مسئول ارشد نوآوری در بانک مرکزی آمریکا طرفدار بیت کوین است

مسئول ارشد نوآوری در بانک مرکزی آمریکا طرفدار بیت کوین است

سونینا توتیا، مدیر پیشین دارایی‌های دیجیتال در شرکت خدمات مالی تی‌دی آمریترید (TD Ameritrade) و طرفدار بیت کوین، به‌عنوان مسئول ارشد نوآوری در بانک مرکزی آمریکا (فدرال رزرو) منصوب شد.

به گزارش «The Block»، سونینا توتیا (Sunayna Tuteja) اکنون براساس آخرین به‌روزرسانی حساب کاربری او در لینکدین (LinkedIn)، مسئول ارشد نوآوری در بانک مرکزی آمریکا است. او در ماه فوریه (بهمن) به این سمت منصوب شده است.

توتیا از سال ۲۰۱۴ تا زمان انتصاب به سمت جدید در شرکت تی‌دی آمریترید مشغول فعالیت بود. او در زمان حضورش در این شرکت، با فناوری‌های نوظهور سروکار داشت و درنهایت به سمت مسئول دارایی‌های دیجیتال و فناوری دفترکل دیجیتال منصوب شده بود.

توتیا مسئول هدایت تیم ارزهای دیجیتال در شرکت تی‌دی آمریترید بود. او در این سمت، پیشنهادهای مربوط به ارزهای دیجیتال، ایجاد بلاک چین و شراکت‌های مربوط به حوزه رمزنگاری را طراحی می‌کرد.

پیشنهادهای ارزهای دیجیتال در تی‌دی آمریترید شامل معاملات قراردادهای آتی بیت کوین از طریق گروه سی‌ام‌ای (CME Group) است. این شرکت همچنین جزو سرمایه‌گذاران صرافی اریس‌ایکس (ErisX) است.

توتیا پیش‌تر هم در نشست‌ها و هم در صفحه‌های شخصی خود درباره سرمایه‌گذاری در بیت کوین و ظهور امور مالی غیرمتمرکز (DeFi) سخن گفته است. او یک بار به وب‌سایت بلاک‌ورکس (Blockworks) گفت که خودش یک بیت کوینر است. در دسامبر ۲۰۲۰ نیز در یک پیام توییتری به تمجید از جامعه بیت کوین پرداخت.

او نوشت:

این جامعه‌ای است که پس از هر شکست، دوباره برمی‌خیزد، و با قدرت بیشتری برمی‌خیزد. به‌صورت‌های مختلف محتمل و غیرمنتظره نیز امتحان استرس خود را پس داده است.

جروم پاول (Jerome Powell)، رئیس بانک مرکزی آمریکا (فدرال رزرو)، به‌تازگی نسبت به بحث ارزهای دیجیتال متمرکز شده و گفته است که کار این نهاد روی ارزیابی خطرات استیبل کوین دارای اولویت «بسیار بالایی» است.

جنت یلن (Janet Yellen) وزیر خزانه‌داری آمریکا نیز با بیان اینکه هنوز ابهام‌های بسیاری باقی مانده، بانک مرکزی این کشور را برای تداوم بررسی ارزهای دیجیتال رسمی تشویق کرده است.

هنوز دقیقاً مشخص نیست که کار توتیا چگونه بر تلاش‌های جاری در زمینهٔ نوآوری تاثیر خواهد گذاشت و نقش او در فعالیت‌های بانک مرکزی چگونه خواهد بود.

guest

لطفا در صورت مشاهده دیدگاه‌های حاوی توهین و فحاشی یا خلاف عرف جامعه لطفا با گزارش سریع آن‌ها، به ما در حفظ سلامت بستر ارتباطی کاربران کمک کنید.

3 دیدگاه
محقق زنجیره های بلوک (بلاکچین)
محقق زنجیره های بلوک (بلاکچین)
۳ سال قبل

عالیه ، روز به روز بر تعداد طرفداران کریپتوها اضافه میشه و خبرهایی مثل این میتونن یه کم یه کم به یه دریای بزرگ از طرفداران سازمانی تبدیل بشن ...

سامی
سامی
۳ سال قبل

اینا چیه میزنی ادمین :)) پست حمایتی میخوای ؟
یه رفیق دارم اسی پنجه طلا اون هیچی از ارز دیجیتال نمیدونست فقط میگفت بیت کوییین خیلی خوبه :))
خواستی مشخصاتشو بدم خبرشو بزن
بیت کوین آقایون و خانم ها ریخت بدم ریخت،

گرگه وال استریت
گرگه وال استریت
۳ سال قبل

یه سیگنال خوب واسه آلت کوینا👏😍