مدیرعامل سیتی‌بانک: در حال همکاری با چند کشور برای ساخت ارزهای دیجیتال هستیم

مدیرعامل سیتی‌بانک: در حال همکاری با چند کشور برای ساخت ارزهای دیجیتال هستیم

مایکل کوربات (Michael Corbat)، مدیرعامل گروه شرکت‌های مالی سیتی بانک، اعلام کرد که این گروه در حال همکاری با برخی کشورهای جهان برای ساخت ارزهای دیجیتال ملی است.

به گزارش «The Block»، کوربات روز جمعه در مصاحبه‌ای با بلومبرگ (Bloomberg) گفته است:

من فکر می‌کنم که در آینده‌ای نه‌چندان دور شاهد یک ارز دیجیتال حاکمیتی خواهیم بود، نمی‌توانم آن را یک ارز دیجیتال خطاب کنم.

کوربات بدون بیان اینکه کدام کشورها با سیتی‌بانک همکاری کرده‌اند گفت:

مدتی است که با برخی از دولت‌های سراسر جهان در زمینه ایجاد و تجاری‌سازی آنها [ارزهای دیجیتال] همکاری می‌کنیم. من فکر می‌کنم که آمدن آنها اجتناب ناپذیر است.

هنگامی که توجهات به این موضوع جلب شد، دانیل رومرو آپسیلوس (Danielle Romero Apsilos)، مدیر روابط عمومی سیتی‌بانک، در مصاحبه‌ای گفت که تعدادی از بانک‌های مرکزی در حال ارائه مشاوره به دولت‌ها در رابطه با ارزهای دیجیتال ملی (CBDC) هستند و سیتی‌بانک هم به‌صورت فعال در این مشاوره‌ها شرکت می‌کند.

رومرو آپسیلوس گفته است:

سیتی‌بانک به‌عنوان یک متخصص سر‌شناس در بازار ارائه خدمات پرداختی، با اتصال به بیش‌ از ۲۰۰ سیستم تسویه حساب، در حال وارد کردن تجربیات خود به منظور انتخاب طرحی برای پیاده‌سازی ارزهای دیجیتال است.

این اولین باری نیست که کوربات آینده ارزهای دیجیتال ملی را پیش‌بینی می‌کند، او در نوامبر ۲۰۱۷ (آبان ۹۶) گفته بود:

به احتمال زیاد چیزی که شاهد آن خواهیم بود ارزی است که دولت‌ها معرفی می‌کنند، نه یک ارز دیجیتال. فکر می‌کنم که «ارز دیجیتال» واژه مناسبی برای آن نیست، اما می‌گویم ارز دیجیتال.

کوربات در مصاحبه روز جمعه خود در رابطه با آینده ارزهای دیجیتال گفت که این موضوع به ماهیت اصلی هر ارز بستگی دارد.

کوربات در این رابطه می‌گوید:

برخی از این ارزها فقط گزینه‌های جایگزین و ادامه‌دار منابع پرداختی مختلف هستند که مردم می‌توانند با توجه به ماهیت اصلی آنها و چیزی که واقعاً هستند از مزایای آنها بهره‌مند شوند.

در سال ۲۰۱۵، سیتی‌بانک ایده راه‌اندازی ارزدیجیتال خود به نام سیتی کوین (Citicoin) را به‌منظور انتقال آسان‌تر پول بین کشورها ارائه کرد. اما سال گذشته این ایده رد شد، چراکه سایر روش‌های ثبت‌شده، مؤثر‌تر و کارآمد‌تر از طرح سیتی کوین بودند.

گزارش‌های اخیر حاکی از آن است که سیتی‌بانک به‌دنبال ارائه خدمات امانت‌داری (کاستودی) ارزهای دیجیتال است. سیتی‌بانک در مصاحبه‌ای گفته است که آزمایش‌های داخلی مربوط به خدمات امانت‌داری از ارزهای دیجیتال را انجام داده است.

کوربات پس از ۳۸ سال فعالیت، که ۸ سال آخر آن در سمت مدیر‌عامل این بانک بوده است، در فوریه ۲۰۲۱ (بهمن) سیتی‌بانک را ترک خواهد کرد. او در حال تحویل مسئولیت مدیریت سیتی‌بانک به جین فریزر (Jane Fraser)، مدیرعامل بانک جهانی مصرف‌کنندگان سیتی (GCB) است. فریزر اولین زنی خواهد بود که یکی از بزرگ‌ترین بانک‌های وال‌‌استریت را رهبری می‌کند.

guest

لطفا در صورت مشاهده دیدگاه‌های حاوی توهین و فحاشی یا خلاف عرف جامعه لطفا با گزارش سریع آن‌ها، به ما در حفظ سلامت بستر ارتباطی کاربران کمک کنید.

0 دیدگاه