کمیسیون معاملات آتی کالای آمریکا در حال تحقیق درباره بازار پیش‌بینی پالی مارکت است

کمیسیون معاملات آتی کالای آمریکا در حال تحقیق درباره بازار پیش‌بینی پالی مارکت است

اخیراً گزارش‌هایی منتشر شده مبنی بر اینکه کمیسیون معاملات آتی کالای آمریکا در حال تحقیق درباره بازار پیش‌بینی غیرمتمرکز پالی مارکت (Polymarket) است. آن‌طور که پیداست پالی مارکت تاکنون متهم به هیچ فعالیت غیرقانونی‌ای نشده است.

به گزارش «The Block»، سرویس خبری بلومبرگ اخیراً گزارش کرده است که نهاد مسئول در زمینه قانون‌گذاری بازارهای مشتقه آمریکا در حال بررسی این موضوع است که آیا پالی مارکت به کاربران خود اجازه خریدوفروش ابزارهای معاملاتی غیراستاندارد و استفاده از اختیار معامله دوگانه (Binary Option) را می‌دهد یا خیر. اگر چنین چیزی صحت داشته باشد پالی مارکت باید فعالیت‌های خود را با قوانین این نهاد دولتی مطابقت دهد.

اختیار معامله دوگانه یک شیوه معامله است که در آن معامله‌گر در‌صورتی که درست عمل کرده باشد مبلغی از پیش‌ تعیین‌شده را دریافت می‌کند و اگر اشتباه کرده باشد هیچ سودی دریافت نخواهد کرد. البته این رایج‌ترین تعریف اختیار معامله دوگانه است و در محیط‌های معاملاتی مختلف قوانین می‌تواند متفاوت باشد.

نماینده پالی مارکت به بلومبرگ گفته است:

پالی مارکت خود را موظف می‌داند تا فعالیت‌هایش را با قوانین و مقررات متناسب مطابقت دهد، اطلاعات لازم را در اختیار مقامات نظارتی بگذارد و در روند تحقیقات با آنها همکاری کند.

همان طور که در گزارش بلومبرگ آمده است، پالی مارکت تاکنون متهم به هیچ فعالیت غیرقانونی‌ای نشده است. در این گزارش گفته شده که پالی مارکت جیمز مک‌دونالد (James McDonald)، مدیر اجرایی سابق کمیسیون معاملات آتی کالا و از اعضای فعلی شرکت حقوقی سالیوان و کرامول (Sullivan & Cromwell)، را استخدام کرده است تا در روند تحقیقات این شرکت را همراهی کند.

پالی مارکت به کاربران خود اجازه می‌دهد تا با استفاده از ارز دیجیتال باثبات یو‌اس‌دی کوین (USDC)، رویداد‌های خاصی مانند نتایج مسابقات ورزشی و انتخابات‌ سیاسی را پیش‌بینی کنند و اگر درست حدس زده باشند، مبلغ مشخصی را به‌عنوان پاداش دریافت خواهند کرد. پیش‌بینی نتایج و واریز ارز در بازار پالی مارکت از طریق خرید قراردادهای مبتنی بر اتریوم انجام می‌شود.

پالی مارکت در پاییز سال گذشته و چند روز مانده به رأی‌گیری انتخابات ریاست جمهوری آمریکا، در مرحله جدید جذب سرمایه خود ۴ میلیون دلار جمع‌آوری کرد.

به‌گفته بلومبرگ، پالی مارکت قصد دارد یک مرحله جذب سرمایه جدید به ارزش احتمالی ۱ میلیارد دلار برگزار کند. این اتفاق می‌تواند پالی مارکت را در فهرست استارتاپ‌های ۱ میلیارد دلاری فعال در حوزه ارز دیجیتال قرار دهد. از ابتدای سال جاری میلادی پروژه‌های زیادی با پشت سر گذاشتن مراحل جذب سرمایه مشابه، ارزش شرکت خود را به بیش از ۱ میلیارد دلار رسانده‌اند. این سرویس خبری گفته است که از زمان راه‌اندازی پالی مارکت در ژوئن ۲۰۲۰ (خرداد ۹۹)، حدود ۴ میلیارد سهم در بازار این پلتفرم معامله شده است.

ممکن است علاقه مند باشید
guest

لطفا در صورت مشاهده دیدگاه‌های حاوی توهین و فحاشی یا خلاف عرف جامعه لطفا با گزارش سریع آن‌ها، به ما در حفظ سلامت بستر ارتباطی کاربران کمک کنید.

0 دیدگاه