مدیرعامل پست بانک: سند ارز دیجیتال تدوین می‌شود

مدیرعامل پست بانک: سند ارز دیجیتال تدوین می‌شود

مدیرعامل پست‌‌بانک ایران از تدوین سند ارز دیجیتال خبر داد و اذعان داشت که برای ۱۰۰ هزار نفر از روستائیان کارت بانک اعتباری ارائه می‌شود.

به نقل از آنا، خسرو فرحی مدیرعامل پست‌بانک ایران در یک نشست خبری با بیان اینکه دو وظیفه اصلی بر عهده این بانک است، گفت:

نخست پست‌بانک به عنوان یک بانک توسعه‌ای و‌ تخصصی در حوزه ICT کشور وظیفه دارد تا ضمن ارائه مشاوره از طرح‌های توسعه‌ای دولت، تأمین منابع مالی مورد نیاز آنها را نیز برعهده بگیرد که از اصلی‌ترین وظایف پست‌بانک است.

وی با اعلام اینکه در یک‌ساله منتهی به تیرماه، پست‌بانک در مجموع حدود ۳۵ هزار میلیارد ریال به شرکت‌های بزرگ، کوچک و استارت‌آپ‌ها اختصاص داده است، افزود:

پست‌بانک با توجه به گستردگی که در کشور دارد به عنوان یک شبکه بانکی در هشت هزار نقطه کشور دارای شعبه و باجه است تا دسترسی مردم را در نقاط مختلف شهری و روستایی کوچک به خدمات خود فراهم آورد.

فرحی وظیفه دیگر پست بانک را تأمین مالی کسب‌و‌کارهای کوچک و‌ خرد اهالی روستا و مردم در مناطق دور افتاده دانست و اظهار کرد:

برای نخستین‌بار از کارت اعتباری روستایی که برای تامین هزینه‌های کسب‌وکارهای روستایی رونمایی شد که قرار است در فاز اول در دسترس ۱۰۰ هزار نفر از اهالی روستا قرار گیرد که فکر می‌کنیم در تامین نیازهای روستاییان مفید باشد.

مدیرعامل پست بانک: سند ارز دیجیتال تدوین می‌شود

مدیرعامل پست‌بانک همچنین به راه‌اندازی میز خدمت در این بانک اشاره کرد و ادامه داد:

هم‌اکنون چه در شعب پست‌بانک و چه در سایت این بانک بخشی با عنوان میز خدمت وجود دارد که با ورود به آن کلیه خدمات بانک به مشتریان ارائه می‌شود و امیدواریم با تکمیل آن در هفته دولت از میز خدمت پست بانک رونمایی شود.

این مقام مسئول با بیان اینکه پست‌بانک با استفاده از پلت‌فرم جهانی برای حواله وجوه‌های خارجی را ارسال می‌کند، تصریح کرد:

بعد از برجام پست‌بانک با امضا تفاهمنامه‌هایی با تعدادی از کشورها بر مبنای یک پلتفرم جهانی اقدام به جابه‌جایی وجه مردم می‌کند که بر این اساس روزانه با میزان قابل توجهی از درخواست‌های مردم برای ارسال حواله‌ها روبه‌رو است.

فرحی درباره آخرین وضعیت تغییر اساسنامه پست بانک گفت:

طبق قانون مصوب شهریور ۹۵، قرار است اساسنامه پست‌بانک به عنوان بانک توسعه‌ای و تخصصی به تصویب هیات دولت برسد که با نظر وزیران اقتصاد، ارتباطات و بانک مرکزی تهیه و تدوین شود که تاکنون یک بار برای انجام اصلاحات عودت داده شده است.

مدیرعامل پست بانک: سند ارز دیجیتال تدوین می‌شود

خسرو فرحی

مدیرعامل پست‌بانک یکی از تغییرات اصلی که در پی انجام اصلاحات در اساسنامه این بانک رخ می‌دهد را تبدیل پست‌بانک به یک بانک توسعه‌ای و تخصصی دانست و خاطرنشان کرد:

مطابق اساسنامه جدید در مناطق محروم و نقاطی از کشور که بخش خصوصی حضور ندارد، پست‌بانک مکلف به داشتن حداقل یک شعبه در همه شهرهای کشور شده است تا ضمن بهره‌مندی همه مردم از خدمات آن، حمایت از کسب‌و‌کارهای روستایی و مناطق محروم نیز با حضور وزارت ارتباطات تقویت شود.

وی با اشاره به اینکه پست‌بانک هیچ بدهی به بانک مرکزی ندارد، افزود:

حداقل در سه سال گذشته هیچ افزایش برداشتی از منابع بانک‌ مرکزی از سوی پست‌بانک صورت نگرفته است اما کماکان حدود ۷۰۰ میلیارد ریال از دولت مطالبات دارد که مورد تایید سازمان حسابرسی قرار گرفته و کارگروهی به همین مناسبت در وزارت اقتصاد تشکیل شده تا در مورد میزان سود آن تصمیم‌گیری کند.

فرحی با بیان اینکه وزیر ارتباطات معتقد است که نباید در مقابل فناوری‌های نوین حالت انفعالی داشته باشیم، گفت:

از همین‌رو در مواجه با ارز دیجیتالی بعد از انتشار فراخوانی در همین ارتباط کلیه امکانات کشور در حوزه‌های مختلف بررسی شده و درصدد تدوین سندی توسط وزارت ارتباطات، پست‌بانک و مرکز پژوهشگاه ارتباطات و فناوری اطلاعات هستیم تا ملاک کار کشور در قالب بلاک چین و ارز دیجیتال باشد که بعد از تدوین، افراد می‌توانند کارشان را انجام دهند.

مدیرعامل پست‌بانک ایران همچنین از حضور نماینده همه ذی‌نفعان ارز دیجیتال در جریان تدوین سند آن خبر داد.

guest

لطفا در صورت مشاهده دیدگاه‌های حاوی توهین و فحاشی یا خلاف عرف جامعه لطفا با گزارش سریع آن‌ها، به ما در حفظ سلامت بستر ارتباطی کاربران کمک کنید.

1 دیدگاه
منوچهر فیونی
منوچهر فیونی
5 سال قبل

کوین‌بانک در راه . . .
CoinBank coming soon . . .