ارز دیجیتال > قوانین > بانک مرکزی > پدر بانک‌های مرکزی جهان خواستار نابودی بیت کوین شد
اخبار بانک مرکزی

پدر بانک‌های مرکزی جهان خواستار نابودی بیت کوین شد

پدر بانک‌های مرکزی جهان خواستار نابودی بیت کوین شدReviewed by محمد آذرنیوار on Feb 7Rating: 5.0

بانک تسویه حساب های بین المللی (BIS) ، بانک های مرکزی جهان را به اعمال سیاست های سخت گیرانه برای نابودی ارزهای دیجیتال دعوت کرد.

به نقل از راشاتودی (RT)، «آگوستین کارستنس»، رییس بانک تسویه حساب های بین المللی گفت: بیت کوین، ترکیبی از حباب، طرح پانزی و یک فاجعه است. وی از نهادهای مالی جهانی درخواست کرد تا بیت کوین و دیگر ارزهای دیجیتال را تحت فشار قرار داده و مانع از تهدادت این ارزها برای ثبات مالی جهان شود.

رییس بانک تسویه حساب های جهانی در این خصوص گفت:

بسیاری بر این باورند که حجم بازار پایین ارزهای دیجیتال و شرایط فعلی آن‌ها، در سطح سیستماتیک نگرانی به وجود نمی‌آورد؛ اما اگر به موقع برای این جریان راهکاری اتخاذ نشود، آنگاه ارزهای دیجیتال با سیستم مالی اصلی ارتباط بیشتری می‌گیرند و تهدیدی برای ثبات مالی محسوب می شوند.

«کارستنس» در ادامه اظهار داشت که بانک های جهانی،‌ فناوری بلاک چین و دفترکل غیرمتمرکز که بستر بیشتر ارزهای دیجیتال هستند را برای استفاده بررسی کرده اند.

وی ادامه داد:

تجارب بانک های مرکزی نشان می دهد که سیستم های متکی به دفترکل توزیع شده بر سیستم های تسویه حساب و پرداخت رایج پر هزینه، برتری دارند. این مقام ارشد در ادامه خاطر نشان کرد که در تب ارزهای دیجیتال، کاربران به جای استفاده از آن‌ها برای پرداخت های الکترونیکی در جنون سرمایه‌گذاری پر ریسک قرار دارند.

«کارستنس»، رئیس سابق بانک مرکزی مکزیک افرود:

تنظیم کنندگان مالی به وضع قوانین سخت ‌گیرانه برای ارزهای دیجیتال نزدیک شده اند؛ به علاوه برخی از بانک ها نباید خودپردازهای بیت کوین را تبلیغ کنند.

پدر بانک‌های مرکزی جهان خواستار نابودی بیت کوین شد

بانک تسویه حساب های بین المللی در سال ۱۹۳۰ میلادی تاسیس شد و قدیمی ترین نهاد مالی جهان است و به دلیل اینکه بانک های مرکزی جهان در آنجا حساب دارند از آن به عنوان بانکی برای بانک‌های مرکزی یاد می‌شود. بانک تسویه حساب های بین المللی، طلا و تراکنش های برون مرزی را برای بانک های مرکزی انجام می دهد و در بعضی موارد ذخایر آنها را نگهداری می کند.

منبع: RT
print

پدر بانک‌های مرکزی جهان خواستار نابودی بیت کوین شد

درباره نویسنده

محمد آذرنیوار

محمد آذرنیوار

15
دیدگاه کابران

avatar
14 Comment threads
1 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
15 Comment authors
ناشناسمهدیسعیدعباسعلی Recent comment authors
  اشتراک  
جدید ترین قدیمی ترین بیشترین امتیاز
اطلاع از
حسین الماس
حسین الماس

۲ سال دیگه این خبر میزارید.
بیتکون مادر پدر بانک های مرکزی جهانی رو …

مهسا
مهسا

غلط کرده

علیرضا
علیرضا

عزیزم شما سعی کن یه خورده ورزش کنی تا غلظت چربی توی خونت باعث نشه به مغزت فشار بیاد و چنین اراجیفی بگی.
شاید فکر کنین من صد هزارتایی بیت کوین دارم و از حرف این یارو احساس خطر کردم ولی نه! من عاشق تکنولوژی و آزادیهایی هستم که برای مردم میاره و بانک های مفتخور رو فلج میکنه.

حمید جی کی
حمید جی کی

بله دیگه ارزهای دیجیتال بیاد سود و دزدی شما کم میشه یا کلا قطع میشه برای همین هر کدومتون به نفعتون نیس ارزهای دیجیتال رو خراب میکنید باید مردم متحد بشن کمپین توی اینستا یا فیس بوک بزنن برای حمایت از ارزهای دیجیتال و حرف های مردم رو برسونید به گوش مسئولین خوب

مهدی
مهدی

کاملا با ایجاد کمپین موافق هستم و باید یک نفر این کار رو شروع کنه

علی
علی

این مردک مثل چیز از بیت کوین و سایر ارزها وحشت زدست

آزاد
آزاد

بایدم آرزوی نابودی کنند چون بیت کوین معدود ارز های دیجیتال غیر متمرکز هستش و اون ها میترسند امپراطوری خودشونو از دست بدهند ولی اندکی صبر سحر نزدیک است آقای آگوستین کارستنس ….

عدالت
عدالت

تا کی میخواین بر مردم جهان تسلط داشته باشید ؟ نابودی شما نزدیک است نه بیت کوین و سایر ارزهای دیجیتال …

سعید
سعید

اون قسمتش که میگه بازار ارزهای دیجیتال فقط به عنوان سرمایه گذاری داره استفاده میشه رو راست میگه ،ولی همین ترس این افراد از بیت کوین و صحبت کردن در موردش خیلی خوبه ،مردم هر چی ترس این بانک ها رو ببین بیشتر به سمت ارز های دیجیتال کشیده میشن چون مطمئن هستن که دارن راه رو درست میرن .

مهرداد علیزاده
مهرداد علیزاده

خیلی ها ارزوی نابودی خیلی چیزارو دارند … ولی با حرف چیزی عوض نشده :)۹

علی
علی

ممکنه ارزهای دیجیتال معایب زیادی هم داشته باشن اما اینکه یک نفر بدون توضیح و چالش منطقی فقط خواستار نابودی چیزی بشه که جوابی براش پیدا نمیکنه یعنی اینکه بشدت منافعش به خطر افتاده و گز نه در دنیای امروز هزاران اتفاق مالی دیگه میفته که ممکنه منافع مردم دنیا رو به خطر بندازه پس چرا در این مواقع حرفی زده نمیشه. بنظر من بجز مسئله سود در سیستم بلاکچین یک احساس آزادی در این سیستم وجود داره که حتی به ضررت هم باشه اون آزادی بهت حس خوبی میده.

عباس
عباس

فکر کنم یارو شکمش اینقدر بزرگه گذاشته برای روز مبادا با گفتن این اراجیف میخواد قیمت رو بیاره پایین شکمشو پر از از بیت کویین کنه

ناشناس
ناشناس

گ..ه ناشتا خوردن ایشون، این نخواد پدر جد من میخواد؟ همین بانک های مرکزی هستن که باعث متمرکز شدن ثروت در دست عده معدودی شدن، در کل جهان همیشه از تغییر و تحولی که براش نو بوده، ترسیده و باهاش مقابله کرده، یه مدت بگذره اینا هم رام میشن. patience is the key.

Sara
Sara

با این برنامه های دولت ها و بانک جهانی در پیش گرفته حداقل ۳ ۴ سال سختی پیش روی کریپتو قرار داره

محمد
محمد

این بانکدارهای یهودی ظاهرا خیلی از بیت کوین دل خوشی ندارن