مخارج بلاک چین در آمریکا تا سال ۲۰۲۵ به ۴۱ میلیارد دلار خواهد رسید

مخارج بلاک چین در آمریکا تا سال ۲۰۲۵ به ۴۱ میلیارد دلار خواهد رسید

بنا بر گزارش منتشرشده در ۲۵ مارس (۵ فروردین)، مخارج بلاک چین در آمریکا تا سال ۲۰۲۵ از ۳.۱۲ میلیارد دلار به ۴۱ میلیارد دلار خواهد رسید.

این گزارش که «فرصت‌های شغلی بلاک چین ایالات‌متحده و چشم‌انداز مجموعه کتاب‌های داده (۲۰۲۵-۲۰۱۶)» نام دارد، پیش‌بینی می‌کند که نرخ رشد مرکب سالانه (CAGR) مخارج بلاک چین در آمریکا به ۴۴.۵ درصد خواهد رسید و تا سال ۲۰۲۵، از ۳.۱ میلیارد دلار به ۴۱.۱ میلیارد دلار افزایش خواهد یافت.

این گزارش را بازارها و تحقیقات پلتفرم داده‌های پژوهشی و بازار منتشر ساختند. در این گزارش همچنین آمده است که در طی سال ۲۰۱۸، هزینه‌های بلاک چین، ۱۱۰ درصد افزایش یافت و به ۱.۶ میلیارد دلار رسید.

برای تهیه‌ی این گزارش، این شرکت، فرصت‌های بازار و خطرات بلاک چین را در بیش از ۷۵ منطقه‌ی آمریکا، شامل ۱۱ صنعت، مورد بررسی قرار داد. اوایل ماه مارس، شرکت اینترنشنال دیتا کورپوریشن (IDC) این گزارش را منتشر ساخت و اعلام کرد که هزینه‌های بلاک چین، طی سال‌های ۲۰۱۸ تا ۲۰۲۰ رشد فزاینده‌ای خواهد داشت به طوری که نرخ رشد مرکب سالانه آن در پنج سال، ۷۶ درصد خواهد بود و در سال ۲۰۲۰ به ۱۲.۴ میلیارد دلار صعود خواهد کرد.

مخارج بلاک چین در آمریکا تا سال ۲۰۲۵ به ۴۱ میلیارد دلار خواهد رسید

مانیشا سینگ، دستیار وزیر خارجه آمریکا

به لحاظ جغرافیایی، ایالات‌متحده‌ی آمریکا شاهد بیش‌ترین هزینه‌های بلاک چین، ۱.۱ میلیارد دلار، خواهد بود و بعد از آن، غرب اروپا و چین قرار دارند که انتظار می‌رود به ترتیب ۶۷۴ و ۳۱۹ میلیون دلار سرمایه‌گذاری کنند.

در همین ماه، نوریل روبینی (Nouriel Roubini)، اقتصاددان و منتقد مشهور ارزهای دیجیتال، استدلال کرد که بلاک چین هیچ ارتباطی با آینده‌ی خدمات مالی ندارد.

روبینی فناوری بلاک چین را از فهرست مهم‌ترین فناوری‌هایی از جمله هوش مصنوعی، یادگیری ماشین، کلان داده و اینترنت اشیا که به انقلاب تولید یا فین‌تک (fintech) منجر خواهند شد، حذف کرد. در همین حال، مانیشا سینگ (Manisha Singh)، دستیار وزیر خارجه آمریکا در امور رشد اقتصادی، انرژی و محیط‌ زیست گفت که این سازمان در حال حاضر در مرحله‌ی تحقیق به سر می‌برد و به دنبال درک بهتر فناوری بلاک چین است. وی چنین اذعان داشت:

فناوری بلاک چین در حال تبدیل شدن به یک پدیده‌ی جهانی است. بنابراین ضروری است که ما این فناوری فوق پیشرفته را بهتر درک کنیم زیرا در اقتصادمان به طور گسترده‌تری موردپذیرش قرار خواهد گرفت.

منبع: cointelegraph
ممکن است علاقه مند باشید
error in loading comments. please attention