بیت کوین با ۹۰۰٪ افزایش ارزش بهترین عملکرد یک دهه اخیر را بین تمام دارایی‌ها به ثبت رساند

بیت کوین با ۹۰۰٪ افزایش ارزش بهترین عملکرد یک دهه اخیر را بین تمام دارایی‌ها به ثبت رساند

بازده سالانه بیت کوین با اختلافی نجومی از بازدهی سایر کلاس‌های دارایی جلوتر است. طی ده سال گذشته، بیت کوین با سودی ۹۰۰ درصدی در رقابت با سایر دارایی‌های ارزشمند برای سرمایه‌گذاری، با برتری حداقل ۱۰ برابری پیشتاز بوده است.

طبق گزارش کوین تلگراف، چارلی بیللو (Charlie Bilello)، مدیرعامل و بنیان‌گذار شرکت سرمایه‌گذاری کامپَوند کپیتال ادوایزرز (Compound Capital Advisors)، با گردآوری عملکرد ده کلاس دارایی برتر با استفاده از داده‌های پلتفرم وای چارتس (Ycharts)، به این معیار جالب اشاره کرده است.  

در واکنش به این یافته‌ها، روبرتو تالاماس (Roberto Talamas)، محقق شرکت مساری تأكید كرد كه بیت کوینِ صدرنشین ​​سالانه به‌طور متوسط ۲۳۰ درصد بازده ارائه می‌دهد و این میزان بیش از ۱۰ برابر بیشتر از سود سالانه دومین کلاس دارایی در این رده‌بندی است.

بیت کوین با ۹۰۰٪ افزایش ارزش بهترین عملکرد یک دهه اخیر را بین تمام دارایی‌ها به ثبت رساند
توییت چارلی بیللو در مورد عملکرد دارایی‌های برتر طی ۱۰ سال گذشته

شاخص نزدک ۱۰۰ (Nasdaq ۱۰۰) ایالات متحده با بازده سالانه ۲۰ درصد در رتبه دوم قرار گرفته است و پس از آن لارج کپس (Large Caps) با عملکرد متوسط سالانه ۱۴ درصد در رده بعدی جای دارد. لارج کپس به مجموعه سهامی از شرکت‌های آمریکایی گفته می‌شود که ارزش بازاری فراتر از ۱۰ میلیارد دلار دارند. مقام چهارم این جدول با ۱۲.۹ درصد سود سالانه از آنِ سهام شرکت‌های آمریکایی با ارزش بازار کمتر است. شایان ذکر است که سود سالانه سایر کلاس‌های دارایی در رتبه‌های بعدی این جدول، تک‌رقمی هستند.  

این داده‌ها همچنین نشان می‌دهند که طلا از سال ۲۰۱۱ تاکنون بازده سالیانه ناچیز ۱.۵ درصدی داشته است و این دارایی در ۵ سال از ۱۱ سال گذشته، عایدی جز بازده منفی و ضرر برای سرمایه‌گذاران خود نداشته است. براساس داده‌های پلتفرم گلد پرایس (Gold Price)، این فلز گرانبها از ابتدای سال ۲۰۲۱ تاکنون دچار ۸.۵ درصد افت شده است و پیتر شیف (Peter Schiff)، مخالف سرسخت بیت کوین و سرمایه‌گذار برجسته طلا را آزرده‌خاطر کرده است.  

از سال ۲۰۱۱ تاکنون، سود تجمعی شگفت‌انگیز بیت کوین معادل با ۲۰ میلیون درصد بوده است؛ در این بین، بهترین سال از نظر عملکرد این ارز دیجیتال سال ۲۰۱۳ با ۵,۵۰۷ درصد رشد بوده است.

این داده‌ها همچنین نشان می‌دهد که بیت کوین فقط در دو سال از تاریخ خود با ضرر مواجه شده است. قیمت بیت کوین طی سال‌های ۲۰۱۴ و ۲۰۱۸ به‌ترتیب دچار ۵۸ و ۷۳ درصد افت شد.

از ابتدای سال ۲۰۲۱ تاکنون، قیمت بیت کوین ۱۰۸ درصد افزایش داشته است. روز گذشته (۲۴ اسفند) پادشاه ارزهای دیجیتال، یک بار دیگر رکورد تاریخی خود را شکست و از مرز ۶۱,۵۰۰ دلار عبور کرد.

guest

لطفا در صورت مشاهده دیدگاه‌های حاوی توهین و فحاشی یا خلاف عرف جامعه لطفا با گزارش سریع آن‌ها، به ما در حفظ سلامت بستر ارتباطی کاربران کمک کنید.

13 دیدگاه
دکتر علی پیرنظر - کارشناس ارشد اقتصاد کلان
دکتر علی پیرنظر - کارشناس ارشد اقتصاد کلان
3 سال قبل

متاسفانه هیچ پشتوانه ای ندارد و معلوم نیست این ساتوشی چه کسی است.

متاسفانه تازه واردان فقط صحبت از سود می کنند صحبت تز سود بدون در نظر داشتن ریسک بی معنی است امنیت طلا را هیچ دارایی دیگری ندارد و آنوقت آن را کنار بیت کوین که یک برنامه پانزی است مقایسه می کنند.

تکتم اصغری
تکتم اصغری
3 سال قبل

پول فیات حالا پشتوانه داره پشتوانه چی دولت ها هستند فساد وقدرت وفشار ثمره این پشتوانه اتفاقا خوبی بیت کوین قشنگی به این طوری طراحی شده وسازنده ناشناس اتوماتیک گرداننده اقتصادی خودش ...اگر خالقش مشخص بود مثل ریپل وبقیه اقتصاد چون رشد بالایی داشته ابر قدرت ها خالقش تحت فشار میزاشتن طبق خواسته اونا باشه
قشنگی اقتصاد بیت کوین وبلاک چین همین کوتاه بودن دست قدرت ها وانسان های فاسد
پول فیات بر حسب قدرت وخواست دولت با چاپ بیشتر توررم وووسبب میشه پشتوانه به درد عمه اش میخوره

سیامک
سیامک
3 سال قبل

جناب دکتر پیرنظر این صحبتهای شما تاریخ مصرفش گذشته بنده بیت کوین رو سال 94 که حدوده 320 دلار بود باهاش آشنا شدم. اون موقع هم کسایی همانند شما دقیقا این صحبتها رو میگفتن و به نظرم اشخاصی مثل شما همیشه باقی میمونن با سخنان تاریخ مصرف گذشته

حسین
حسین
3 سال قبل

یه روز به حرف دکتر میرسید که ضرر کردید
شماها همونایب هستید که این بازی پانزی برای سود نیاز داره

رفیق ایلان ماسک
رفیق ایلان ماسک
3 سال قبل

ایلان ماسک وقتی بهش گفتن پولدار ترین ادم دنیاست گفتش اوکی برگردیم سرکار بعد اینجا هرکی از سر راه میرسه اسم خودشو میزاره دکتر

someone
someone
3 سال قبل

دکی جون اول اینکه تو مملکتی که مدرکو میخرن خودتو تو یه جمع مجازی دکتر معرفی نکن.
بعد اینکه بفرما پشتوانه دلار امریکا 80 سال پیش چی بود الان چیه ؟

Mani
Mani
3 سال قبل
پاسخ  someone

لایک داری داداش

Shnovizhan
Shnovizhan
3 سال قبل

سخنی از مادر عروس

علی
علی
3 سال قبل

دکتر جون از شما که کارشناس ارشد اقتصاد کلانی بعیده از شما که سروکارت با داده ها و نمودارهاس بعیده
وقتی همه داده ها نشون میدن که بازده بیت کوین توی تمام این 10 12 سال از تمام کلاس دارایی ها بیشتر بوده پس میشه بیت کوین رو یک دارای پرسود و کم ریسک در طولانی مدت دونست
یه کم وقت بذارین و مطالعه کنین درمورد بیت کوین و ارزهای دیجیتال تا چند وقت دیگه نظرتون عوض میشه

ارش
ارش
3 سال قبل
پاسخ  علی

افتخاری بهش دکتر میگن

Musiuo
Musiuo
3 سال قبل

سلام ‌ . دوستان . کسی میدونه علت ریزش بیتکوین چیه . تا الان ۴ هزار دلار ریخته؟

برهان عباسی
برهان عباسی
3 سال قبل

هنوز جای رشد زیادی داره

عاشق خدا
عاشق خدا
3 سال قبل

هفت شهر عشق را عطار گشت... ما هنوز اندر خم یک کوچه ایم

یا حق