ورود پول به صندوق‌های ارز دیجیتال برای دومین هفته متوالی؛ بیت کوین همچنان محبوب‌ترین ارز است

ورود پول به صندوق‌های ارز دیجیتال برای دومین هفته متوالی؛ بیت کوین همچنان محبوب‌ترین ارز است

ورود پول جدید به محصولات سرمایه‌گذاری در ارزهای دیجیتال برای دومین هفته متوالی ادامه پیدا کرده است و بیت کوین، بزرگترین ارز دیجیتال جهان از نظر ارزش بازار، همچنان بیشترین میزان ورودی را داشته که نشان‌دهنده احساسات مثبت در بازار است. با این حال، برخی از صندوق‌ها در این مدت با کاهش شدید ورود پول مواجه شده‌اند.

به گزارش کوین دسک، صندوق‌های ارز دیجیتال برای دومین هفته متوالی با ورود پول مواجه شدند و می‌توان گفت تقریباً تمام این سرمایه‌گذاری‌های جدید مربوط به صندوق‌های اروپایی بوده است.

گزارشی که کوین شیرز (CoinShares) روز دوشنبه منتشر کرد، نشان می‌دهد صندوق‌های سرمایه‌گذاری در ارزهای دیجیتال در هفت روز منتهی به اول آوریل (۱۲ فروردین)، شاهد ۱۸۰ میلیون دلار جریان خالص ورودی بوده‌اند. با این حال، کوین شیرز گفته است این مبلغ نسبت به ۲۴۴ میلیون دلار ورودی هفته‌ گذشته، با کاهش مواجه شده است.

نمودار جریان ورود سرمایه به صندوق‌های ارز دیجیتال در هفته‌های مختلف
نمودار جریان ورود سرمایه به صندوق‌های ارز دیجیتال در هفته‌های مختلف.

حدود ۹۹ درصد از ورودی‌ها به صندوق‌های اروپایی و بقیه به صندوق‌های مستقر در آمریکا واریز شده‌اند. طبق این گزارش، گروه اکسچنج تریدد کریپتو (ETC) با جذب ۸۷ میلیون دلار سرمایه، بیشترین ورود پول را در این هفته تجربه کرده است.

همچنین صندوق بورسی (ETF) پِرپوز بیت کوین (Purpose Bitcoin) که هفته گذشته ۱۶ میلیون دلار خروجی داشت، این هفته هم ۴۳ میلیون دلار خروج پول ثبت کرده است. این چهارمین هفته‌ای است که پِرپوز بیت کوین از زمان جذب ۱۳۰ میلیون دلار سرمایه در هفته منتهی به ۴ مارس (۱۳ اسفند)، خروج پول را تجربه می‌کند.

محصولات سرمایه‌گذاری شورت بیت کوین که ارزش آنها خلاف جهت بازار و با کاهش قیمت بیت کوین افزایش می‌یابد، شاهد ورود ۹ میلیون دلار پول جدید بودند که نشان‌دهنده احساسات منفی برخی از سرمایه‌گذاران است.

صندوق‌های متمرکز بر بیت کوین در این مدت ۱۴۴ میلیون دلار سرمایه جذب کرده‌اند و ۲۳ میلیون دلار نیز به صندوق‌های متمرکز بر اتریوم اختصاص یافته است. همچنین صندوق‌های متمرکز بر سولانا شاهد ورود ۸.۲ میلیون دلار پول جدید بودند که نسبت به ۸۷ میلیون دلار هفته قبل با کاهش شدیدی مواجه شده‌ است. صندوق‌های متمرکز بر کاردانو نیز مانند هفته گذشته، ۱.۸ میلیون دلار سرمایه جذب کرده‌اند.

گفتنی است کوین شیرز جریان ورودی هفته قبل را که ۱۹۳ میلیون دلار گزارش کرده بود، در این گزارش به ۲۴۴ میلیون تغییر داده است.

guest

استفاده از محتوای توهین‌آمیز، غیراخلاقی، دیدگاه‌های غیراقتصادی، تبلیغات و اطلاعات تماس یا لینک‌های نامرتبط ممنوع است.

نقض قوانین ممکن است منجر به عدم تأیید دیدگاه‌ها یا مسدودسازی حساب کاربران شود.

0 دیدگاه