atlasarzdigital

هشدار درباره پروژه و توکن E2C/ یک طرح کلاهبرداری حرفه‌ای

هشدار درباره پروژه و توکن E2C/ یک طرح کلاهبرداری حرفه‌ای

از چند ماه پیش یک پروژه کلاهبرداری حرفه‌ای به نام Electronic Energy Coin یا به اختصار E2C در بین کاربران ایرانی شایع شده است. در ابتدای امر به دلیل کوچک بودن جامعه مخاطبان و جلوگیری از مطرح شدن بی‌جهت نام این پروژه اقدام به انتشار پست مجزا نکردیم اما هم‌اکنون که این کلاهبرداری کاربران زیادی را به سمت خود جذب کرده است، تصمیم به بررسی آن گرفتیم.

البته چندی پیش سایت ارز دیجیتال راهکارهای جامعی در خصوص حفظ امنیت کاربران در فضای ارزهای دیجیتال ارائه داد که در بخشی از آن به مخاطرات سرمایه‌گذاری پرداخته شد. طرح‌های پانزی و سیستم‌های هرمی از مواردی بودند که در این بخش مورد بررسی قرار گرفتند. یکی از نمونه‌هایی که بررسی شد، توکن E2C بود.

پروژه E2C چیست؟

دست‌اندرکاران این پروژه مدعی‌اند که هدف آن فعالیت در زمینه انرژی‌های سبز و خرید و فروش آن‌ با توکن E2C است. جدا از ادعای افراد پشت پرده پروژه، امکان تحقق این ایده با ظاهری جذاب و واقعیتی دست‌نیافتنی، جای سوال دارد.

جالب توجه است که چندی پیش خبر دستگیری عده‌ای از اعضای اصلی و لیدرهای یکی از شرکت‌های هرمی تحت عنوان ورلد واید انرژی (WorldWideEnergy) که با ادعای مشابه در داخل کشور فعالیت می‌کردند، توسط وزارت اطلاعات اعلام شد. این اتفاق به این فرضیه صحت می‌بخشد که ایده و هدف اعضای اصلی این شرکت هرمی به بستر ارزهای دیجیتال منتقل شده و این گروه قصد انجام کلاهبرداری دیگر با ابزار جدیدی را دارد.

هشدار درباره پروژه و توکن E2C/ یک طرح کلاهبرداری حرفه‌ای


در ابتدای ورود به سایت با تیزر معرفی پروژه روبرو می‌شویم که بیشتر به جای نمایش چشم‌انداز پروژه به ساخت کیف پول مای‌اتر‌ولت (MyEtherWallet) و نکات امنیتی آن پرداخته است. شاید استفاده از قالبی جذاب، وایت‌پیپر یا نقشه راه باعث شود کاربران فکر کنند این پروژه یکی از ICOهای آینده‌دار است، اما باید دقت داشت که بسیاری از پروژه‌های ICO با مقاصد کلاهبرداری، ساختاریافته‌تر از این توکن بوده‌اند که در انتها مالباختگان را با تجربه‌ای تلخ جا گذاشته‌اند.

هشدار درباره پروژه و توکن E2C/ یک طرح کلاهبرداری حرفه‌ای

نحوه کار این طرح به این صورت است که پس از ثبت‌نام با انتقال بیت کوین یا اتریوم می‌توانید توکن E2C دریافت کنید. برای دریافت این توکن نیز در ابتدای ورود به حساب کاربری باید کیف پول مای‌اترولت ساخته باشید.نکته جالب توجه دیگر نبود بخش ثبت نام یا همان Register در سایت است و شما تنها از راه معرفی توسط افرادی که لینک بازاریابی (referral) دارند، می‌توانید وارد بازی از پیش باخته شوید.

در واقع علت اصلی مشهور شدن این پروژه طرح بازاریابی آن است که به کاربران وعده دریافت توکن بیشتر در صورت معرفی اعضای جدید را می‌دهد.

اگر با یک نگاه کلی بخواهیم این پروژه را بررسی کنیم، در ابتدا با ویدیویی نحوه ساخت کیف پول برای دریافت توکن بی‌ارزش E2C را به شما آموزش می‌دهد. سپس از شما می‌خواهد با انتقال بیت کوین و اتریوم به حساب خود، توکن E2C دریافت کنید. در واقع با این کار سایت E2C، بیت کوین و اتریوم‌های ارزشمند کاربران را در ازای توکن‌های بی‌ارزش خود دریافت می‌کند.

ساخت توکن ERC-20 در بستر اتریوم و استفاده از آن برای راه‌اندازی یک ICO کار سختی نیست و هرکسی از عهده آن برمی‌آید. از این رو برخی موارد لازم برای کاهش ریسک در حوزه ICOها، گزارش‌ مرتب از روند پیشرفت پروژه، معرفی اعضای تیم، ایجاد شفاف‌سازی و صادق بودن با کاربران و سرمایه‌گذارانش است. شرکت هرمی ورلد واید انرژی هیچ یک از این ویژگی‌ها را در اختیار نداشت و بافرض انتقال اعضای اصلی آن به پروژه توکن E2C، برخی از ایرادات مشهود خود را برطرف کرده است.

بیشتر اعضای تیم معرفی شده در این پروژه خود را از کشورهای آلمان و اوکراین معرفی کرده‌اند. موسس E2C نیز طبق حساب لینکدین، خود را آلمانی معرفی کرده است. هیچ سابقه کاری یا تحصیلی مشخصی از او در دسترس نیست. همین نیز مهر تاییدی بر کلاهبرداری بودن پروژه است.

هشدار درباره پروژه و توکن E2C/ یک طرح کلاهبرداری حرفه‌ای

از طرفی دیگر هیچ آدرس یا اطلاعات تماسی در سایت این پروژه ثبت نشده است و راه اتباطی به جز حساب کاربری لینکدین این افراد وجود ندارد. شواهد حاکی از این است که هدف این پروژه کاربران ایرانی هستند.

نبود فعالیت در کانال یوتیوب و بسته شدن حساب این پروژه در مدیوم (medium) نیز دلایل دیگری است که عدم شفافیت کافی توکن E2C را با اهداف کلاهبرداری نشان می‌دهد.

قیمت توکن

این توکن‌ در هیچ کدام از صرافی‌های مطرح دنیا خرید و فروش نمی‌شود و تنها یک صرافی غیرمعتبر برای این توکن معرفی شده است.

طبق بررسی‌ها توکن E2C تنها در صرافی Tidex معامله می‌شود. اطلاعات قیمتی این توکن در صرافی Tidex نیز نشان می‌دهد که این توکن در ماه نوامبر یک پامپ شدید و افزایش قیمتی ساختگی را تجربه کرده بطوریکه قیمت آن تا 10 دلار هم افزایش یافته است.

واضح است که با در دست داشتن بخش عرضه و حتی ایجاد تقاضای مصنوعی از سوی بات‌های معامله‌گر E2C می‌توان عده‌ای را فریب داد تا در این پروژه شرکت کنند و آن‌ها را به سوی مبادله و بدتر از آن خرید و نگه‌داری توکنی که هیچ ارزشی ندارد، سوق داد.

هشدار درباره پروژه و توکن E2C/ یک طرح کلاهبرداری حرفه‌ای

مثال بارز این نمونه پروژه کلاهبرداری بزرگ بیت کانکت بود که ارزش هر واحد آن تا 430 دلار افزایش یافت و نهایتاً با فروپاشی شرکت هرمی شکل یافته پشت پرده این کوین، ارزش هر کوین به زیر 1 دلار کاهش یافت و درنهایت نابود شد. این پروژه کلاهبرداری به اندازه‌ای گسترش یافت که حجم بازار آن به بیش از 2 میلیارد دلار نیز رسید.

هشدار درباره پروژه و توکن E2C/ یک طرح کلاهبرداری حرفه‌ای

نتیجه‌گیری

پروژه e2c نمونه بارز ارز دیجیتال تقلبی است. طی این نوع فریب، کلاهبرداران با لیست کردن یک توکن بدون هدف در یک صرافی نامعتبر و قراردادن قیمت‌های جعلی برای آن، با تبلیغات گسترده اقدام به فروش توکن‌های بی ارزش به سرمایه‌گذاران می‌کنند. با این روش میلیون‌ها توکن بی ارزش با قیمت‌های بالا به فروش می‌رسند. تأکید می‌کنیم که این توکن هیچ گونه ارزشی ندارد و تنها در یک صرافی نامعتبر با قیمت‌ و پامپ جعلی به افراد بی اطلاع فروخته می‌شود.

جهت آگاه‌مندی از ساختار کلی پروژه‌های کلاهبرداری و آشنایی با ملزومات امنیت در حوزه ارزهای دیجیتال به بخش «راهکارهای جامع حفظ حریم خصوصی، مخاطرات سرمایه‌گذاری و پیشگیری از کلاهبرداری در دنیای ارزهای دیجیتال» مراجعه کنید.

158
دیدگاه کاربران

avatar
52 رشته دیدگاه‌ها
106 پاسخ‌های
4 دنبال‌کنندگان
 
دیدگاه با بیشترین واکنش‌
داغ‌ترین رشته دیدگاه
89 نویسندگان دیدگاه‌ها
مالباخته٣محمدپریسا کاظمیشاکینیکی نویسندگان اخیر دیدگاه‌ها
مال باخته
مال باخته

سلام به دوستانی که هنوز در مورد این پروژه شک دارن

من یکی از سرمایه گزاران ورلد واید انرژی هستم که به خاطر اعتماد زیاد به یکی از دوستانم 4000 دلار از قرار هر دلار 4000 تومن تو این پروژه سرمایه گزاری کردم مرداد 96 و پولم رفت. شرکت اول قرار بود که منفعت پولهامون رو بصورت دلار بده و میگفت در عرض 2 سال پول شما دو برابر میشه و سود و اصل پول رو بصورت ماهیانه میریزیم به حسابتون و اینکه تا سود ماهیانه به 1000 دلار نرسه نمیتونید برداشت کنید وقتی سود پول من به 1000 دلار رسید بعد از 3 ماه به لیدر بالاسریم گفتم من پول نیاز دارم اونم گفت یا صبر کن پولت بیشتر بشه یا دلار رو ازت 1000 تومن ارزون تر از بازار برمیداره شرکت که با این ترفند وادار میکردن ما رو که پولامون تو حساب بمونه. قضیه موند تا خرداد سال قبل که دیگه همه کم کم صداشون در اومد شرکت گفت بیایید در ازاش اتریونم و بیت کوین برداشت کنید و ما تا اومدیم بیتکوین و اتریوم تبدیل کنیم سود پول تو حسابامون رو دیدیم که قفل شده اون قسمت و هیچ کاری نمیتونیم بکنیم و دقیقا زمانی بود که دلار به 18 هزار تومن رسیده بود. وقتی که به لیدرهای بالاسریمون اعتراض کردیم که ما پولمون رو میخواییم برداشت کنیم لیدرا اومدن گفتن شرکت ارز دیجیتالی خودشو زده که باید همه تون پولاتون رو تبدیل به این ارز کنید اول باید کیف پول اتریوم بسازید و هزاران بازی درآوردن و وقتی که سرمایه من شده بود 6500 دلار دادیم به شرکت که ای تو سی بده و بعد از سه ماه خورد خورد ای تو سی ریختن به جسابمون و هر ای تو سی رو با ما یک دلار واریز میکردن و حساب میکردن در حالیکه ای تو سی تو تایدکس 40 سنت خرید و فروش میشد. خلاصه همین 5500 دلار که باید به من 5500 ای تو سی میدادن رو هم ندادن و خورد خورد که ریختن شد با احتساب ماههای اخیرش که باید میشد 5500 دلار 3000 تا ای تو سی ریختن به حساب و 2500 تاشو شرکت خورد و نریخت و هر چقدر ای میل زدم که آقا بقیه پول من کو جواب ندادن. تا دو ماه قبل که من هم به امید اینکه ای تو سی میره بالا نگه داشتم اون 3000 تا رو و نفروختم در واقع چاره ای نداشتم چون هر وقت میخواستم بفروشم لیدر بالاسری میگفت نفروشید گرون میشه. و از آذر ماه هم دوباره گیر داده بودن که بیایید و حداقل سرمایه گزاری 1000 دلار ای توی سی بخرید تا شرکت 4 برابرشو بهتون بده ولی 18 ماه بعد میتونید برداشت کنید و قفل میشه و من این بار دیگه گول دوستم رو نخوردم و هزار بار زنگ زد و پیام داد و من زیر بارش نرفتم. اولا پولی نداشتم ثانیا اگر هم داشتم دیگه دست اینا رو شده بود برای من. دوستم دید من پول ندارم گفت همه ای تو سی هاتو بفروش و تبدیل به اتریوم کن و به جای دلار اتریوم بده به شرکت و باهاش ای تو سی بخر تا 18 ماه بعد میشی میلیونر و کلی از این داستانها خوند ولی من این دفعه به شدن مقاومت کردم و زیر بار حرفش نرفتم. خلاصه موند تا همین یک ماه قبل دیدیم داره ارزش ای تو سی میاد پایین تا رسید به 0.00083 اتریوم و حدس زدم که ای تو سی داره میره پیش Bitconnect و همش کلاهبرداریه و سریع فروختم و جمعا 2.5 اتریوم بدست آوردم. من اگر همون 4000 دلار رو نمیدادم به شرکت سال قبل الان 60 میلیوم پول داشتم. ما باختیم دوستان شما از تجربه ما درس بگیرید و پولی که با زحمت بدست آوردید رو تو جیب یه عده شیاد و کلاهبردار نریزید.

شاکی
شاکی

مطلبی که ایشون نوشته کاملا مورد تایید من هست و این بلا رو سر همه افرادی که در ورلد واید انرژی پول گذاشتن آوردن. مو به مو میدونم چی میگی و چه حسی داری. چون دقیقا همین بلا رو سر ما آوردن و پول ما رفت که خیلی بیشتر از مبلغ شما هم بود. اینا از 2015 یا 2014 همین کار کلاهبرداریو از امارت شروع کردن با Adrows بعد مجبور به فرار به مالزی شدن چون پولای ادروز بالا کشیده شد و در ظاهر یه دعوای الکی بین خودشون را انداختن درست مثه یونیفاندز. چون یونیفاندز هم کل پولاشو بالا کشیدن و الان 2 سال هست که حتی اسم یونیفاندز رو هم نمیارن و به دروغ میگن بین خودشون دعوا شده و سر مردم شیره مالیدن. بعد نوبت ورلد واید انرژی رسید و باز به دروغ گفتن شرکت خارجی معتبر تو انرژی هست و هر مبلغی بزارین تا حدود 3 برابر و بیشترشو بتون ظرف 2 سال و با پرداخت ماهیانه پس میدیم و هر چی مبلغ سرمایه گذاری اولیه بیشتر باشه پول بیشتری پس میدیم!!!! از چندین ماه قبل و همونطور که ایشون نوشته از همون زمانی که دلار یهو قیمتش بالا رفت همه چی متوقف شد و اونجا بود که ما فهمیدیم این کلاهبردارا کارشون همینه و دلار از مردم میگیرن و با پول افراد جدید در واقع سود و منفعت و پول افراد قدیمی رو میدن یعنی به زبون ساده یه طرح هرمی که فقط در ظاهر بش شاخ و برگ دادن اسم شرکت خارجی روش گذاشتن و یه وبسایت طراحی کردن. دقیقا همونطور که ایشون هم نوشتن از روز اول و برای گرفتن دلار از ما و زمانیکه دلار زیر 4000 تومن بود با ما دلار 4000 تومن حساب کردن و زمانیکه دلار گرون شد دیگه از عهده پرداخت پول به شکل دلار بر نیومدن و یه ارز مجازی مسخره به اسم e2c رو یهو اختراع کردن و در واقع از خودشون در آوردن و به جای اینکه به سرمایه گذارها دلار پس بدن، بعد از گذشت چندین ماه و درست همونطور که ایشون گفت به شکل ذره ذره و با نرخ هر e2c برابر 1 دلار به مردم e2c دادن. تنها یک اکسچنج برای فروش e2c در کل اینترنت وجود داشت و tidex.com بود که خود همین مطلب نشون میده e2c یه چیز من در آوردیه و در همون tidex.com قیمت e2c حدودا از نیم دلار به پایین بود و هر روز کمتر و کمتر شد تا به حدود 15 سنت یعنی 0.15 دلار رسید. در تمام این مدت این دزدا e2c رو ذره ذره با نرخ 1 دلار به مردم دادن! و بعدشم که کلا هیچی به دروغ و برای خریدن وقت بیشتر و سر کار گذاشتن سرمایه گذارها و دادن دلخوشی الکی یه وبسایت دیگه طراحی کردن و گفتن e2c ها رو تبدیل کنید به کوین (سکه e2c) تا بتونین دونه ای 5 دلار بفروشین! یعنی این کلاهبردارا از همون اول دروغ گفتن! اول گفتن ظرف 2 سال و با پرداخت ماهیانه حدود 3 برابر یا بیشتر پولو پس میدن! که ندادن! بعد الان که گند e2c درومده به همه چند ماه گفتن صبر کنین و e2c ها رو نگه دارین و نفروشین چون گرون میشه که اصلا نشد! الان هم میگن کوین e2c میشه 5 دلار یا بیشتر فعلا کسی نفروشه!!!
به زبون ساده یعنی پول از ملت گرفتن وهمه رو سر کار گذاشتن و اصلا اون چیزی که از اول به ما گفته شد و دلیل این بود که ما سرمایه گذاری کنیم هرگز انجام نشد. همش دروغ بود و فقط ظاهرش شاخو برگ داره که مردم ماهیت واقعیشو نفهمن. هیچ شرکتی هم این وسط وجود نداره! اینم که بعدا کم کم متوجه شدیم! یعنی درست مثه ادروز و یونیفاندز که کلا کلاهبرداری و دروغ بود، ورلد واید انرژی هم یه دروغ و کثافتکاری و دزدی بود.

مسعود
مسعود

با سلام دقیقا همین بلا سر من اما با مبلغی بیشتر در کمپانی به اصطلاح خارجی 3ویکو شد در حالی که سودی پایین تر از این ‌‌شرکته میداد بعد از مدتی به بهانه ای سود یکی از ماه‌های منو خورد شرکت گفتن بعدا واریز میشه اما دیگه واریز نکردن بعد از یک ماه گفتن سودای روزهای شنبه و یکشنبه به علت تعطیلی اروپا پرداخت نخواهد شد بعد از دوهفته دوباره گفتن بخاطر هزینه ها 4درصد سودو میگیرن دوباره اومدن به بهانه اینکه سود متغییر واریز کنن بین 10تا 20درصد سودا و کم کردن و بعد از دو ماه دوباره به بهانه آپدیت یکماه سودارو ندادن بعدش گفتن به علت مسائل مالیاتی دیگه به افراد بالای 15000دلار سود پرفکت مانی نمیدن و به وسیله اسکریل میدن و چون اسکریل ایران و تحریم کرده به شما واریز نمیشه و بعد 4ماه به کسانی که زیر 15000دلار سرمایه گذاری کردن هم سودو قطع کردن، خواهشن سرمایه ای که با سختی بدست آوردین دست یه مشت دزد و شیاد ندین جالبه که لیدرش خودشو به عنوان آقای صالحی معرفی کرده و همیشه حق و به کمپانی میده در حالی که فامیل این آقا این نیست و من در حال طی کردن مسائل قضایی هستم که بعید میدونم به پولم برسم

شاکی
شاکی

هیچ شرکت یا کمپانی وجود نداره! و صرفا یه وبسایت طراحی میشه و از طریق تکرار کلمه کمپانی در طول زمان این باور در ذهن مردم بوجود میاد که شرکتی وجود داره. اما هیچ شرکت یا کمپانی این وسط وجود نداره!
حتی یک نفر شرکت یونیفاندز رو ندیده!
حتی یک نفر شرکت ورلد واید انرژی رو ندیده!
حتی یک نفر شرکت به اصطلاح مالک e2c رو ندیده!
حتی یک نفر شرکت صاحب v2c رو ندیده!
حتی یک ورق اسناد و مدارک مربوط به این شرکتها وجود نداره!
این کمپانی ها فقط از طریق تکرار در طول زمان در ذهن مردم ایجاد شده و وجود خارجی نداره!
کمپانی که نه رییس داره نه آدرس داره نه تلفن داره نه فکس داره نه هیئت مدیره نه اسناد و مدارک داره، به نظر شما کمپانیه یا کلاهبرداری؟

رضا اندی
رضا اندی

دوست عزیز من نمیخوام دفاع کنم .بی تعصب حرف بزنیم .شرکت خصوصیه دلیلی نداره بیاد جزییات کارو بارشو برای منو شما شرح بده.ممنونم

بی نام
بی نام

احسنت دوست عزیز حق با شماست هیچ نیازی نیست که یک شرکت جزییات و نوع کارشو واسه سرمایه گذاراش مطرح کنه اصلا اونا حق ندارن چیزی بدونن فقط پول بی زبون دو دستی تقدیم کنن.
ما که به این برده داری عادت کردیم هر کی هر تزی داره بیاد سر ما پیادش کنه

شاکی
شاکی

هر چی آپلاین بت میگه رو تکرار کن….ببینم جلو قاضی هم میتونی همینو بگی یا نه؟

رضا اندی
رضا اندی

عجب

شاکی
شاکی
بی نام
بی نام

شما سرمایه تو از کدوم کار سخت بدست اوردی مسعود
بگو ماهم بیام همون جا مشغول بشیم خدایی از بیکاری مردیم جیب خالی بودنم سخت .

شاکی
شاکی

چرا جزئیات کارشو به تو بگه؟ به تو چه ربطی داره؟

مال باخته
مال باخته

متاسفانه من و شما ها و امثال ماها بخاطر اعتماد به بعضی دوستامون شکست خوردیم و مالمون رفت. امیدوارم بعد از این دوستان دیگه از تجربه ما استفاده کنن و اگر شرکتی با طرحهای مشابه و یا با سودهای زیاد و این مسایل خواست کلاهبردای کنه تیز باشیم و تو دام اینا نیفتیم.

بی نام
بی نام

سلام آقای شاکی
شما اسم دیگه ای ندارید
شاکی خان یا خانم شاکی یا س شاکی یا دو شاکی یا ..

رضا اندی
رضا اندی

سلام . اطلاعاتتون خیلی خیلی ضعیفه

شاکی
شاکی

تو دادگاه جلوی قاضی معلوم میشه

ارام .رام
ارام .رام

سلام جناب شاکی این افراد لاابالی که میان دفاع میکنن یا توهین خیلی بچه ان چون چندوقت پیش لیدرهاتو ترکیه واسه باربد وهدیه زن شوهر کلاهبردار تولد گرفته بودن همه لیدرهایی که فرارکرده بودن هم حضور داشتند. میخوردن ومیرقصیدن و به ریش این بچه ها ی مدافع میخندیدن.

مصطفی طاهریان
مصطفی طاهریان

فعلا که همه رو بردن

مالباخته٣
مالباخته٣

ما سرمایمون رفته باید چیکار کنیم ؟

پریسا کاظمی
پریسا کاظمی

atc هم همینه؟

پریسا کاظمی
پریسا کاظمی

درود
دوستان توکن atc هم فکر کنم مال همینه درسته دوستان؟
لطفا راهنمایی میکنید؟

شاکی
شاکی

خبر کلاهبرداری ورلو واید انرژی و e2c از کانال ترکیه (شو تی وی)
https://youtu.be/Y1ZfgjtcjEQ

محسن سیفی
محسن سیفی

سلام.به کبلاهبردار بودنش یک لحظه هم شک نکنید.خیلیلشون وثیقه گذاشتن و فرار کردن ترکیه،تا دادگاه تشکیل بشه مجبورن برگردن.آخرین فرصت ما همینه.ک شکایت کنیم تا ممنوع خروج بشن.برای شاکی شدن.فیش واریزی و دوتا شاهد کافیه،داشته باشی و هشدار وزارت اطلاعات رو هم ضمیمه پرونده کنین.تو داثگاه بگید ک به ما گفتن سهام میدن و ارز وارد مملکت میشه واین حرفا.سهام ندادن هیچ میلیوت ها دلار ارز خارج کردن،ک ما تازه متوجه شدیم ک کلاهبرداریه و شاکی شدیم.شک نکنید نمیتونن زیرش بزنن چون هم شاهد داریم هم فیش واریزی.سعی کنید ی نفر شاکی بشه و ۳نفر شاهد بصورت جداگانه شکایت کنید.

ارام .رام
ارام .رام

اونا که میگن اگه تونستن مارودادگاهی کنن .یکی ازخانمهای لیدر که زیرمجموعه های زیادی داره میگفت وای وای ترسیدم .باید سریعا اقدام کنید وچون ممکن ازترکیه هم برن.

رضا اندی
رضا اندی

آفرین برشما .شاکی بشو شما مابقی هم پشت سرتان .دمت گرم ‌.

ارام .رام
ارام .رام

من شاکی بشم یانه به شما ربطی نداره زورزیادی نزن خیلی ازدنیا بیخبری به زودی همه محاکمه خواهیدشد

شاکی
شاکی
نیکی
نیکی

اقای سیفی فیش واریزی به اسم یه شرکت تو کیش و قشم بوده به اسم شخص خاصی هم نبود الان دقیق حضور ذهن ندارم فیش واریزی ها اوکی هستن؟؟ پول از من میگرفتن به شما سود میدادن از یکی دیگه میگرفتن به یکی دیگه سود میدادن تا ایکنه کلا ورشکست کردن و خبری از هیچ چیز نیست خدااا لععععنتشون کنه

بازخورد
feedback
بازخورد شما درباره ارزدیجیتال

این بازخورد برای صفحه هشدار درباره پروژه و توکن E2C/ یک طرح کلاهبرداری حرفه‌ای ارسال خواهد شد.

گزارش خطا
  • گزارش خطا
  • انتقادات و پیشنهادات
  • نیاز به راهنمایی

ارزهای دیجیتاللیست کامل
اخبار و مقالاتاخبار و مقالات بیشتر
صرافی ارزهای دیجیتالصرافی های بیشتر
دستگاه ماینر ارزهای دیجیتالدستگاه های بیشتر
موردی یافت نشد.