یوان دیجیتال، ارز دیجیتال ملی چین، با وی‌چت و علی‌پی کار خواهد کرد

یوان دیجیتال، ارز دیجیتال ملی چین، با وی‌چت و علی‌پی کار خواهد کرد

با نزدیک‌تر شدن به مراحل پایانی توسعه ارز دیجیتال ملی چین، جزئیات بیشتری نیز از نحوه عملکرد این ارز دیجیتال منتشر می‌شود. در تازه‌ترین اطلاعات منتشرشده از این ارز دیجیتال ملی، آمده است که یوان دیجیتال با شبکه‌های پرداخت این کشور سازگار خواهد بود.

به گزارش کوین تلگراف، ظاهراً یوان دیجیتال که قرار است در آینده‌ای نزدیک رونمایی شود، با شبکه‌های اصلی پرداخت داخل این کشور نظیر وی‌چت (WeChat) و علی‌پی (AliPay) سازگار خواهد بود.

مو چانگ‌چون (Mu Changchun)، رئیس موسسه تحقیقاتی ارز دیجیتال بانک مرکزی چین، در اظهارنظری عنوان کرده است که یوان دیجیتال با کیف پول‌های پرداخت موبایلی اصلی این کشور نظیر وی‌چت‌پی و علی‌پی سازگار خواهد بود.

بر اساس گزارش وب‌سایت خبری چاینا مورنینگ پست (China Morning Post)، مو چانگ‌چون در یک کنفرانس خبری اعلام کرده است که یوان دیجیتال با وی‌چت‌پی و علی‌پی رقابت نخواهد کرد. او در این رابطه گفته است:

آن‌ها به حوزه‌ای مشابه تعلق ندارند. وی‌چت و علی‌پی کیف پول هستند، در حالی که یوان دیجیتال پولی است که درون این کیف پول قرار می‌گیرد.

به نظر می‌رسد اظهارات اخیر مقامات بانک مرکزی با گزارش‌های قبلی منابع محلی که مدعی شده بودند چین احتمالاً ارز دیجیتال خودش را به‌عنوان جایگزین دو غول پرداختی راه‌اندازی می‌کند، مغایرت دارد.

در حال حاضر یوان دیجیتال از طریق یک اپلیکیشن انحصاری برای کاربران محدودی قابل استفاده است. در کنفرانس مذکور، مو چانگ‌چون افزود که کیف پول‌های موبایلی یوان دیجیتال با مشکلی به اسم «جعل» مواجه هستند. او در ادامه ضمن «قدیمی» خواندن این مشکل، اضافه کرد که کیف پول‌های جعلی متعددی برای یوان دیجیتال در بازار وجود دارند.

رئیس موسسه تحقیقاتی ارز دیجیتال بانک مرکزی چین افزود تنها در صورتی می‌توان اثرات کیف پول‌های جعلی یوان دیجیتال را کاهش داد که تمام طرف‌های درگیر از بانک مرکزی گرفته تا کاربران، اقدامات امنیتی و حفاظتی لازم را در این زمینه انجام دهند.

آقای مو در سخنان دیگری عنوان کرده است که یوان دیجیتال بر روی زیرساخت‌های متمرکز عمل می‌کند و این ویژگی، یوان دیجیتال را از ارزهای خصوصی نظیر لیبرا فیس‌بوک و بیت کوین متمایز می‌کند.

گفتنی است که چین یکی از کشورهای پیشرو در عرضه ارز دیجیتال ملی است. هفته گذشته این کشور پیش‌نویس قانونی را منتشر کرد که یک چارچوب و مشروعیت نظارتی برای یوان دیجیتال فراهم می‌کند. در حال حاضر بانک مرکزی چین در حال اجرای برنامه‌های آزمایشی در سراسر این کشور برای ترویج ارز دیجیتال ملی است.

در یکی از بزرگ‌ترین طرح‌های آزمایشی، مقامات محلی ۱٫۵ میلیون یوان دیجیتال را بین ۵۰ هزار نفر تقسیم کردند. گفتنی است ۱٫۹ میلیون نفر برای شرکت در این طرح ثبت‌نام کرده بودند.

ممکن است علاقه مند باشید
guest

لطفا در صورت مشاهده دیدگاه‌های حاوی توهین و فحاشی یا خلاف عرف جامعه لطفا با گزارش سریع آن‌ها، به ما در حفظ سلامت بستر ارتباطی کاربران کمک کنید.

5 دیدگاه
احمد معظمی
احمد معظمی
۳ سال قبل

علی پی چیه؟

امین
امین
۳ سال قبل

ای ارز رو از کجا میشه خرید زد؟

علی
علی
۳ سال قبل
پاسخ  امین

این سوال واسه منم است

سروش
سروش
۳ سال قبل
پاسخ  علی

و همینطور من

هدی
هدی
۳ سال قبل
پاسخ  سروش

و البته من