همه اینا کلاهبردارن و دزد.ولی اینا رو مثلا تو مالزی دیدیم زنگ بزنیم به ۱۱۳؟؟؟????
یا زنگ بزنیم ۱۱۰

ایمان موسوی
ایمان موسوی

این شرکت پیریم که کلاهبرداریه و اساس خوبی نداره اما استراتزی خوبی در پیش گرفته مگه فکر میکنین بقیهی ارزهای دیجیتالی چین و چه پشتوانه ای دارن؟ کلا ارز دیجیتال یه چیزیه برای داد و ستد و سود یا ضرر دادن و به مرور زمان تبدیل به واحدی معتبر میشه مثل بیت کوین و اتریوم
یکیم که e2c رو هر وقن بخواین میتونین تبدیل به اتریوم کنین و راحت به دلار تبدیل کنین حالا کجای این کلاهبرداریه؟
این شرکت خیلی هوشمندانه حتی از راه معتبریم نباشه داره به کاربراش سود میده منتهی ایران و وزارت اطلاعات چون نمیخواد ارز از کشور خارج شه داره اینجوره تخریبش میکنه

شاکی
شاکی

شما ظاهرا هیچی نمیدونی و کاملا حرفات نشون میده فقط اومدی یه حرفی به نفع این کلاهبردارا زده باشی!!! میشه بفرمایین این سودی که داری ازش حرف میزنی رو چرا نمیدن؟ هوشمندانه داره سود میده یا با نهایت دروغگویی و پررویی کلا زیر همه چی زده؟؟؟ آخه چرا وقتی درباره یه موضوعی هیچی نمیدونی اظهارنظر میکنی؟ این نشون میده باشون شریکی. سود میده؟؟ هر هر هر خندیدیم! کی گفته سود میده؟؟ تمام این شکایتهایی که انجام شده و این همه جلسات و این همه موارد دقیقا به دلیل این انجام شده که هیچ سودی نداده و نمیده! خیلی کار زشت و کثیفیه که وقتی چیزی ندونی بیای اظهارنظر کنی!! اینو بت تا حالا نگفته کسی؟ اگه سود داده بود این همه آدم مرض داشتن رفتن شکایت کردن؟ واقعا یه فکر اساسی به حال خودت بکن که اینقدر ساده هستی و دقیقا حرفایی رو داری میزنی که بت گفتن بزنی!!
شماها سر و ته حرفتون همش همینه یعنی حتی جملات جدید هم دیگه بتون یاد نمیدن. از بس که تکراری حرف میزنین و از بس که چیزی نمیدونین آدم خندش میگیره. شما بگو ببینیم اگه سود میده به کی داره میده؟؟؟ به همونای که از مالزی بیرونشون کردن و الان ترکیه قایم شدن؟؟ یا به اونای که تو قبرس قایم شدن؟؟ به این میگی سود؟؟ از کی تا حالا به دزدی و دروغ میگن سود؟ از یه عده آدم با قول و وعده و با دروغ پول بگیری و با اون پول واسه خودت ماشین یا چیزایی که شما باش پز میدین بگیری به این میگی سود؟ با پررویی و با نهایت وقاحت پول ما رو گرفتین و دارین باش خوش میگذرونین لابد منظورت از سود همینه دیگه! این دزدیه و کلاهبرداریه

نوری
نوری

شما که ماشالا رفتی تاریخچه این همه افراد و شرکتها رو در اوردی.بعد خودت تو یک پیام اومدی توضیح دادی که چطوری e2c میدن و به چه قیمتی توی تایدکس میشه تبدیلش کرد.بعد اومدی میگی چرا سود نمیدن؟؟؟خوب همین مراحلی که اومدی طومار کردی رو عملی کن کمتر از یک ساعت پولت تو حسابته.الان این وسط مشکل از کیه؟؟؟من که میگم سود بردم چون یکسال میشه وارد شدم دلار ۴۰۰۰ تومنی اکانت زدم ماهانه هم به دلار روز میگیرفتم.همه پرداختی ها هم‌از طریق بیت کوین و اتریوم انجام میشد تا مهر امسال.مهر امسال e2c رو دادن به جای اتریوم و بیت کوین.و انجام این مراحل زمانبر بود که باعث شد بعضی افراد مثل شما شاکی بشن.و کار به اخبار و … بکشه.من خودم از مهر ماه یک هزار تومنی دریافتی نداشتم.چون الان قیمتش کمتر از نیم دلاره.و منتظرم که بالای یک دلار برسه.وگرنه همین الان برای همه قابل تبدیل به اتریوم و بعدش ریال هست.
من فقط یک سوال دارم. اگه واقعا کلاهبردایه چرا داره ادامه میده؟اگه کلاهبرداری باشه کاری نداره سایت دیگه بالا نمیاد کسی هم از بالادستیها جواب نمیده ولی هنوز همه چی سر جاشه و همه هستن
ولی بعید میدونم شما سرمایه گذاری کردی باشی و فقط یک ادمی هستی که به قصد تخریب اومدی.به هر حال موفق باشی

زیان دیده
زیان دیده

من هم از عضو کمپانی هستم به نظرم کلاهبرداریه چندماهی اهست که هیچ سودی پرداحت نکردن و هروز هم پلت فرمشون تتیغییر میکنه و سایت تی دکس هم معلوم نیست مال کیه و قیمتها رو کی مشخص میکنه سکه خریده بودم الان پولم 4 برابر شده بود

لیلی
لیلی

سلام کاملا با شما موافقم،منم با لاتی 4000 شروع کردم و تقریبا میشه گفت 1سال و نیم سود خوبی دریافت کردم بخصوص اونموقع که دلار یه دفعه گرون شد و در کل اصل و سود پولمو دریافت کردم الانم که شرکت e2c میده و هیچ مشکلی هم برا تبدیل نداریم فقط قیمتش پایینه که اونم منتظریم قیمتش بکشه بالا،بهتره همیشه حق بگیم چطور اونموقع که خوب سود میبردیم حرفی نمیزدیم!!!همین الانم میتونن خیلی راحت سایت ببندن و سود ندن والا اگه کاری از دستمون بربیاد که بخواییم انجام بدیم.

ارام .رام
ارام .رام

وواقعابه حال شما بایدگریه کرد

بازخورد
feedback
بازخورد شما درباره ارزدیجیتال

این بازخورد برای صفحه هشدار درباره پروژه و توکن E2C/ یک طرح کلاهبرداری حرفه‌ای ارسال خواهد شد.

گزارش خطا
  • گزارش خطا
  • انتقادات و پیشنهادات
  • نیاز به راهنمایی

ارزهای دیجیتاللیست کامل
اخبار و مقالاتاخبار و مقالات بیشتر
صرافی ارزهای دیجیتالصرافی های بیشتر
دستگاه ماینر ارزهای دیجیتالدستگاه های بیشتر
موردی یافت نشد.