ویتالیک بوترین: با فروش اتریوم در اوج قیمت ۱۰۰ میلیون دلار درآمد داشتیم!

ویتالیک بوترین: با فروش اتریوم در اوج قیمت ۱۰۰ میلیون دلار درآمد داشتیم!

ویتالیک بوترین، بنیان‌گذار اتریوم، در تازه‌ترین اظهارنظر خود اعلام کرده است که توانسته بنیاد اتریوم (تیمی متشکل از توسعه دهندگان اصلی) را متقاعد کند که ۷۰,۰۰۰ اتر را در اوج قیمت سال ۲۰۱۷ بفروشد. به گفته بوترین این اقدام ۱۰۰ میلیون دلار نقدینگی برای اتریوم ایجاد کرد.

به گزارش کوینیست، اتریوم همچنان ارز شماره دو فهرست برترین ارزهای دیجیتال است؛ با این حال قیمت فعلی آن با قیمت دو سال قبلش تفاوت بسیاری دارد.

با احتساب قیمت ۱,۴۰۰ دلاری برای هر واحد اتر در اواخر ۲۰۱۷، اقدام آن سال بوترین مبنی بر متقاعد کردن بنیاد اتریوم در خصوص فروش ۷۰,۰۰۰ اتر در اوج قیمت در نهایت منجر به درآمدی ۱۰۰ میلیون دلاری برای این بنیاد شد.

بوترین در مصاحبه خود با پادکست اریک وینستین (Eric Weinstein)، ضمن بیان فروش ۷۰,۰۰۰ اتریوم در سال ۲۰۱۷ توسط بنیاد اتریوم، گفت که خودش نیز ۳۰,۰۰۰ اتریوم فروخت که در آن زمان ارزشی بالغ بر ۲۲ میلیون دلار داشت.

این اقدام بنیاد اتریوم، سوالات بسیاری را در جامعه اتریوم ایجاد کرد. مثلا آیا این یعنی بنیاد اتریوم همه سرمایه‌هایش را خرج کرده بود که آنها را مجبور به فروش این حجم از اتر کرد؟

بوترین در پاسخ به این سوال گفت که این تصمیم بنیاد، یک تصمیمی بر پایه سیاست‌هایش بوده و ارتباطی با نبود سرمایه نداشته است.

هنگامی که از بوترین سوال شد که در وقتی قیمت‌ها سقوط کرد چه فکری می‌کرد، وی گفت که آن زمان انگار باری از روی دوشش برداشته باشد! بر اساس گفته‌های بوترین، بازار ارزهای دیجیتال همچنان در تلاش است تا ارزشش را به پانصد میلیارد دلار برساند.

بوترین اذعان کرد که هیچ گاه قصد نزولی کردن بازار و منفعت شخصی را نداشته است و فقط بنیاد اتریوم را قانع کرده است که کمی از اترهای خود را بفروشد. صد البته با اینکه بوترین گفت که قصد فروش استقراضی ارزهایش را نداشته، اما طبق گزارش‌ها او چنین کاری را انجام داده است! با این حال چنین اقداماتی در خصوص افراد شاخص در حوزه ارزهای دیجیتال چندان هم دور از ذهن نیستند.

چارلی لی (Charlie Lee)، بنیان‌گذار لایت کوین، لایت‌ کوین‌هایش را با دانش قبلی در اوج قیمت فروخت که باعث سقوط قیمت‌ شد. این کار لی با واکنش‌های منفی بسیاری رو به رو شد چراکه طبق گفته فعالان این حوزه، لی اطلاعاتی را در اختیار داشته که سرمایه‌گذاران عادی نداشته‌اند.

لی در واکنش به حواشی ایجاد شده گفت که اگر لایت کوین‌هایش را نگه می‌داشت و بعد در خصوص آن توییت می‌کرد، رفتاری دوگانه به حساب می‌آمد و می‌توانست از طریق توییت‌هایش به سود برسد. به گفته لی، نفوذ بالای او در این حوزه می‌توانست باعث شود تا از نظراتش به منظور کسب سود شخصی استفاده نماید. حالا که هیچ لایت کوینی در کیف پول خود ندارد، به راحتی می‌تواند در خصوص ارزش پروژه‌هایش صحبت کند و کسی هم به او اتهامی وارد نکند.

در حال حاضر قیمت هر اتریوم، در سطح ۱۴۴ دلار قرار دارد و فاصله زیادی با بالاترین قیمت خود (۱,۴۰۰ دلار) دارد. این در حالی است که اتریوم از نظر توسعه زیرساخت‌ها رتبه اول ارزهای دیجیتال را در اختیار دارد. نرم‌افزارهای غیرمتمرکز جدید، قراردادهای هوشمند تازه، آلت کوین‌هایی که روی پلتفرم‌های آن فعالیت می‌کنند و محصولات مبتنی بر بلاک چین‌‌اش از جمله توسعه‌هایی هستند که به صورت روزانه در شبکه اتریوم صورت می‌گیرد. ارز شماره دو ارزهای دیجیتال دارای ارزش بازار ۱۵.۶ میلیارد دلاری است و حجم معاملاتی در حدود ۷.۳۵ میلیارد دلار دارد.

ممکن است علاقه مند باشید
guest

لطفا در صورت مشاهده دیدگاه‌های حاوی توهین و فحاشی یا خلاف عرف جامعه لطفا با گزارش سریع آن‌ها، به ما در حفظ سلامت بستر ارتباطی کاربران کمک کنید.

5 دیدگاه
من قانون هستم
من قانون هستم
۴ سال قبل

الان یک جوری شده بیشتر جامعه اتریم از این پسرک متنفر شدن . دلیل .در آخر سال 2017 جامعه اتریوم به این نتیجه رسیدن که قبل از هر آپدیتی باید ابتدا با اصلاح الگوریتم استخراج جلوی دستگاه های asic و دستکاریهای بایوس RX480 و RX580 رو بگیرن تا استخراج اتریوم راحت و بی صاحاب نشه ...که متاسفانه بعد از یک سال قسمتی از جامعه اتریوم که افراد باهوشی بودن متوجه شدن که این پشت گوش انداختن ماجرا توسط ویتالیک بوترین نه تنها سهلنگاری نبوده بلکه این پسرک روس از شرکت های ASIC و قسمتی از بخش فروش AMD (third party رشوه گرفته تا الگوریتم استخراج اتریوم رو اصلاح نکنه که متاسفانه هنوز هم بعد از گذشت دو سال الگوریتم اصلاح نشده ...و اگر سری به انجمن های حرفه ای اتریوم بزنید متوجه میشید که افراد معتقد هستند دلیل اصلی بی ارزش شدن اتریوم در اواسط 2017 به بعد ...بی ارزش شدن اعتبار سختی کار و ورود دستگاه های ASIC هست .

ياس
ياس
۴ سال قبل

نوش جونت حلالتون ، سلامتي ، بلا به دور

علیرضا
علیرضا
۴ سال قبل

به امید برگشت به ۱۴۰۰ دلار ⚡⚡

Masoud
Masoud
۴ سال قبل

یه روزی میرسه که این نابغه قلابی با چارلی لی هفت خط رو پشت میله های زندان میبینیم.

MasterMind
MasterMind
۴ سال قبل

نوش جونش...تلاش کرده این هم دست مردش!