کریگ رایت یک ماه فرصت دارد تا مالکیتش بر ۱ میلیون بیت کوین را اثبات کند!

کریگ رایت یک ماه فرصت دارد تا مالکیتش بر ۱ میلیون بیت کوین را اثبات کند!

پرونده قانونی کریگ رایت (Craig Wright) مدت‌هاست که در دادگاه منطقه‌ای ایالات‌متحده در جریان است. این پرونده پر کش و قوس روز جمعه وارد مرحله جدیدی شد؛ مرحله‌ای که می‌توان آن را یک پیروزی کوچک برای رایت بر شمرد.

به گزارش کوین دسک، بس بلوم (Beth Bloom)، قاضی دادگاه منطقه‌ای آمریکا اعلام کرده است حقایقی که در طی دادرسی پرونده مطرح شده‌اند، در حال حاضر مورد مجادله‌اند. به این صحبت‌ها در درخواست چهار روز گذشته (۲۰ دی) که به دادگاه منطقه‌ای فلوریدای جنوبی تسلیم شد، اشاره شده است.

این مسئله را می‌توان آخرین تغییرات در پرونده آیرا کلیمن (Iran Kleiman)، برادر دیوید کلیمن (David Kleiman)، بر علیه رایت دانست. طبق دادخواست کلیمن، رایت موظف است تا نیمی از ۱.۱ میلیون بیت کوین خود (۸.۸۷ میلیارد دلار) را به وراث کلیمن بدهد. طبق گزارشات این بیت کوین‌ها در یک صندوق ذخیره‌ای قرار دارند که از آن با عنوان «صندوق گل لاله» (Tulip Trust) یاد می‌شود.

طی مرحله قبلی دادگاه که به قضاوت بروس رینهایت (Bruce Reinhart) برگزار شد، دادگاه به دلیل نبود عدله کافی، ادعای کریگ رایت را رد کرد. به گفته دادگاه، رایت موفق به ارائه فهرست کامل دارایی‌هایی که پیش از پایان سال ۲۰۱۳ میلادی کسب کرده بود، نشد.

طبق رای قاضی، هزینه‌های دادرسی کلیمن که مبلغی ۶۵۰,۰۰۰ دلاری است، باید توسط رایت پرداخت شود. از طرف دیگر وی موظف است نیمی از دارایی‌های خود را به کلیمن پرداخته کرده و ۵۰ درصد حق مالکیت فکری اختراعی که با دیوید کلیمن بر روی آن کار می‌کرده‌اند را نیز به وراث او منتقل کند. قاضی رینهارت همچنین شهادت رایت را دارای «تضاد» خواند. رایت نیز حکم دادگاه را سخت و بی‌رحمانه توصیف کرد.

کریگ رایت یک ماه فرصت دارد تا مالکیتش بر ۱ میلیون بیت کوین را اثبات کند!

طبق گزارش‌ها مواردی نیز بدون رسیدگی باقی مانده‌اند. به گفته بلوم، جلسه‌های استماع پیشین بیشتر بر روی محل نگه‌داری و مقدار بیت کوین‌های رایت تمرکز کرده بودند و از همین رو شراکت رایت و دیوید کلیمن به دادگاهی بالاتر ارسال شده است. به گفته بلوم مقدار بیت کوین‌هایی که در پرونده قرار دارد همچنان یک مشکل است.

کریگ رایت ادعا می‌کند که صندوق نامبرده قابل دسترسی نیست، چرا که کلیدهای مختلفی که مخصوص باز کردن آن است، در اختیار چندین واسطه قرار دارد که نام‌شان مشخص نیست. از همین رو درخواستی مبنی بر افزایش مدت زمان افشا و ارائه اطلاعات بیشتر تسلیم دادگاه کرده است. به گفته رایت از این مدت زمان برای یافتن کلیدهای مخصوص استفاده خواهد شد. طبق اعلام دادگاه، وی تا ۳ فوریه (۱۴ بهمن) فرصت دارد تا کلیدهای مورد نظر را یافت و به دادگاه ارائه کند. دادگاه از این کلیدها با عنوان «قاصد» یاد می‌کند.

بلوم در این خصوص می‌نویسد:

دادگاه به دنبال پاسخ این سوال است که آیا پیدا شدن قاصدِ ناشناسِ مورد نظر، محتمل است یا خیر. خوانده ادعا می‌کند که با آغاز سال ۲۰۲۰، این قاصد در دسترس خواهد بود.

به گفته بلوم، رایت در شهادت پیشین خود اعلام کرده بود که تا پیش از اول ژانویه سال ۲۰۲۰ امکان تبعیت از دستور دادگاه مبنی بر گزارش بیت کوین‌های خود را نخواهد داشت. به گفته رایت قاصد مورد نظر در این تاریخ صد در صد کنترل دارایی‌ها را به او انتقال می‌دهد.

رایت هنوز واکنشی در خصوص این موضوعات ارائه نکرده و مشخص نیست که آیا بیت کوین‌ها از صندوق خارج شده‌اند یا نه.

یک روز پیش از نقض حکم [اولیه] توسط بلوم، مدارکی در خصوص صندوق گل لاله به دادگاه ارسال شد که فرضیات پرونده را تغییر داد.

در مدارکی که در ابتدای روند رسیدگی به پرونده به دادگاه ارائه شده بود آمده است که رایت تمام دارایی‌های رمزنگاری‌شده خود را در سال ۲۰۱۲ به دیوید کلیمن [قرض] داده است و این دارایی‌ها هشت سال بعد قابل برداشت خواهند بود. در صورت اثبات این اتهام، شکایت آیرا کلیمن نیز توسط دادگاه رد خواهد شد؛ چرا که وی معتقد است رایت بیت کوین‌ها را برای خودش برداشته است. در بخش دیگری از عدله ارائه‌شده به دادگاه، مکاتباتی وجود دارد که نشان می‌دهد، رایت تنها ۳۰ درصد از دارایی‌های داخل صندوق را در اختیار دارد.

هنوز در خصوص صحت [وجود] چنین صندوقی شک وجود دارد؛ چرا که فونت مورد استفاده در سال ۲۰۱۵ ساخته شده است. رایت نیز اعلام کرده است که این مسئله ناشی از دستگاه اسکنر دادگاه است که فونت‌های قبلی را به نسخه‌ای جدیدتر تبدیل کرده است.

فرم شماره سه در خصوص این صندوق ممکن است دارای شواهدی باشد که نشان بدهد چه کسی صاحب واقعی بین کوین‌هایی است که رایت و کلیمن به صورت مشترک ماین کرده‌اند. مشکل اصلی اینجاست که این فرم در میان ۴۲۸ مدرک دیگر دفن شده است. از جزئیات این فرم اطلاعاتی در دست نیست و رایت نیز درخواست کرده تا دسترسی به آن ممکن نباشد. دادگاه به رایت مهلتی ده روزه داده تا نسخه‌ای اصلاح شده از این فرم را تسیلم دادگاه کند.

ولول فریدمن (Velvel Freedman)، وکیل مدافع کلیمن اعلام کرده است که رایت این مدرک را بدون هیچ توضیحی در اختیار دادگاه قرار داده است و حتی ایمیلی نیز در آن یافت نمی‌شود.

تازه‌ترین مدارک منتشر شده قاضی بلوم از این فرضیه حمایت می‌کند که رایت با تمایل خودش مسئولیت پرداخت جرایم مربوط به هزینه‌های دادرسی را بر عهده گرفت. او در این خصوص می‌نویسد:

[رایت] طفره می‌رفت و اصلا توجهی به معنی سطحی واژه‌ها نداشت. او همچنین رویکردی مجادله جویانه رو در پیش گرفته بود و هنگامی که با تناقض در صحبت‌های پیشین‌اش رو به رو می‌شد، حالت تدافعی به خود می‌گرفت.

کایل روش (Kyle Roche) و ولول فریدمن به عنوان وکلای مدافع کلیمن فعالیت می‌کنند و ریورو مستر (Rivero Mestre) نیز مسئولیت دفاع از رایت را بر عهده دارد. تا به اینجا هیچ یک از این افراد نسبت به حواشی ایجاد شده واکنشی نشان نداده‌اند.

دو ماه پیش (اکتبر) رایت ضمن برهم زدن توافق بدست آمده، پرونده را بار دیگر در دادگاه به جریان انداخت. از آن زمان تا به اینجا هر دو طرف مدارک بسیاری را در اختیار قاضی قرار داده‌اند و با زمانبندی فشرده‌ای در حال آماده‌سازی خود برای دور جدید رسیدگی به پرونده هستند. ماه دسامبر (آذر)، وکیل رایت ۱۸,۶۶۹ مدرک را در اختیار طرف مقابل قرار داد.

این هفته نیز رایت، رامونا واتس (Ramona Watts)، همسر رایت، و اندرو اوهوگان (Andrew O’Hagan) استشهادیه‌ای را در حضور مقامات قانونی امضا کردند. اوهوگان فردی است که در حاشیه نشست حوزه کتاب لندن با رایت مصاحبه کرده بود.

guest

لطفا در صورت مشاهده دیدگاه‌های حاوی توهین و فحاشی یا خلاف عرف جامعه لطفا با گزارش سریع آن‌ها، به ما در حفظ سلامت بستر ارتباطی کاربران کمک کنید.

5 دیدگاه
زهرا
زهرا
۴ سال قبل

سلام
جناب ناصرفلاح تحلیل خودتون بر این اتفاق چیه و چه تاثیری بر قیمت میتونه گذاشته شه؟؟

فرزاد
فرزاد
۴ سال قبل

این آقا که یک زمان میگفتن ساتوشی از رو دست من سرقت علمی کرده حالا خودشو ساتوشی معرفی می کنه. در ضمن معلوم نشد کی دیوید کلیمن رو به قتل رسونده ؟؟؟

بهزاد ناصرفلاح
بهزاد ناصرفلاح
۴ سال قبل
پاسخ  فرزاد

سلام دوست گرامی، مرگ دیوید کلیمن بر اثر بیماری و طبیعی بوده

ممد
ممد
۴ سال قبل

اگه حرفا و ادعاهای کریگ رایت اثبات بشه و واسطه مورد اشاره، مالکیت بیت کوین ها رو منتقل کنه، بیت کوین به خاک سیاه میشینه
امیدوارم ادعاهای رایت دروغ باشه و زود هم محکوم بشه اما اگر برعکسش شد زود خودتونو نجات بدین که قیمت چنان سقوط وحشتناکی میکنه که هیچ وقت سابقه نداشته و حتی من اگه الان اون عددا رو بگم خیلی براتون خنده دار و غیرممکن هست

علی
علی
۴ سال قبل

کریگ رایت و راجر ور هر دو حقه باز هستند