ارز دیجیتال ملی چین در المپیک زمستانی ۲۰۲۲ مورد استفاده قرار می‌گیرد

ارز دیجیتال ملی چین در المپیک زمستانی ۲۰۲۲ مورد استفاده قرار می‌گیرد

بانک مرکزی چین (PBoC) اعلام کرده است که احتمال استفاده از ارز دیجیتال این کشور در المپیک زمستانی ۲۰۲۲ وجود دارد.

به گزارش «The Block» و به نقل از یکی از شبکه‌های تلویزیونی چین، یکی از مسئولان موسسه تحقیقاتی ارز دیجیتال ملی این کشور، خبر داده است که احتمالا از این ارز دیجیتال در مسابقات المپیک زمستانی استفاده خواهد شد. قرار است پکن میزبان رقابت‌های المپیک ۲۰۲۰ باشد.

با در نظر گرفتن خبر استفاده از ارز دیجیتال ملی در المپیک، می‌توان احتمال داد که این ارز در اواسط سال ۲۰۲۱ منتشر شود. البته بانک مرکزی چین هنوز به طور رسمی برنامه مشخصی برای انتشار یوان دیجیتال ارائه نکرده است.

از طرفی، به گفته یکی از مسئولان این موسسه، برخی از بانک‌های دولتی در چهار شهر شنژن (Shenzhen)، سوژو (Suzhou)، منطقه جدید شیونگ‌آن (Xiong’an New Area) و چنگدو (Chengdu)، در حال انجام آزمایش‌های داخلی روی این ارز دیجیتال هستند.

هفته گذشته، بانک کشاورزی و بانک مرکزی چین، اپلیکیشن‌هایی آزمایشی را عرضه کردند که از ارز دیجیتال ملی این کشور پشتیبانی می‌کنند.

مقام مربوطه همچنین عنوان کرد که تحقیق و توسعه روی یوان چین به صورت پیوسته در حال انجام است. علاوه بر این، گفته‌ها حاکی از آن است که این آزمایش‌های داخلی، روی عملکردهای تجاری بانک‌ها، سیستم گردش مالی و صدور یوان و نیز بازارهای مالی تاثیر نخواهد گذاشت.

گفته می‌شود که کارمندان دولتیِ شهرداری سوژو نیز نیمی از یارانه حمل‌ونقل خود را در ماه آینده به صورت یوان دیجیتال دریافت خواهند کرد. همچنین خبرها حاکی از آن است که این ارز دیجیتال بر بستر بلاک چین خواهد بود و مکانیزم پولی آن نیز دارای ساختاری متمرکز و سنتی است.

ممکن است علاقه مند باشید
guest

لطفا در صورت مشاهده دیدگاه‌های حاوی توهین و فحاشی یا خلاف عرف جامعه لطفا با گزارش سریع آن‌ها، به ما در حفظ سلامت بستر ارتباطی کاربران کمک کنید.

1 دیدگاه
الی
الی
4 سال قبل

خدا کنه تا اونموقع دیگه چینی وجود نداشته باشه...آشغال‌خورا