آیا اینستاگرام یا آمازون غیرمتمرکز خواهند شد؟

آیا اینستاگرام یا آمازون غیرمتمرکز خواهند شد؟

دنیای ارزهای دیجیتال بسیار هیجان انگیز و جذاب دنبال می شود و روز به روز بر جذابیت آن افزوده می شود . اگر فناوری بلاک چین با همین سرعت گسترش پیدا کند، به زودی سیستم های سنتی را وادار به تغییر خواهد کرد.

سایت ها و شرکت های بزرگ متمرکز مانند اینستاگرام یا آمازون هنوز یکه تازی می کنند. این روز ها سوال این است که آیا شرکت های بزرگ خود را با بلاک چین سازگار می کنند؟ یا اینکه آیا جایگزین های غیرمتمرکز می توانند با شرکت های بزرگ رقابت کنند؟! سوال دیگر این است که چه کسی اینستاگرام یا آمازون غیرمتمرکز را خواهد ساخت؟

حرکت به سمت جلو

اگر چه فناوری بلاک چین هم اکنون در دسترس است، باز هم شرکت هایی را می بینیم که در بالاترین حد خود قرار دارند.

شرکت هایی نظیر آمازون و اینستاگرام هنوز روی سیستم های سنتی فعالیت می کنند. اما اگر از فناوری جدید استفاده کنند، قطعا سود خواهند برد. برای مثال وقتی برای کاربران اثبات شود که اینستاگرام غیرمتمرکز است و اطلاعات کاربران نمی تواند فروخته شود، قطعا محبوبیت آن دو چندان می شود.

شرکت هایی که پیشگام در یک حوزه بوده اند، اگر تغییرات را بپذیرند بیشترین شانس را برای موفقیت دارند.

پیشگام تجارت الکترونیک

دلیل محبوب بودن آمازون این است که وقتی جای خالی یک فروشگاه بزرگ جهانی احساس شد، آن را تاسیس کردند. در آمازون امکانات و اجناس فوق العاده ای برای بیشتر مردم جهان فراهم شده است.

اولین نرم افزار

قبل از اینستاگرام، مردم برای اشتراک گذاری عکس ها به سایت هایی مانند فلیکر مراجعه می کردند. اما این سایت ها تحت وب بودند و دسترسی مردم را مشکل می کرد. اینستاگرام با ایجاد یک نرم افزار موبایل و منوی کاربری آسان توانست سیستم های قبلی را پشت سر بگذارد.

در واقع اینستاگرام هم یک تحول ایجاد کرد که توانست محبوب شود. جالب است بدانید که اینستاگرام در ابتدا فقط روی پلتفرم های موبایل عرضه شد و حتی نسخه وب هم نداشت.

همچنین ببینید: آینده اینترنت

کسب و کارهای بلاک چینی؟

استارت آپ های بلاک چین و ارزهای دیجیتال هنوز نمی توانند با شرکت های متمرکز بزرگ رقابت کنند. اما با گذر زمان اگر این فناوری به رشد خود ادامه دهد، شرکت ها را به زیر سلطه خود درخواهد آورد. مثلا دقیقا همان کاری که اینستاگرام با فلیکر کرد را ممکن است در آینده ای نه چندان دور یک توسعه دهنده بتواند با اینستاگرام انجام دهد.

guest

لطفا در صورت مشاهده دیدگاه‌های حاوی توهین و فحاشی یا خلاف عرف جامعه لطفا با گزارش سریع آن‌ها، به ما در حفظ سلامت بستر ارتباطی کاربران کمک کنید.

0 دیدگاه