یکی از شکایت‌ها از ریپل به پیروزی این شرکت ختم شد

یکی از شکایت‌ها از ریپل به پیروزی این شرکت ختم شد

دعوی حقوقی شرکت ریپل و شرکت تتراگون (Tetragon) به‌نفع ریپل مختومه اعلام شد. ریپل در بیانیه خود، شکایت تتراگون را «اقدامی فرصت‌طلبانه» برای سوءاستفاده از ادعاهای کمیسیون بورس و اوراق بهادار آمریکا (SEC) خوانده است.

به گزارش کریپتوبریفینگ، دادگاهی در ایالت دلاور (Delaware) درخواست شرکت تتراگون را برای بیرون کشیدن سرمایه خود از شرکت ریپل‌لبز (Ripple Labs) که در حوزه پرداخت مبتنی بر بلاک چین فعالیت می‌کند رد کرده است.

دادگاه ایالت دلاور درخواست شرکت تتراگون را مبنی بر بازپس‌گیری سهامش در شرکت ریپل رد کرد. این شرکت در شکایت خود، جدال شرکت ریپل با کمیسیون بورس و اوراق بهادار آمریکا را به‌عنوان دلیل این درخواست عنوان کرده بود.

گفتنی است دادگاه مذکور به‌دلیل اینکه کمیسیون بورس و اوراق بهادار هنوز به‌صورت رسمی وضعیت حقوقی ارز دیجیتال XRP را مشخص نکرده است، پرونده را مختومه اعلام کرد.

شرکت تتراگون در ماه ژانویه سال ۲۰۲۱ (دی‌ماه) در پی صدور یک قرار موقت در دادگاه ایالت دلاور بود تا سهام سرمایه‌گذاری‌شده خود در ریپل را بازپس بگیرد.

ریپل در سال ۲۰۱۹ (۱۳۹۸) مبلغ ۲۰۰ میلیون دلار از شرکت تتراگون به‌عنوان یک سرمایه‌گذار اصلی دریافت کرد. این تأمین مالی در مرحله جذب سرمایه سری C انجام شد. در این قرارداد سرمایه‌گذاری ماده‌ای وجود دارد مبنی بر اینکه اگر ارز دیجیتال XRP از سوی یک نهاد رسمی به‌عنوان اوراق بهادار شناخته شود، تتراگون این حق را دارد که سهام مالکیتی خود را به‌صورت وجه نقد از ریپل بازپس بگیرد.

تتراگون ادعا کرده بود که اقدام اجرایی کمیسیون بورس و اوراق بهادار علیه ریپل برای فروش ارز دیجیتال XRP به‌منزله نقض قوانین و مقررات اوراق بهادار رسمی است. بنابراین شرکت ریپل باید مبلغ سرمایه‌گذاری‌شده این شرکت را بازپس دهد.

در این پرونده دادگاه جانب ریپل را گرفت و اعلام کرد که هنوز مشخص نشده است که آیا ریپل یک اوراق بهادار رسمی است یا خیر.

قاضی دادگاه ایالت دلاور در این زمینه اظهار داشت:

تغییری در ماهیت حقوقی ارز دیجیتال XRP پس از اقدام اجرایی کمیسیون بورس و اوراق بهادار نسبت به قبل ایجاد نشده است. بلکه این اقدام اجرایی در واقع موضوع اوراق بهادار بودن و یا نبودن XRP را در قالب یک سؤال مطرح کرده است. سؤالی که هنوز حل‌نشده باقی مانده و به قطعیت نرسیده است. هنگامی که این موضوع مشخص شد دادگاه منطقه‌ای به آن رسیدگی می‌کند.

در پی اعلام رأی دادگاه، شرکت ریپل بیانیه‌ای منتشر و در آن اعلام کرد که شکایت تتراگون «اقدامی فرصت‌طلبانه» برای «سوءاستفاده» از ادعاهای کمیسیون بورس و اوراق بهادار بوده است.

این بیانیه همچنین اضافه کرده که حکم نهایی باید به این سردرگمی پایان داده و بیان کند که کمیسیون مزبور اوراق بهادار بودن XRP را مشخص نکرده است.

اشتراک
اطلاع از
guest
9 دیدگاه
بازخوردهای داخلی
مشاهده تمام دیدگاه‌ها
مجید
مجید
6 ماه پیش

تا فردا سه دلاره
نظر شخصی
ساعت 1:37

مهران
مهران
6 ماه پیش
پاسخ  مجید

نشد که

ناصر
ناصر
6 ماه پیش

خدا کنه سعود کنیم

H.b
Shb
6 ماه پیش

حالا ریپل میرسه به ۱۶۰۰۰ تومن تا از ضرر خارج بشیم!

سهیل
سهیل
6 ماه پیش

سلام انشالله در برابر کمیسیون بورس هم پیروز بشه
خانم فاطمه ندیمی شما هم به جمع پرسنل رسانه ارز دیجیتال خوش اومدید خوش بدرخشید

مهدی 7
مهدی 7
6 ماه پیش

ای ول

Dmc
Dmc
6 ماه پیش

بسیار اینده داره.ایناهم حواشیه جهت بالابردن ارزشه

Ali ebrahimi
Ali ebrahimi
6 ماه پیش

تیم قوی یعنی این

TronMan
TronMan
6 ماه پیش

خوش خبر باشی :))

ارزهای دیجیتاللیست کامل
اخبار و مقالاتاخبار و مقالات بیشتر
صرافی ارزهای دیجیتالصرافی های بیشتر
دستگاه ماینر ارزهای دیجیتالدستگاه های بیشتر
موردی یافت نشد.
float
اطلس ارزدیجیتال پلاس
دوره‌ی جامع غیرحضوری صفر تا صد ارزهای دیجیتال،
آموزش تریدینگ، تحلیل تکنیکال و آشنایی با ماینینگ
۴,۰۰۰,۰۰۰
off
۲,۴۰۰,۰۰۰ تومان
+ ata ATA
off