مردم کشورهای پیشرفته از متاورس بیشتر استقبال می‌کنند؟ نه این‌طور نیست

مردم کشورهای پیشرفته از متاورس بیشتر استقبال می‌کنند؟ نه این‌طور نیست

علی‌رغم آن‌چه که انتظار داریم، نظرسنجی‌ها نشان می‌دهد تعداد افرادی که معتقدند متاورس زندگی آنها را بهبود می‌بخشد، در کشورهای در حال توسعه، بیش از دو برابر بیشتر از کشورهای پیشرفته است.

به گزارش کوین تلگراف و براساس نظرسنجی مجمع جهانی اقتصاد (WEF)، مردم کشورهای در حال توسعه بسیار بیشتر از مردم کشورهای توسعه‌یافته نسبت به مفاهیمی چون متاورس، واقعیت مجازی (VR) و واقعیت افزوده (AR) هیجان دارند.

نتایج این نظرسنجی که در ۲۵ مه (۴ خرداد) منتشر شد، حاکی از آن است که هم‌اکنون اغلب افراد با «متاورس» آشنا هستند. از بین ۲۱,۰۰۰ بزرگ‌سالی که از ۲۹ کشور در این نظرسنجی شرکت کردند، ۵۲ درصد آنان با متاورس آشنا بوده و نیمی از آنها نیز حس مثبتی نسبت‌به افزایش کاربرد آن در زندگی خود داشتند.

پنج کشور اولی که دوسوم یا بیشتر پاسخ‌دهندگان در آن‌جا نسبت به متاورس خوش‌بین‌ هستند، عبارت‌اند از چین، هند، پرو، عربستان سعودی و کلمبیا. ۷۸ درصد پاسخ‌دهندگان چینی و ۷۵ درصد پاسخ‌دهندگان هندی موافق استفاده از متاورس در زندگی روزانه خود هستند.

مردم کشورهای پیشرفته از متاورس بیشتر استقبال می‌کنند؟ نه این‌طور نیست
درصد خوش‌بینی مردم نسبت‌به استفاده از متاورس در زندگی روزمره به تفکیک کشورهای مختلف

در اغلب کشورهایی که مردم آنها بالاترین درآمد را نسبت به دیگر کشورها دارند، کمتر از یک‌سوم پاسخ‌دهندگان به استفاده از متاورس در زندگی روزمره خود خوش‌بین‌اند.

در بین کشورهایی با کمترین علاقه به استفاده از متاورس در زندگی روزانه، ژاپنی‌ها با تنها ۲۲ درصد احساس مثبت نسبت به متاورس صدرنشین‌اند. پس از ژاپن، بریتانیا با ۲۶ درصد، بلژیک و کانادا هر دو با ۳۰ درصد و همین‌طور فرانسه و آلمان نیز با ۳۱ درصد خوش‌بینی به متاورس در جایگاه‌های بعدی قرار گرفته‌اند.

جالب اینجاست که مردم این کشورهای پردرآمد کمتر نیز مفهوم متاورس را می‌شناسند. کمتر از ۳۰ درصد فرانسوی‌ها، بلژیکی‌ها و آلمانی‌ها با این مفهوم آشنا هستند.

در بین کشورهایی که بیشترین آشنایی را با این مفهوم دارند، مردم ترکیه با ۸۶ درصد، هندی‌ها با ۸۰ درصد، چینی‌ها با ۷۳ درصد و مردم کره‌جنوبی‌ که در زمره کشورهای پردرآمد هم هستند با ۷۱ درصد رکورد دار شناخت متاورس‌اند. از آن‌سو، ۲۷ درصد لهستانی‌ها با مفهوم متاورس آشنا بوده و بدین ترتیب در انتهای این فهرست قرار می‌گیرند.

همچنین از پاسخ‌دهندگان پرسیده شد که متاورس در کدام حوزه از زندگی روزمره بیشترین تأثیر را خواهد گذاشت؟ مردم کشورهای در حال توسعه‌ای چون آفریقای جنوبی، چین و هند معتقدند که متاورس در زمینه‌هایی چون یادگیری مجازی، سرگرمی، ارتباطات دیجیتالی و حتی برنامه‌هایی مثل جراحی از راه دور بر زندگی بشر تأثیر می‌گذارد.

در اینجا‌ هم ژاپنی‌ها، بلژیکی‌ها و فرانسوی‌ها که جزو مردم کشورهایی با درآمد بالا محسوب می‌شوند، کمتر با این ایده که متاورس تأثیر قابل‌توجهی بر زندگی مردم خواهد گذاشت، موافق بودند.

مردم کشورهای پیشرفته از متاورس بیشتر استقبال می‌کنند؟ نه این‌طور نیست
پاسخ مردم کشورهای مختلف به این سوال که به تاثیرگذاری متاورس در کدام حوزه‌ زندگی روزمره باور دارند؟

بر اساس گزارش ماه آوریل (اردیبهشت) صرافی ارزهای دیجیتال جمینای (Gemini)، نیمی از پاسخ‌دهندگان در هند، برزیل و منطقه آسیا اقیانوسیه اولین ارز دیجیتال خود را در سال میلادی گذشته خریداری کرده‌اند و از همین‌رو به نظر می‌رسد که مردم کشورهای در حال توسعه به ارزهای دیجیتال و بلاک چین نیز مشتاق‌تر باشند.

این گزارش نشان می‌دهد تورم و کاهش ارزش پول ملی، بیشترین محرک‌ پذیرش ارزهای دیجیتال در این مناطق بوده و ساکنان کشورهایی که ارزش ارز ملی آنها با سقوطی ۵۰ درصدی یا بیشتر مواجه شده است، پنج برابر بیشتر از کشورهایی که تورم کمتری را تجربه کرده‌اند، ارز دیجیتال خریده‌اند.

به این مطلب رأی دهید!
guest

استفاده از کلمات و محتوای توهین‌آمیز و غیراخلاقی به هر شکل و هر شخص ممنوع است.

انتشار هرگونه دیدگاه غیراقتصادی، تبلیغ سایت، تبلیغ صفحات شبکه‌های اجتماعی، قراردادن اطلاعات تماس و لینک‌های نامرتبط غیرمجاز است.

دیدگاه‌هایی که از قوانین فوق تخطی کرده باشند، تأیید نمی‌شوند و حساب کاربران خاطی ممکن است مسدود شود.

در صورت وقوع کلاهبرداری یا فریب، ارزدیجیتال این حق را دارد که از مراجع قضایی پیگیری کند یا با این نهادها همکاری داشته باشد.

0 دیدگاه
ارزهای دیجیتاللیست کامل
اخبار و مقالاتاخبار و مقالات بیشتر
صرافی ارزهای دیجیتالصرافی های بیشتر
دستگاه ماینر ارزهای دیجیتالدستگاه های بیشتر
موردی یافت نشد.