بیت کوین در معرض خطر جدی به واسطه اقدامات دولت چین قرار دارد !

بیت کوین در معرض خطر جدی به واسطه اقدامات دولت چین قرار دارد !

تحلیلگران اقتصادی به سرمایه گذاران بین المللی نسبت به دخالت دولت چین در مبادلات بیت کوین و سایر ارزهای دیجیتال هشدار داده اند.

به نقل از پایگاه اینترنتی تلگراف؛

تحلیلگران اقتصادی بر این باورند که بیت کوین به شدت در برابر اقدامات دولت چین آسیب پذیر خواهد بود. بانک مرکزی چین اخیرا نسبت به تبعات منفی بیت کوین بر اقتصاد این کشور هشدار داده است.

بر اساس این گزارش، پکن احتمالا مانع از ادامه فعالیت شبکه بیت کوین در این کشور خواهد شد مگر آنکه کنترل رایانه های قدرتمندی را که برای مبادلات بیت کوین مورد استفاده قرار  می گیرد، در اختیار داشته باشد. تعداد زیادی از رایانه هایی که برای مبادلات بیت کوین مورد استفاده قرار می گیرد، در چین است.

بیت کوین در معرض خطر جدی به واسطه اقدامات دولت چین قرار دارد !

در حالی که بیت کوین به عنوان یک ارز دیجیتال، از قوانین و نظارت های دولتی معاف است، این مساله به یکی از مزایای اصلی این ارز از دید کاربران و سرمایه گذاران تبدیل شده و همین مساله موجب نگرانی بسیاری از دولت های جهان شده است.

مبادلات بیت کوین از سوی هیچ سازمان یا دولتی تحت نظارت قرار نمی گیرد و این مبادلات تنها بر اساس بلاک چین انجام می شود.

با رشد و توسعه بیت کوین، مبادلات این ارز دیجیتال به رایانه های قوی تر و گران قیمت تر نیاز دارد. بیش از ۷۷.۷ درصد قدرت رایانه ای که اکنون در پشت بیت کوین قرار دارد، فعلا در چین مستقر شده است. این مساله به شدت بیت کوین را در برابر دخالت دولت چین آسیب پذیر کرده است. بخش عمده سخت افزارهای تخصصی برای ماینینگ بیت کوین نیز در چین ساخته شده است.

به اعتقاد تحلیلگران اقتصادی، احتمال خرابکاری و ضربه زدن دولت چین به بیت کوین وجود دارد و سرمایه گذاران باید به شدت مراقب باشند.

نکته نگران کننده دیگر ، افزایش حملات هکری و سایبری علیه پلتفرم های بیت کوین در سراسر جهان است. این مساله به شدت از سوی هکرهای چینی مورد توجه قرار گرفته است.

چین اوایل امسال هرگونه خرید و فروش آنلاین بیت کوین را ممنوع اعلام کرد. این اقدام چین طی هفته های اخیر نیز موجب شد تا قیمت بیت کوین تا ۲۰ هزار دلار افزایش یابد ولی طی هفته گذشته قیمت بیت کوین تا حد زیادی کاهش یافت.

هرگونه اختلال در شبکه های رایانه ای و اینترنتی چین می تواند زیان و ضرر سنگینی را به سرمایه گذاران بیت کوین وارد کند.

guest

لطفا در صورت مشاهده دیدگاه‌های حاوی توهین و فحاشی یا خلاف عرف جامعه لطفا با گزارش سریع آن‌ها، به ما در حفظ سلامت بستر ارتباطی کاربران کمک کنید.

4 دیدگاه
aida
aida
6 سال قبل

من چنتا دوست چینی دارم - خیلیاشون بالای 1000 تا بیت کوین ماین کردن از چندسال پیش

مهدی
مهدی
6 سال قبل

باید کل به نحوی قدرت پردازش و تجهیزات به کشوری مثل ژاپن انتقال پیدا کنه

COINIST.IR
COINIST.IR
6 سال قبل

کارهای اینگونه باعث خلق فضای ویژه و مخصوص برای این ارز میشه و از طرفی تقویت اون

محمد مرادی
محمد مرادی
6 سال قبل

این چین های عزیز هم دیدن بیت کوین داره وضعه مملکتشونو خراب میکنه.....یعنی مردم پولدار میشن باهاش و دیگه سراغ کالاهاشون نمیرن و دنباله کالاهای گران قیمت و اصل هر کشور میرن.......
گفتن چیکار کنیم چیکار نکنیم بیایم جلویرشد بیتو بگیریم که به ضرر اقتصاده چین هستش. این واقعا بی انصافیه واقعا.