چین به‌دنبال استفاده از یوان دیجیتال در صندوق‌های سرمایه‌گذاری و صنعت بیمه است

چین به‌دنبال استفاده از یوان دیجیتال در صندوق‌های سرمایه‌گذاری و صنعت بیمه است

گزارش‌های تازه حاکی از آن است که بانک‌های چین به‌دنبال بررسی استفاده از یوان دیجیتال در حوزه‌های بیمه و صندوق‌های سرمایه‌گذاری هستند. در این پروژه تعدادی از بانک‌های بزرگ این کشور همکاری می‌کنند.

به گزارش کریپتو نیوز، برخی از بزرگ‌ترین بانک‌های تجاری چین به‌دنبال بررسی موارد استفاده از یوان دیجیتال در محصولات مرتبط با صندوق‌های سرمایه‌گذاری و صنعت بیمه هستند. این اقدام مؤسسات چینی حرکتی گسترده و جدا از بررسی عملکردهای محوری یوان دیجیتال است.

از زمانی که بانک مرکزی چین آزمایش یوان دیجیتال را آغاز کرد، بیشتر ابتکارات بر پرداخت‌های «کسب‌وکار به مصرف‌کننده» یا همان «B2C» در فروشگاه‌ها یا شبکه‌های حمل‌ونقل عمومی متمرکز بوده است. با این حال همان طور که نشریه ساوت چاینا مورنینگ پست (South China Morning Post) گزارش داده است، بنک آو کامیونیکیشن (Bank of Communications) و بانک سازندگی چین، گفته‌اند که در حال همکاری با مدیران صندوق‌های سرمایه‌گذاری و شرکت‌های بیمه هستند تا بتوانند به‌عنوان بخشی از یک پیشنهاد مزایده، کاربردهای یوان دیجیتال در مواردی «فراتر از پرداخت‌های خرد و کم‌ارزش» را کشف و بررسی کنند.

بانک سازندگی چین که یکی از چهار بانک بزرگ این کشور است، اعلام کرده است که در حال همکاری با مؤسسه شانگهای تایتان فاند دیستریبیوشن (Shanghai Tiantian Fund Distribution) و شرکت جی‌دی (JD)، غول حوزه تجارت الکترونیک چین است. شانگهای تایتان فاند دیستریبیوشن بخشی از یک گروه تجاری است که شرکت تحلیل داده‌های مالی و رسانه ایست مانی (East Money) آن را اداره می‌کند. این همکاری به مشتریان شرکت‌های مذکور این امکان را می‌دهد تا با استفاده از یوان دیجیتال دارایی خود را در صندوق‌های سرمایه‌گذاری آنلاین قرار دهند.

بنک آو کامیونیکیشن هنوز نامی از شرکت‌های بیمه و مدیریت سرمایه‌ای که با آنها همکاری می‌کند منتشر نکرده است.

معاون این بانک در صحبت‌هایش گفت تعهد شرکتش تسهیل توسعه و نقدینگی این ارز است. به‌‌گفته وی، این شرکت کارهای مقدماتی زیادی برای اطمینان از کارایی بالا و عملکرد باثبات سیستم یوان دیجیتال انجام داده است.

طبق آمارهای ارائه‌شده در رسانه‌ها، تا پایان ماه ژوییه (تیر)، بانک ارتباطات چین بیش ۶.۳ میلیون تراکنش را به‌صورت یوان دیجیتال پردازش کرده است؛ این میزان معادل ۳۸۷ میلیون دلار است. بانک سازندگی چین هم اعلام کرده است که از زمان آغاز برنامه آزمایشی، ۲۸.۵ میلیون تراکنش را با یوان دیجیتال پردازش کرده است.

بنک آو کامیونیکیشن یکی از قدیمی‌ترین بانک‌های این کشور و پنجمین بانک بزرگ فعال در مرزهای چین است. این در حالی است که این بانک در مراحل پایانی آزمایش یوان دیجیتال به این برنامه‌ها پیوسته بود. با این حال یکی از فعال‌ترین نهادهای حاضر در برنامه‌های آزمایشی یوان دیجیتال بود و اوایل ماه جاری، طی یکی از برنامه‌های آزمایشی یوان دیجیتال که با همکاری جی‌دی انجام شد، به افرادی در قالب قرعه‌کشی مقداری یوان دیجیتال اعطا کرد که می‌توانستند از آن در فروشگاه جی‌دی استفاده کنند.

بانک ارتباطات چین اوایل سال جاری هم اعلام کرد که در حال توسعه یک کیف پول سازگار با یوان دیجیتال است. این کیف پول قرار است به‌عنوان یک رقیب برای کیف پول‌های چهار بانک بزرگ دیگر چین فعالیت کند.

بانک تجارت چین، بانک سیتیک، پست بانک، بانک صنعت و بانک کشاورزی چین از جمله بانک‌های دیگر این کشور هستند که در پروژه یوان دیجیتال همکاری می‌کنند.

ممکن است علاقه مند باشید
guest

لطفا در صورت مشاهده دیدگاه‌های حاوی توهین و فحاشی یا خلاف عرف جامعه لطفا با گزارش سریع آن‌ها، به ما در حفظ سلامت بستر ارتباطی کاربران کمک کنید.

1 دیدگاه
Mazaher
Mazaher
۱ سال قبل

یوان دیجیتال میاد جای تتر رو میگیره حالا نگاه کن اگه نشد