نماینده مجلس: مسدودسازی درگاه صرافی‌های داخلی ارز دیجیتال تبعات زیادی دارد

نماینده مجلس: مسدودسازی درگاه صرافی‌های داخلی ارز دیجیتال تبعات زیادی دارد

حجت‌الاسلام جواد نیک‌بین، عضو کمیسیون فرهنگی و رئیس کمیته اصلاح ساختار بودجه مجلس، گفته است کوچ اجباری کاربران ایرانی به صرافی‌های نامعتبر خارجی و زیرزمینی‌شدن فعالیت صرافی‌های داخلی، می‌تواند تبعات مالی سنگینی برای جامعه داشته باشد. او گفته ارز دیجیتال یکی از حوزه‌هایی است که می‌تواند در دوران تحریم اقتصادی کمک‌حال کشور باشد.

به گزارش ارزدیجیتال و به نقل از ایرنا، جواد نیک‌بین با بیان اینکه در حوزه جنگ اقتصادی موضوع اقتصاد دیجیتال یکی از عوامل مؤثر است که می‌تواند به خنثی‌سازی تحریم‌ها منجر شود، گفت:

اگر کشوری در حوزه اقتصاد دیجیتال رشد لازم را نداشته باشد، محکوم به وابستگی و عقب‌ماندگی در حوزه مالی است، لذا حمایت همه‌جانبه مجلس و دولت از کسب‌و‌کارهای دیجیتال به‌ویژه در دوران تحریم و جنگ اقتصادی، اهمیتی دوچندان دارد.

رئیس کمیته اصلاح ساختار بودجه مجلس شورای اسلامی، افزود:

حوزه رمزارزها یکی از عواملی است که می‌تواند در دوران تحریم اقتصادی کمک‌حال کشور باشد، با این حال ما در روزهای اخیر شاهد ایجاد موانعی از سوی نهادهای مسئول در راه فعالیت پلتفرم‌های داخلی فعال در حوزه رمزارز بودیم که از جمله آن می‌توان به انسداد درگاه‌های پرداخت آنها اشاره کرد.

نیک‌بین با بیان اینکه ممانعت از فعالیت و انسداد درگاه‌های پرداخت پلتفرم‌های رمزارز داخلی تبعات متعددی به همراه دارد، گفت:

کوچ اجباری کاربران ایرانی به صرافی‌های نامعتبر خارجی و زیرزمینی‌شدن فعالیت مجموعه‌های داخلی، علاوه بر آنکه از رشد فناوری‌های مالی در حوزه اقتصاد دیجیتال جلوگیری می‌کند، تبعات مالی سنگینی را هم می‌تواند برای جامعه داشته باشد، چراکه در صورت زیرزمینی شدن فعالیت‌ها دیگر امکان نظارت بر آنها فراهم نخواهد بود.

نیک‌بین در پایان گفت:

ایجاد محدودیت و ممانعت از فعالیت کسب‌وکارهای ایرانی با شعارهای مجلس و دولت برای توسعه این کسب‌و‌کارها در تضاد است و ضرورت دارد تا مسئولان وزارت اقتصاد و بانک مرکزی هرچه سریع‌تر نسبت به رفع موانع، از جمله ابلاغیه اخیر انسداد درگاه‌های پرداخت اقدام کنند.

guest

لطفا در صورت مشاهده دیدگاه‌های حاوی توهین و فحاشی یا خلاف عرف جامعه لطفا با گزارش سریع آن‌ها، به ما در حفظ سلامت بستر ارتباطی کاربران کمک کنید.

6 دیدگاه
زمان
زمان
۲ سال قبل

👏👏👏👏👏👏👏👏

محمد
محمد
۲ سال قبل

نه باریکلا.نه ببین منو باریکلا...

رزماری
رزماری
۲ سال قبل

امیدی به حرفای اینا ندارم

ماکان
ماکان
۲ سال قبل

چه عجب یه حرف عاقلانه شنیدیم

afshin6251
afshin6251
۲ سال قبل

خدا عاقبتش رو به خیر کنه

saeed
saeed
۲ سال قبل

👏