پلتفرم کامپاند اشتباهی ۹۰ میلیون دلار به کاربران خود اهدا کرد

پلتفرم کامپاند اشتباهی ۹۰ میلیون دلار به کاربران خود اهدا کرد

پلتفرم کامپاند (Compound) که یکی از بزرگترین پلتفرم‌های غیرمتمرکز حوزه دیفای است، اشتباهاً ۹۰ میلیون دلار به کاربران خود اهدا کرد.

به گزارش ارزدیجیتال، یک باگ در ارتقای اخیر این پلتفرم موجب چنین اشتباه بزرگی شده است. بنیان‌گذار این پلتفرم هم از کاربران خواسته است مبالغ دریافت‌شده را پس بدهند و هشدار داده است که در غیر این صورت موضوع می‌تواند وارد فرایند حقوقی شود.

رابرت لشنر (Robert Leshner)، بنیان‌گذار کامپاند، روز پنجشنبه در توییتی نوشت:

اگر مقدار زیاد و اشتباهی توکن COMP از خطای پروتکل کامپاند دریافت کرده‌اید، لطفاً آن را برگردانید.

او در ادامه توییت خود نوشته است:

۱۰٪ آن را به‌عنوان یک [هکر] کلاه سفید بردارید [و بقیه را برگردانید]. در غیر این صورت، به‌عنوان درآمد به IRS گزارش می‌شود و بیشترتان شناسایی می‌شوید.

پس از اعلام این خبر، قیمت توکن COMP، توکن داخلی پلتفرم کامپاند سقوط کرد؛ اما خیلی زود به نزدیکی سطوح قبلی بازگشت. هنوز مشخص نیست که چه تعداد از کاربران حاضر شده‌اند سرمایه‌های بادآورده را پس بدهند؛ اما طبق گزارش دیکریپت، حدود ۲۹ میلیون دلار از توکن‌ها در همان ساعات اولیه طی یک تراکنش برگشته است.

توییت‌های لشنر هم موجی از خشم را بین جامعه ارزهای دیجیتال و دیفای به دنبال داشت. به‌عقیده بیشتر افرادی که به توییت‌های لشنر پاسخ داده‌اند، این کار او تهدید تلقی می‌شود و برخلاف آرمان‌های غیرمتمرکز است. لشنر در توییت‌های دیگر به این انتقادات واکنش نشان داد و گفت فقط قصد کمک به جامعه را دارد و این اظهارات از سر دلسوزی بوده است.

کامپاند یکی از بزرگترین پلتفرم‌های حوزه دیفای است که به‌طور خاص روی وام‌دهی متمرکز شده است. کاربران می‌توانند به‌طور غیرمتمرکز و بدون هیچ واسطه‌ای با اختصاص‌دادن ارزهای دیجیتال خود به‌عنوان وثیقه، وام دریافت کنند.

guest

لطفا در صورت مشاهده دیدگاه‌های حاوی توهین و فحاشی یا خلاف عرف جامعه لطفا با گزارش سریع آن‌ها، به ما در حفظ سلامت بستر ارتباطی کاربران کمک کنید.

7 دیدگاه
ALIREZZA
ALIREZZA
۲ سال قبل

حالا اگه شانس ما بود پلتفرم طوری بود

همیشه اشتباهن به خودشون پاداش میداد پس هم نمیدادن😂

حمید رضا
حمید رضا
۲ سال قبل

به ایرانی جماعت اگه داده که باید قیدش بزنه

هومن
هومن
۲ سال قبل

نوش جونشون

زکریا
زکریا
۲ سال قبل

به این میگم شانی

محسن جاویدیان
محسن جاویدیان
۲ سال قبل

به من 8000دلار داده همش برداشت مي كنم

panter
panter
۲ سال قبل

بزن به سلامتی

F.a
F.a
۲ سال قبل

ایرانی هستی؟
کدام شهر؟