در سال ۲۰۲۱ بیش از ۱۴ تریلیون دلار معامله در صرافی‌های ارز دیجیتال انجام شده است

در سال ۲۰۲۱ بیش از ۱۴ تریلیون دلار معامله در صرافی‌های ارز دیجیتال انجام شده است

داده‌های تازه نشان می‌دهد که حجم معاملات صرافی‌های متمرکز ارز دیجیتال در مقایسه با سال ۲۰۲۰ حدود ۶۸۹ درصد رشد داشته است. این رشد در معاملات صرافی‌های غیرمتمرکز هم دیده می‌شود.

به گزارش «The Block»، داده‌های تازه نشان می‌دهد حجم معاملات در صرافی‌های ارز دیجیتال متمرکز که برخلاف صرافی‌های غیرمتمرکز کلید خصوصی کیف پول مشتریان را نزد خود نگه می‌دارند، در سال ۲۰۲۱ بیش از ۱۴ تریلیون دلار بوده است.

بر اساس داده‌های مربوط به روز ۲۴ دسامبر (۳ دی)، حجم معاملات صرافی‌ها امسال در مقایسه با سال ۲۰۲۰، حدود ۶۸۹ درصد افزایش داشته است. حجم معاملات سال گذشته این صرافی‌ها بیش از ۱.۸ تریلیون دلار بود.

تمامی این اعداد و ارقام و همین طور نمودار زیر، با استفاده از داده‌های صرافی‌هایی جمع‌آوری شده است که حجم معاملات خود را با دقت بیشتری نسبت به سایر صرافی‌ها گزارش می‌کنند.

در سال ۲۰۲۱ بیش از ۱۴ تریلیون دلار معامله در صرافی‌های ارز دیجیتال انجام شده است
نمودار حجم معاملات صرافی‌های ارز دیجیتال در ماه‌های مختلف

بایننس همچنان شلوغ‌ترین صرافی متمرکز بازار است. این مجموعه ۶۷ درصد از حجم کل معاملات سال ۲۰۲۱ را به خود اختصاص داده؛ یعنی حجم معاملات آن در سال جاری بیش از ۹.۵ تریلیون دلار بوده است.

حجم معاملات صرافی‌های متمرکز و غیرمتمرکز در سال جاری رشد قابل‌توجهی داشته است. ارزش معاملات صرافی‌های غیرمتمرکز در سال ۲۰۲۱ بیش از یک تریلیون دلار برآورد شده است که نشان‌دهنده رشد ۸۵۸ درصدی در مقایسه با سال ۲۰۲۰ است.

ممکن است علاقه مند باشید
guest

لطفا در صورت مشاهده دیدگاه‌های حاوی توهین و فحاشی یا خلاف عرف جامعه لطفا با گزارش سریع آن‌ها، به ما در حفظ سلامت بستر ارتباطی کاربران کمک کنید.

1 دیدگاه
مجتبی
مجتبی
2 سال قبل

چه درامدی داشته بایننس!!! wowwwww
۹۵۰۰ میلیارد دلار تراکنش!!