ثروتمندترین افراد حوزه ارزهای دیجیتال در سال ۲۰۲۲ چه کسانی هستند؟

ثروتمندترین افراد حوزه ارزهای دیجیتال در سال ۲۰۲۲ چه کسانی هستند؟

نشریه فوربز (Forbes) به رسم هر سال، فهرست جدیدی از ثروتمندترین افراد دنیای ارزهای دیجیتال منتشر کرده است. آن‌طور که پیداست، تعداد میلیاردرهای فعال در این حوزه نسبت به سال گذشته ۵۸ درصد رشد کرده است.

به گزارش کوین تلگراف، فهرست میلیاردرهای ارز دیجیتال نشریه فوربز اخیراً به‌روز شده است و تعداد افرادی که ثروت زیادی از دارایی‌های دیجیتال به دست آورده‌اند، به‌طور قابل‌توجهی در آن افزایش یافته است.

فهرست ثروتمندان ارزهای دیجیتال اکنون ۱۹ میلیاردر دارد که نسبت به سال گذشته هفت نفر بیشتر شده و تعداد افراد این فهرست ۵۸ درصد افزایش یافته است. این نشریه آخرین فهرست ثروتمندترین افراد ارزهای دیجیتال خود را در ۵ آوریل (۱۶ فروردین) منتشر کرد و پادشاه ثروتمندان ارزهای دیجیتال همچنان در آن بدون تغییر باقی مانده است.

چانگ‌پنگ ژائو، مدیرعامل بایننس
چانگ‌پنگ ژائو، مدیرعامل صرافی بایننس.

چانگ‌پنگ ژائو، مدیرعامل و بنیان‌گذار بایننس، همچنان ثروتمندترین مرد در صنعت ارزهای دیجیتال است و به‌دلیل ثروتی که اخیراً کسب کرده، در حال حاضر نوزدهمین فرد ثروتمند جهان محسوب می‌شود. نوسانات اخیر، دارایی ژائو را از ۹۶ میلیارد دلار در سال گذشته به ۶۵ میلیارد دلار کاهش داده است. با این حال، او هنوز با اختلاف بسیار زیاد، ثروتمندترین فرد در حوزه دارایی‌های دیجیتال است.

سم بنکمن فراید (Sam Bankman-Fried)، بنیان‌گذار و مدیرعامل صرافی «FTX»، با ثروت خالص ۲۴ میلیارد دلاری در جایگاه دوم پس از ژائو قرار دارد. بنکمن فراید بارها اعلام کرده قصد دارد بخش بزرگی از ثروت خود را ببخشد و به همین خاطر لقب «رابین‌هود ارزهای دیجیتال» را به او داده‌اند. با این حال، ثروت ۲۴ میلیارد دلاری او نشان می‌دهد که هنوز موفق به انجام این کار نشده است.

سم بنکمن فراید، بنیان‌گذار صرافی FTX
سم بنکمن فراید، بنیان‌گذار صرافی FTX.

برایان آرمسترانگ، مدیرعامل و بنیان‌گذار کوین بیس، با ۶.۶ میلیارد دلار ثروت جایگاه سوم را به خود اختصاص داده است. کریس لارسن (Chris Larsen) از تیم ریپل و دوقلوهای وینکلواس (Winklevoss) از صرافی جمینای (Gemini) نیز با حدود ۴ میلیارد دلار ثروت همچنان در این فهرست باقی مانده‌اند.

یکی از تازه‌واردان به فهرست ثروتمندان ارز دیجیتال، گری وانگ (Gary Wang)، هم‌بنیان‌گذار و مدیر فناوری صرافی FTX، با دارایی خالص ۵.۶ میلیارد دلار از ۱۶ درصد سهام او در این شرکت است. علاوه بر او، نیکیل ویسواناتان (Nikil Viswanathan) و جوزف لائو (Joseph Lau)، بنیان‌گذاران پروژه آلکمی (Alchemy)، نیز هر کدام با ۲.۴ میلیارد دلار ثروت خالص در رتبه یازدهم قرار گرفته‌اند.

برایان آرمسترانگ، مدیرعامل صرافی کوین بیس
برایان آرمسترانگ، مدیرعامل صرافی کوین بیس.

دوین فینزر (Devin Finzer) و الکس آتالاه (Alex Atallah)، بنیان‌گذاران بازار توکن‌های غیرمثلی (NFT) اوپن‌سی (OpenSea)، نیز از تازه‌واردان فهرست ثروتمندان ارز دیجیتال امسال با ثروت خالص تخمینی ۲.۲ میلیارد دلار هستند.

چند نام قابل‌توجه دیگر در این فهرست به چشم می‌خورد؛ از جمله سونگ چی‌هیونگ (Song Chi-hyung)، مؤسس صرافی آپ‌بیت (Upbit) کره جنوبی که بنا بر گزارش‌ها حدود ۳.۷ میلیارد دلار ثروت دارد. کیم هیونگ‌‌نیون (Kim Hyoung-nyon)، معاون اجرایی دونامو (Dunamu)، شرکت مادر صرافی آپ‌بیت نیز حدود ۱۳ درصد از سهام این صرافی را در اختیار دارد و در نتیجه او نیز با ۱.۹ میلیارد دلار دارایی خالص، در فهرست ثروتمندان دنیای ارز دیجیتال قرار می‌گیرد.

کامرون و تایلر وینکلواس، بنیان‌گذاران صرافی جمینای
کامرون و تایلر وینکلواس، بنیان‌گذاران صرافی جمینای.

مایکل سیلور، مدیرعامل مایکرواستراتژی، همچنان در این فهرست باقی مانده و ثروتی حدود ۱.۶ میلیارد دلار دارد. سهام شرکت او در دو سال گذشته به‌دنبال سرمایه‌گذاری بزرگ و پرریسک در بیت کوین، چهار برابر شده است.

نشریه فوربز زمانی که اولین فهرست ثروتمندان ارز دیجیتال را در سال ۲۰۱۸ منتشر کرد، تعداد انگشت‌شماری از مدیران پروژه‌های این حوزه در این رتبه‌بندی قرار می‌گرفتند. در آن زمان، معیار ثروت در این حوزه بسیار پایین بود و تنها با ۳۵۰ میلیون دلار می‌توانستید در فهرست فوربز قرار بگیرید.

guest

لطفا در صورت مشاهده دیدگاه‌های حاوی توهین و فحاشی یا خلاف عرف جامعه لطفا با گزارش سریع آن‌ها، به ما در حفظ سلامت بستر ارتباطی کاربران کمک کنید.

6 دیدگاه
مجید زرقانی
مجید زرقانی
۲ سال قبل

سلام کی تا الان تو ایران ارز دیجیتال رو به پول خودمون تبدیل کرده

ميلاد علينژاد
ميلاد علينژاد
۲ سال قبل

از موقعی که تو کشور اینا نباشیم ماهمینیم

Peter Schiff 🎖🏅
Peter Schiff 🎖🏅
۲ سال قبل

بله دیگه یک مشت کلاه بردار که دقیقا آمار همه چیزو درباره رمزارزها در اختیار دارند و عشقی قیمتها رو هر چقدر که بخواهند بالا یا پایین میکنند، ما رو هم با مباحث به اصطلاح علمی اقتصادی سرگرم میکنند و در آخرش هم بدهکار.......................
لطفا تفکر🙂

احمد
احمد
۲ سال قبل

دقیقا درسته

محمدحسامی
محمدحسامی
۲ سال قبل

به امید روزی که همه هموطنای ایرانیم پر سود و پولدار بشن.. 🙏🏻🙏🏻🌹🌹🌹

مهدی مدنی
مهدی مدنی
۲ سال قبل

ما کی مثل اینا میشیم😢