داده‌های بازار: رشد دوج کوین از رشد بازار سریع‌تر است!

داده‌های بازار: رشد دوج کوین از رشد بازار سریع‌تر است!

داده‌های تازه نشان می‌دهد که رشد قیمت دوج کوین در روزهای اخیر در مقایسه با دیگر ارزهای مطرح بازار، از جمله بیت کوین و اتریوم، بیشتر بوده است. کاردانو و پالیگان هم دیگر آلت کوین‌هایی هستند که هفته موفقیت‌آمیزی را پشت‌سر گذاشته‌اند.

به گزارش دیکریپت، دوج کوین سال ۲۰۲۱ را با قیمتی کمتر از ۰.۰۱ دلار آغاز کرد، اوایل مه (اردیبهشت) به اوج تاریخی ۰.۷۳ دلاری رسید و چند هفته پس از آن با سقوطی ۷۸ درصدی مواجه شد. سال ۲۰۲۱ تا به اینجای کار سال پرفرازونشیبی برای پرطرفدارترین میم کوین بازار بوده است، اکنون اما به نظر می‌رسد که دوج کوین بار دیگر آماده جهش است.

در حالی که با رشد گسترده قیمت‌ها ارزش بازار ارزهای دیجیتال برای اولین بار از ماه مه (اردیبهشت) به بیش از ۲ تریلیون دلار رسیده، قیمت دوج کوین با سرعتی بیشتر از دیگر ارزهای مطرح بازار در حال افزایش است. در حال حاضر هر واحد دوج کوین با قیمتی کمتر از ۰.۲۸ دلار معامله می‌شود و در ۲۴ ساعت گذشته بیش از ۱۲ درصد رشد کرده است.

داده‌های بازار: رشد دوج کوین از رشد بازار سریع‌تر است!
نمودار قیمت دوج کوین (نمای ۱ روزه بازار دوج کوین/ دلار)

رشد ۴۱ درصدی قیمت دوج کوین در ۷ روز گذشته در نوع خود قابل توجه است، چراکه درست یک هفته پیش قیمت آن در محدود ۰.۲۰ دلار نوسان می‌کرد. بیت کوین در ۷ روز گذشته رشدی ۲۱ درصدی را تجربه کرده و قیمت اتریوم هم در بازه زمانی مشابه ۲۹ درصد افزایش یافته است، اما اگر به رشد کوتاه‌مدت قیمت‌ها نگاه کنیم، دوج کوین از هر دوی آنها عملکرد بهتری داشته است.

با این حال قیمت دوج کوین همچنان ۶۳ درصد از اوج تاریخی خود فاصله دارد. اختلافی که دوج کوین با اوج تاریخی خود دارد در مقایسه با بیت کوین و اتریوم بسیار بیشتر است. حرکات قیمتی دوج کوین هموار از دیگر ارزهای بازار شدیدتر بوده است. زمانی که بازار ارز دیجیتال در ماه مه (اردیبهشت) با سقوط گسترده‌ای مواجه شد، دوج کوین سقوطی عمیق‌تر از سایرین را تجربه کرد و از طرفی دیگر با بازگشت قیمت‌ها در هفته‌های اخیر، در مقایسه با دیگر ارزهای بازار بیشتر رشد کرده است.

شیبا اینو، توکن مبتنی بر شبکه اتریوم که با الهام از دوج کوین ساخته شده است، مانند همتای خود از روز دوشنبه در میانه مسیر یک حرکت صعودی قرار گرفته بود. در آن زمان دوج کوین و شیبا اینو به ترتیب رشد هفتگی ۲۷ و ۲۴ درصدی را به ثبت رسانده بودند. پس از آن دوج کوین افزایش قیمت قابل توجهی را تجربه کرد اما شیبا اینو نتوانست مثل گذشته با این روند همراه شود. قیمت توکن شیبا اینو در ۷ روز گذشته کمتر از ۳۰ درصد و در ۲۴ ساعت گذشته ۹ درصد افزایش یافته است.

کاردانو یکی دیگر از برنده‌های بزرگ امروز بازار ارز دیجیتال است. با انتشار اخبار مربوط به راه‌اندازی قریب‌الوقوع امکان پشتیبانی از قراردادهای هوشمند، قیمت کاردانو با افزایشی ۲۱ درصدی در عرض ۲۴ ساعت به ۱.۸۶ دلار رسید. قراردادهای هوشمند درواقع کدهای کامپیوتری هستند که دستورالعمل‌های از‌پیش‌تعیین ‌شده‌ای را اجرا می‌کنند. شبکه‌های مبتنی بر بلاک چین با استفاده از آنها از برنامه‌های غیرمتمرکز پشتیبانی می‌کنند و امکانات پیشرفته دیگری را در اختیار توسعه‌دهندگان و کاربران خود قرار می‌دهند.

راه‌اندازی قراردادهای هوشمند برای کاردانو بسیار حائز اهمیت است، چراکه با این کار می‌تواند اتریوم، شبکه پیش رو در صنعت توسعه برنامه‌های غیرمتمرکز، را به چالش بکشد. گفتنی است که قیمت کاردانو در ۷ روز گذشته رشدی ۳۶ درصدی داشته است.

قیمت ارز دیجیتال پالیگان (ماتیک سابق) هم در روزهای اخیر افزایش چشم‌گیری است. پالیگان با رشد ۲۲ درصدی که در ۲۴ ساعت گذشته تجربه کرده، به قیمت ۱.۳۶ دلار رسیده است و در ۷ روز گذشته هم ۳۳ درصد افزایش قیمت داشته است.

پالیگان یک راهکار بهبود مقیاس‌پذیری لایه دوم است که برای کمک به برنامه‌های غیرمتمرکز و توکن‌های غیرمثلی (NFT) مبتنی بر اتریوم طراحی شده است. NFTها گونه‌ای از ارزهای دیجیتال هستند که از آنها برای اثبات مالکیت بر آثار دیجیتال استفاده می‌شود.

guest

لطفا در صورت مشاهده دیدگاه‌های حاوی توهین و فحاشی یا خلاف عرف جامعه لطفا با گزارش سریع آن‌ها، به ما در حفظ سلامت بستر ارتباطی کاربران کمک کنید.

13 دیدگاه
محمد خلیلی
محمد خلیلی
۲ سال قبل

حتی یکبار دوجکوین نخریدم اما اون لعنتی باعث شد سرمایه زیادی از بازار برباد بره و باز هم همه ضرر کردند جز عده ای موج سوار که نوش جانشون ولی دوجکوین چهره رمز ارزها رو خراب کرد

سینا راجب
سینا راجب
۲ سال قبل

من میخوام بیام توی انجمن دوج کوین و از دوجکوین بد بگم!
برای من هم بازخورد مهم نیست
دوجکوین یک خطر بزرگ برای اینده رمز ارزهاست و سرمایه های زیادی رو برباد خواهد داد
اگر برنامه نویس نیستید از حد عقل کسی که بلاکچین میداند بپرسید

در مرحله اول با یک تبلیغات سرمایه زیادی وارد میشه
در مرحله دوم ارزش رمز ارز دوج خود بخود شروع به کم شدن میکنه بدلیل تولید خودبخودی
در سومین مرحله فرد از کل بازار رمز ارزها نا امید میشه و در ابعاد بزرگ فاجعه پیش میاد و همه سرمایه هاش رو خروج میزنه
عده ای که فرصت خروج نداشتند منتظر فرصتی میمانند تا کمی قیمت بالا بیاد یعنی مقاومت کاذب
و در طی این رویه عوامی که هیچ دانشی نسبت به بلاکچین ندارن کاردانو و ... را با دوج یکی میدانند درحالی که دوجکوین شت کوینی بیش نیست

محمد خلیلی
محمد خلیلی
۲ سال قبل

دوج کوین برای سودهای کوتاه مدت عالیه اما خودش با زباله هیچ فرقی نمیکنه

مسعود رضانژاد فهادان
مسعود رضانژاد فهادان
۲ سال قبل

خودت فهمیدی چی گفتی
دوج در ۲۱ روز گذشته تنبل‌ترین ارز بوده
با آمار می‌خوای بجنگی

محمد خلیلی
محمد خلیلی
۲ سال قبل

ادمین جان توضیح من در مورد دوجکوین حذف کردی اینیکی رو حذف نکن
عزیزان ساده تر بگم
دوجکوین برای کمک به موسسات مالی اختراع شده و در روز میتونه تا بینهایت سکه تولید کنه بی پشتوانه و دوجکوین شت کوین نیست فقط برای سرمایه گذاری ساخته نشد

محمد
محمد
۲ سال قبل

دوج تا جایی من می دونم سقوط کرده و الانم داره همش درجا میزنه و برعکسش کاردانو بالا رفت و بیت بالا رفت و اتریوم هم صعود کرد لطفا در مورد دوج الکی تبلیغ نکنید

فرداد
فرداد
۲ سال قبل

وقتی سایت معتبری مثل شما از یک کلاهبرداری عظیم بنام شت کوین دوج تحلیل میزاره آدم واقعا متاسف میشه. باور کنید جمع کردن فالور به هر قیمتی ، کاری پسندیده نیست!

Michael
Michael
۲ سال قبل
پاسخ  فرداد

من فکر میکنم شما واقعاً بی تجربه هستید . شما اگه فکر میکنید کلاه برداریه و قراره ریزش کنه چرا نارحتی برو sleeبگیر . دوج کوین یکی از آینده دار های ارز های دیجیتال هست و تا چند ماه دیگه انقلاب قوی اتفاق میفته

Farid
Farid
۲ سال قبل
پاسخ  فرداد

شما هر وقت فرق بین کوئین و توکن رو فهمیدی بیاا نظر بده ... دوج کوئین یک بلاک چین بسیار قوی هست که آپدیتش تا چن روز به مرحله اجرایی و کاربردی میرسد شما بیشتر از چند بابغه اقتصاد دنیا میفهمی برو یاد بگیر وبخون مردمو بخودت نخندون

A.vafaei
A.vafaei
۲ سال قبل

عالی بود ممنون

سعیدی
سعیدی
۲ سال قبل

باعرض سلام واحترام

میشه راهنمایی کنید .به آینده دوج کوین میشه امید بست؟ ممنون از راهنماییتون..

Michael
Michael
۲ سال قبل
پاسخ  سعیدی

شک نکنید با این حواشی که دوج داشته حتماً تا چند ماه دیگه داخل یک رالی صعودی میبینید

محسن
محسن
۲ سال قبل

خب طرفداران دوج کوین ب ath دوج زیاد نباید توجه کنن، چون این رمز ارز میتونه جهش شگفت آوری رو تجربه کنه، حداقل یکبار دیگه در کوتاه مدت این اتفاق میتونه رخ بده، و در نهایت برای بلند مدت دوج ارزش نگهداری نداره، مگه اینکه خودش رو ارتقا بده