صرافی کوین بیس اطلاعات مشتریانش را در اختیار مقامات مالیاتی قرار می‌دهد

صرافی کوین بیس اطلاعات مشتریانش را در اختیار مقامات مالیاتی قرار می‌دهد

شرکت صرافی ارزهای دیجیتال Coinbase، روز جمعه رسماً اعلام کرد که اطلاعات حساب برخی از مشتریانش را در اختیار مقامات مالیاتی ایالات متحده قرار داد.

در ایمیلی که ۲۳ فوریه به حدود ۱۳۰۰۰ مشتری ارسال شد، صرافی کوین بیس تأیید کرد که «فقط بخش‌های مشخص و محدودی از اطلاعات» را با سرویس درآمد داخلی ایالات متحده (IRS) به اشتراک خواهد گذاشت. جزئیات دقیقی از نوع اطلاعات ارسالی اعلام نشده است. کوین بیس در این اعلامیه، خبر از ارسال اطلاعات خواسته شده در ۲۱ روز آینده خبرداد.

این صرافی توصیه کرد:

اگر در این مورد نگران هستید، پیشنهاد می‌کنیم تا برای دریافت مشاوره‌های حقوقی فوراً با وکیل خود تماس بگیرید.

این حرکت نتیجه دعوای حقوقی طولانی مدت بین IRS و صرافی کوین بیس است. جرقه این جریان در سال ۲۰۱۶ با درخواست IRS از دادگاه برای بررسی ۵۰۰,۰۰۰ حساب سایت کوین بیس آغاز شد.

پیش از این خبری مبنی بر دستور دادگاه برای بررسی حساب‌هایی با گردش مالی بیش از ۲۰,۰۰۰ دلار بین سال‌های ۲۰۱۳ تا ۲۰۱۵ که تعداد آن حدود ۱۳,۰۰۰ نفر تخمین زده می‌شد، به کوین بیس ارسال شده بود. در ایمیل ارسالی، کوین بیس از کاهش تعداد کاربران مورد بررسی به عنوان «پیروزی جزئی، اما قابل توجه» یاد کرده است.

ممکن است علاقه مند باشید
guest

استفاده از محتوای توهین‌آمیز، غیراخلاقی، دیدگاه‌های غیراقتصادی، تبلیغات و اطلاعات تماس یا لینک‌های نامرتبط ممنوع است.

نقض قوانین ممکن است منجر به عدم تأیید دیدگاه‌ها یا مسدودسازی حساب کاربران شود.

3 دیدگاه
مهران
مهران
6 سال قبل

ظاهرا با همه گیری روزافزون ارزهای دیجیتالی، دولتها به آرامی به فکر کسب درآمدهای مالیاتی از داد و ستد این ارزها از صرافیها و دیگر راههای مبادلاتی خواهند افتاد و به تدریج قوانین مالیاتی بیشتری وضع خواهند کرد. البته این ابتدای یک مسیر هست که فعلا از آمریکا شروع شده و تا همه گیری وضع قوانین مالیاتی دیگر کشورها، زمان زیادی لازم هست. هر چند که به قول دوستان همیشه راه فرار هم وجود دارد و امکان یکسان سازی قوانین در همه دنیا وجود ندارد. همیشه بهشت های مالیاتی وجود داشته و خواهند داشت.

سعید
سعید
6 سال قبل

واقعا این قضیه مالیات گرفتن جالبه ،نه از امکانات اون کشور داره استفاده ای میشه و نه این که درصدی تضمین میکنن که اگر پولتون رفت بهتون کمکی میکنیم ، خود شخص داره با استفاده از مغزش و سرمایه گذاری درست با کلی ریسک پول در میاره بعد اینا میان ادعای مالیات میکنن ،واقعا پول زور هس.

رایمون
رایمون
6 سال قبل

این سوپر نابغه ها تو آمریکا و کانادا همین کارا رو میکنن که هیچ کس دوست نداره اونجا صرافی بزنن و الان مارکت دست روسها و چینیها اونام که خوب بلدن پول ملت و بالا بکشن