دلیل ممنوعیت‌های اخیر چین در حوزه ارزهای دیجیتال چه بود؟ رئیس سابق بانک مرکزی این کشور پاسخ می‌دهد

دلیل ممنوعیت‌های اخیر چین در حوزه ارزهای دیجیتال چه بود؟ رئیس سابق بانک مرکزی این کشور پاسخ می‌دهد

ژو شیائوچوان (Zhou Xiaochuan)، رئیس سابق بانک مرکزی چین، می‌گوید استفاده از ارزهای دیجیتال غیرمتمرکز در پرداخت‌ها، روش مناسبی برای سیستم اقتصادی سنتی نیست و به همین خاطر مقامات این کشور ارز دیجیتال ملی را جایگزین آنها کرده‌اند.

به گزارش یوتودی، رئیس سابق بانک مرکزی چین، درباره نقش ارزهای دیجیتال ملی بر اقتصاد مدرن صحبت کرده و نظرات خود را در رابطه با دلایل اصلی ممنوعیت ارزهای دیجیتال در چین به اشتراک گذاشته است.

شیائوچوان می‌گوید کشورهای دیگر از روش‌های مختلفی برای پیاده‌سازی ارزهای دیجیتال در سیستم اقتصادی خود استفاده می‌کنند، در حالی‌ که چین می‌خواهد بهترین راه ممکن را پیدا کند.

او به این نکته اشاره کرده که اساسی‌ترین قابلیت یک ارز، استفاده از آن در ‌پرداخت‌هاست و اگر ارزی این قابلیت را نداشته باشد در سیستم اقتصادی فعلی ناکارآمد خواهد بود. به عقیده او یک ارز می‌تواند قابلیت ذخیره‌ کردن ارزش داشته باشد و در عین حال در پرداخت‌ها هم مورد استفاده قرار گیرد.

به‌گفته شیائوچوان، زمانی که ارزهای دیجیتال ملی معرفی شوند، اقتصاد جهانی از مزایای زیادی مانند کاهش هزینه‌ها، ثبات و سهولت بیشتر بهره‌مند خواهد شد. این ارزها مناسب‌تر هستند و نسبت به روش‌های پرداختی قدیمی انعطاف‌پذیری بیشتری دارند. کسب‌وکارها هم از مزیت‌های دیجیتالی‌شدن اقتصاد بهره‌مند خواهند شد و کسب‌وکارهای کوچک می‌توانند چهارچوب‌های حسابرسی ساده‌تر و مؤثرتری ایجاد کنند.

رئیس سابق بانک مرکزی چین با اشاره به ممنوع‌شدن ارزهای دیجیتال و استخراج آنها در این کشور گفت این اتفاق مربوط به «بقای بهترین‌هاست»، چراکه به‌عقیده او ارزهای دیجیتال غیرمتمرکز مبتنی بر بلاک چین، مناسب‌ترین روش پرداختی در سیستم اقتصاد سنتی نیستند.

شیائوچوان در بخشی از صحبت‌های خود به تراکم شبکه، سرعت پایین انجام تراکنش‌ها و دیگر مشکلات مربوط به مقیاس‌پذیری اشاره کرد که به‌گفته او ارزهای دیجیتال مدرن با آنها مواجه هستند.

ممکن است علاقه مند باشید
guest

لطفا در صورت مشاهده دیدگاه‌های حاوی توهین و فحاشی یا خلاف عرف جامعه لطفا با گزارش سریع آن‌ها، به ما در حفظ سلامت بستر ارتباطی کاربران کمک کنید.

0 دیدگاه