ارز دیجیتال ملی چین جایگزینی برای علی‌پی و وی‌چت پی خواهد بود

ارز دیجیتال ملی چین جایگزینی برای علی‌پی و وی‌چت پی خواهد بود

رئیس مؤسسه تحقیقات ارز دیجیتالِ بانک مرکزی چین در سمینار بانک تسویه حساب بین‌المللی از یوان دیجیتال به‌عنوان گزینه جایگزینی برای علی‌پی (Alipay) و وی‌چت پی (WeChat Pay) یاد کرد.

به گزارش کوین دسک و به نقل از بلومبرگ، مو چانگچون (Mu Changchun) روز پنجشنبه با اشاره به این مسئله که ۹۸ درصد پرداخت‌های موبایلی در چین از طریق علی‌پی و وی‌چت پی انجام می‌گیرد، اعلام کرد که هدف از توسعه ارز دیجیتال ملی ایجاد یک گزینه جایگزین است.

مو در بخشی از صحبت‌های خود گفت که اگر «اتفاقی» فنی یا مالی برای علی‌پی یا وی‌چت پی بیفتد، ثبات سیستم مالی چین دچار مشکل خواهد شد. به‌عقیده وی، همین مسئله موجب شد تا بانک مرکزی چین به فکر ایجاد یک ارز دیجیتال ملی، به‌عنوان یک جایگزین، باشد.

ارز دیجیتال ملی چین را می‌توان اولین ارز دیجیتال ملی دنیا در سطحی به این گستردگی دانست؛ اما از طرفی، برخی نسبت به نظارت شدید چین بر سازوکارهای این ارز دیجیتال و امکان نظارت بر امور مالی مردم که توسعه این پلتفرم در اختیار دولت قرار می‌دهد، نگرانند.

بانک مرکزی چین در این همایش قوانینی را برای نظارت بر ارزهای دیجیتال ملی به مقامات مالی و بانک‌های مرکزی کشورهای دیگر پیشنهاد کرد.

ماه گذشته، مؤسسات مالی مای‌بنک (MYbank) و وی‌بنک (WeBank)، وابسته به انت گروپ (Ant Group) و تنسنت (Tencent)، اعلام کردند که به طرح آزمایش یوان دیجیتال می‌پیوندند.

اشتراک
اطلاع از
guest
2 دیدگاه
بازخوردهای داخلی
مشاهده تمام دیدگاه‌ها
فریدون
فریدون
5 ماه پیش

سلام ببخشید میشه بگید اسم این ارز رو چی میخاد بزاره در آینده ؟

رضا محسنی شرق
رضا محسنی شرق
5 ماه پیش

سلام. دوستان ارز YCC برای چینی ها نیست مگه ؟ دوباره میخوان ارز ایجاد کنن!

ارزهای دیجیتاللیست کامل
اخبار و مقالاتاخبار و مقالات بیشتر
صرافی ارزهای دیجیتالصرافی های بیشتر
دستگاه ماینر ارزهای دیجیتالدستگاه های بیشتر
موردی یافت نشد.
float
اطلس ارزدیجیتال پلاس
دوره‌ی جامع غیرحضوری صفر تا صد ارزهای دیجیتال،
آموزش تریدینگ، تحلیل تکنیکال و آشنایی با ماینینگ
۴,۰۰۰,۰۰۰
off
۲,۴۰۰,۰۰۰ تومان
+ ata ATA
off