بزرگترین شرکت مدیریت سرمایه جهان: در سال ۲۰۲۳ بازارهای مالی مثل قبل صعودی نخواهند شد

بزرگترین شرکت مدیریت سرمایه جهان: در سال ۲۰۲۳ بازارهای مالی مثل قبل صعودی نخواهند شد

بلک راک (Blackrock)، یکی از بزرگترین شرکت‌های مدیریت سرمایه جهان، هشدار داده است که رکود سال ۲۰۲۳ متفاوت از دیگر رکودها در سال‌های گذشته خواهد بود و بازارهای مالی در این سال همانند گذشته صعودی نخواهند شد.

به گزارش بیت کوین دات کام، بلک راک، شرکت معتبر مدیریت دارایی و سرمایه‌گذاری، پیش‌بینی‌های خود را از چشم‌انداز جهانی اقتصاد برای سال آینده ارائه کرده است. این شرکت که تخمین زده می‌شود ۸تریلیون دلار دارایی تحت‌مدیریت داشته باشد، دوره‌ای از رکود اقتصادی ناشی از سیاست‌های بانک‌های مرکزی برای کنترل تورم را پیش‌بینی می‌کند. با این حال، طبق گزارش چشم‌انداز جهانی ۲۰۲۳ بلک راک، این رکود با دوره‌های قبلی متفاوت خواهد بود.

این گزارش توضیح می‌دهد:

رکود اقتصادی در حالی پیش‌بینی می‌شود که بانک‌های مرکزی در تلاش برای مهار تورم هستند. این برخلاف رکودهای گذشته است. از نگاه ما، سیاست انبساطی راهی برای حمایت از دارایی‌های پرریسک نیست.

گذشته از این، بلک راک پیش‌بینی می‌کند از آنجا که آسیب‌های اقتصادی ناشی از اقدامات بانک‌های مرکزی همچنان در حال افزایش است، بازار سهام احتمالاً متحمل آسیب بیشتری خواهد شد؛ زیرا ارزش آن بر اساس این رویداد احتمالی برآورد نشده است.

درباره تورم، این گزارش خاطرنشان می‌کند که بانک‌های مرکزی قبل از رسیدن به اهداف تورمی موردنظر خود و ایجاد بحران‌های اقتصادی باید به سیاست‌های انقباضی خود پایان دهند.

این گزارش نتیجه می‌گیرد:

عقیده داریم که حتی در صورت وقوع رکود اقتصادی، باز هم تورم ادامه خواهد داشت.

چشم‌اندازی از بازار صعودی وجود ندارد

این شرکت بر این باور است که پیکربندی ساختار اقتصادی جدید نیازمند راه‌های تازه برای رویارویی با بازارهاست؛ زیرا استراتژی قدیمی «خرید در کف قیمت» دیگر کارآمد نخواهد بود و در عوض باید ارزیابی مجدد و مستمری از چگونگی ایجاد آسیب اقتصادی صورت بگیرید که سیاست‌های پویا به بازار اعمال ‌کرده‌اند.

در پایان این گزارش آمده است:

[در سال ۲۰۲۳] شاهد بازگشت به شرایطی نخواهیم بود که مانند آنچه در دهه گذشته تجربه کردیم، بتواند بازار صعودی مشترک میان سهام و اوراق قرضه را حفظ کند.

همچنین، این شرکت در گذشته نظر خود را در مورد ارزهای دیجیتال و شرکت‌های وابسته به آن‌ها بیان کرده است. لری فینک ( Larry Fink)، مدیرعامل بلک راک، معتقد است که اکثر شرکت‌های ارزهای دیجیتال از سقوط FTX جان سالم به در نخواهند برد؛ شرکتی که در گذشته یکی از بزرگترین صرافی‌های ارز دیجیتال بازار بود. با این حال، او اعتراف کرده که فناوری بلاک چین به‌عنوان ابزاری برای کمک به توکن‌سازی اوراق بهادار به‌عنوان بخشی از بازارهای نسل آینده دارای اهمیت است.

ممکن است علاقه مند باشید
guest

لطفا در صورت مشاهده دیدگاه‌های حاوی توهین و فحاشی یا خلاف عرف جامعه لطفا با گزارش سریع آن‌ها، به ما در حفظ سلامت بستر ارتباطی کاربران کمک کنید.

0 دیدگاه